Instrukcja konserwacji kuchenki mikrofalowej

Czy jest taki moment w Twoim życiu, kiedy stoisz przed pudłem z nowo zakupioną kuchenką mikrofalową, której wypolerowane drzwiczki błyszczą zachęcająco? A może Twoja długowieczna mikrofalówka potrzebuje już pomocy w postaci detergentu i miękkiej gąbki? W takim razie radzimy odpowiedzialnie dbać o swojego kuchennego pomocnika, aby długo był zadowolony. Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoja kuchenka mikrofalowa będzie działać długo i szczęśliwie.

1. Przede wszystkim używaj specjalnych naczyń i pojemników, które zapobiegną rozpryskiwaniu się jedzenia podczas podgrzewania.

2. Po każdym gotowaniu lub nagrzewaniu wytrzyj wnętrze piekarnika. Miękka wilgotna szmatka lub gąbka kuchenna jest najlepsza do tego celu. Aby wyczyścić talerz gramofonu, należy opłukać go ciepłą wodą z detergentem lub użyć specjalnych sprayów, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem.

3. Aby usunąć brud i tłuszcz, użyj miękkiej gąbki, płynu do mycia naczyń lub roztworu mydła. Należy pamiętać, że emaliowana komora wewnętrzna nie jest odporna na czyszczenie detergentami ściernymi lub proszkowymi. Nadają się do tego specjalistyczne środki do czyszczenia emalii.

4. Kąpiel wodna" pomoże oczyścić zakorzeniony tłuszcz i plamy. Włóż szklankę wody z sokiem z cytryny/kwasem octowym/sodą do kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj na pełnej mocy przez 3-5 minut. Pozostawić komorę zamkniętą na 15 minut, a następnie usunąć resztki brudu miękką szmatką.

5. Aby usunąć uporczywe plamy, zalecamy naniesienie roztworu detergentu i pozostawienie go na kilka minut. Do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej można użyć nylonowej gąbki lub miękkiej szmatki, środka do czyszczenia stali nierdzewnej lub płynu do mycia naczyń.

6. Użyj sody oczyszczonej lub soku z cytryny, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Podgrzej pół cytryny lub pojemnik z wyciśniętym sokiem i wodą przez 2-3 minuty. Użyj również 5 łyżek sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody, aby wyeliminować niechciany zapach. Umieść pojemnik z roztworem sody oczyszczonej w komorze na 5 minut, a następnie pozostaw otwarte drzwi.

Śmiemy więc zakładać, że nasze rady zostały przyjęte lub sprzątanie już się powiodło. Jeśli kiwasz głową twierdząco i jesteś gotowy do podgrzewania/pieczenia/smażenia/parowania, sugerujemy eksperymentowanie z szybkim pieczeniem i uwolnienie nieoczekiwanego potencjału Twojej mikrofalówki.

Zapoznaj się z ofertą:

Akcesoria do kuchenek mikrofalowych

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio