Poznaj Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus!

Chiński producent Xiaomi nie zatrzymuje się na osiągniętej popularności: nie prędzej otrząsnęliśmy się po nowym Mi Mix 2s i flashlight-overbank, jak firma już ogłosiła kolejny dodatek do swojej kolekcji gadżetów. Są to nowe modele z serii Redmi - Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus. Oficjalne odsłonięcie smartfonów ma dopiero nastąpić, ale znany insider Roland Quandt już opublikował potwierdzone informacje na temat gadżetów. Dane te pojawiły się również na stronie internetowej chińskiego operatora komórkowego China Telecom.

Przyszłe nowości, jak zwykle, prezentują się świetnie: duży ekran, potężna bateria 4000 mAh, zaawansowany aparat. Design smartfonów jest nam już znany: metaliczny tylny panel, w środku którego znajdują się moduły aparatów oraz skaner linii papilarnych. Wersja Redmi 5 otrzymała ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440x720 pikseli. Xiaomi Redmi 5 Plus nie różni się wiele pod względem wielkości ekranu - 5,99 cala, o rozdzielczości 2160x1080 pikseli. Jeśli chodzi o procesor, to w modelu "junior" jest to ośmiordzeniowy Snapdragon 450, natomiast wersja Plus dostaje Snapdragona 625. Moduły aparatów w obu wersjach smartfonów są takie same - 12 i 5 megapikseli, w 5 Plus główny aparat jest podwójny. Nowości wyposażone zostaną w 3 i 4 gigabajty pamięci operacyjnej RAM, a także 32 i 64 gigabajty pamięci wewnętrznej (odpowiednio dla każdego modelu).

Producent planuje zaoferować bogatą paletę kolorystyczną smartfonów: złoty, srebrny, czarny, biały, czerwony, różowy, szary i niebieski. Że tak powiem - obudowę można dobrać do każdego "gustu i koloru".

Zdjęcie podglądowe smartfona

A co z kosztami. Według insidera, Xiaomi Redmi 5 będzie wyceniony na około 106 dolarów, model z plusem będzie dostępny za 150 dolarów.

Oficjalne odsłonięcie nowych produktów ma nastąpić 7 grudnia br. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli zweryfikować powyższe dane. Cóż, w międzyczasie proponujemy sprawdzić aktualną ofertę smartfonów Xiaomi

na naszej stronie.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lub


zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio


zostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy