Xiaomi Mi Band 5 otrzyma 1,2-calowy ekran, czujnik SpO2, wsparcie NFC i Amazon Alexa

Na drugi dzień do internetu trafiły nowe informacje na temat funkcji kolejnej linii bransoletek fitness od Xiaomi. Zebraliśmy wszystkie najgorętsze plotki na temat specyfikacji i wyglądu Mi Band 5 i dzielimy się nimi z Tobą.

Bransoletki fitness Xiaomi Mi Band są bardzo popularne wśród użytkowników ze względu na łatwość obsługi, uniwersalny design, przystępną cenę i szeroki wybór wygodnych pasków. To właśnie te zalety sprawiają, że Mi Band jest tak popularny.

Mi Band 5 prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych niedrogich trackerów fitness 2020 roku i po raz kolejny zrewolucjonizuje swój segment w mały sposób. Dalej mówimy dlaczego.

Xiaomi Mi Band 5 design

Ekran nowej bransoletki będzie o 0,25 cala większy niż w poprzednim modelu. Będzie on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala z matrycą AMOLED. Producent sprawi, że będzie on jaśniejszy, aby ułatwić odczytywanie informacji w jasnym świetle słonecznym. Wszystkie pozostałe cechy pozostaną bez zmian - 20 dni pracy bez dodatkowego ładowania, wodoodporność do 5 atmosfer oraz Bluetooth 5.1 Low Energy.

Sądząc po wyciekłych zdjęciach, grubość kapsuły i paska zostanie nieco zmniejszona. Wiadomo też, że proces ładowania będzie taki sam, jak w przypadku Xiaomi Mi Band 2 i 3 - kapsułę trzeba będzie wsunąć do ładowarki, zamiast zatrzaskiwać na górze.

Nie oczekuje się drastycznych zmian w wyglądzie, Xiaomi zdało sobie sprawę, że konstrukcja Mi Band 4 wyszła najbardziej optymalna i wygodna.

Moduł NFC Xiaomi Mi Band 5

Nowy model ma być pełnowartościowym urządzeniem płatniczym z wbudowanym modułem NFC. Mi Band 4 był już wyposażony w ten moduł, ale działał on tylko z systemami płatności w Chinach. Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż producent doda wsparcie dla Google Pay.

Xiaomi Mi Band 5 asystent głosowy

Być może deweloperzy dodadzą wsparcie dla asystenta głosowego. W Chinach można komunikować się za pomocą Xiao AI, a w innych krajach dostępna będzie Amazon Alexa. Na razie języki rosyjski i ukraiński nie są dostępne dla asystenta głosowego, ale będzie można podszkolić swój angielski.

Funkcje monitorowania stanu zdrowia

Według informacji od osoby wtajemniczonej, nowe bransoletki będą posiadały funkcję wykrywania saturacji - nasycenia krwi tlenem. Jeśli to prawda, Mi Band 5 zrobi prawdziwą furorę na rynku. Ta funkcja nie jest dostępna nawet w drogich bransoletkach, a w obliczu pandemii nie będzie warta swojej ceny. Pomiar saturacji, czyli po prostu poziomu nasycenia krwi tlenem, będzie w stanie ostrzec użytkowników o problemach z oddychaniem.

Ponadto, nowy model będzie posiadał wbudowaną funkcję Personal Activity Intelligence (PIA). Twórcy twierdzą, że jest to pierwsza naukowo potwierdzona miara aktywności, która będzie uwzględniać wszystkie dane o człowieku - płeć, wiek, wagę i wzrost. Na ich podstawie użytkownik otrzyma spersonalizowane cele, które mogą zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia o 25%.

W Xiaomi Mi Band 5 nie są spodziewane żadne inne zmiany. Wszystkie sportowe elementy wyposażenia, które były dostępne w czwartym modelu, zostaną przeniesione do nowego modelu.

Xiaomi Mi Band 5 data premiery

Zazwyczaj Xiaomi wypuszcza nową linię raz w roku. Dlatego nowego modelu możemy się spodziewać nie wcześniej niż w lipcu-sierpniu 2020 roku.

Ceny Xiaomi Mi Band 5

Według najnowszych danych, Mi Band 5 zachowuje swój status jako bransoletka budżetowa, jej przybliżony koszt to około 40 dolarów.