Sony BRAVIA OLED 4K HDR A1 Series: rewolucyjna konstrukcja i zaawansowana technologia akustyczna

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Telewizory Sony BRAVIA OLED 4K HDR serii A1 zostały niedawno wprowadzone do sprzedaży na Ukrainie.

Te nowe produkty Sony to niewiarygodnie realistyczne obrazy, doskonałe odwzorowanie kolorów, prawdziwie nasycona czerń. Telewizory OLED z serii A1 pozwolą Ci spojrzeć na świat w nowy sposób.

Podczas prezentacji nowych produktów, przedstawiciele marki wymieniali cztery główne zalety swojego potomstwa, które konsument końcowy będzie mógł docenić na żywo. Wśród innych, równie wyjątkowych różnic BRAVIA OLED 4K HDR serii A1 wyróżniają się perfekcyjnym wzornictwem i potężnymi możliwościami procesora 4K HDR Processor X1 Extreme. I oczywiście producent chwali się nowym telewizorem - technologią Acoustic Surface, która "przenosi" dźwięk na ekran razem z obrazem. Ale najpierw...

Technologia OLED

Technologia OLED - ponad 8 milionów niezależnie regulowanych pikseli, z ciągłym podświetleniem. Dlatego kolory w telewizorach Sony OLED są w pełni realistyczne: zobaczysz czernie i kontrasty w doskonałych kolorach.

Aby zobaczyć różnicę między kolorami, technologia OLED wyłącza indywidualnie sterowane piksele, zapewniając niewiarygodnie głęboką czerń. Będziesz w stanie docenić najdrobniejsze szczegóły na ekranie, fakturę i głębię kolorów - to naprawdę imponujące.

Różnica pomiędzy wyświetlaczem z technologią OLED i bez niej

Nasycenie czerni nadaje jasnym kolorom większy kontrast. W końcu tylko na ciemnym tle widać tę różnicę.

Przykład kontrastu jasności na czarnym tle

Procesor X1 Extreme Nowy procesor 4K HDR X1 Extreme jest niewiarygodnie wydajny. Sprawia, że każdy film ma poziom 4K HDR. X1 Extreme przetwarza obraz na ekranie telewizora znacznie lepiej niż jego poprzednik. Teraz każda scena w Twoim ulubionym filmie wygląda bardziej realistycznie, głębiej i naturalniej.

Dotyk rzeczywistości

Obrazy na telewizorach Sony OLED serii A1 będą wyglądać jeszcze bardziej realistycznie dzięki technologii Object-based HDR remaster. Technologia ta automatycznie analizuje kolory określonych obiektów na ekranie, dostosowując ich kontrast i nasycenie. Ta szczegółowa obróbka przyczynia się do zwiększenia głębi i realizmu obrazu - tak jakbyś znajdował się w samym sercu tego, co się dzieje. W dotyku dłoni poczujesz świeżość natury i zapach kwiatów.

Obrazy wyświetlane na ekranie telewizora bez dostrajania HDR i z obiektowym remasteringiem HDR

Najłagodniejszy, najłagodniejszy obraz

Telewizory OLED Sony z serii A1 współpracują z dwiema bazami danych. Jedna z nich odpowiada za redukcję szumów w obrazie poprzez ich oczyszczanie, druga natomiast poprawia wyrazistość i rozdzielczość obrazu. Dzięki temu grafika na ekranie telewizora wygląda znacznie lepiej w czasie rzeczywistym.

Redukcja szumów w przetwarzaniu obrazów z wykorzystaniem dwóch baz danych

Rozszerza granice rzeczywistości

Technologia Super Bit Mapping 4K HDR przenosi tysiące odcieni i gradacji. Obrazy zachodów słońca na wieczornym niebie są niezapomniane dzięki naturalnym kolorom i płynnym przejściom.

Telewizory OLED firmy Sony wyświetlają 64 razy więcej warstw kolorów niż zwykłe telewizory.

Przetwarzanie obrazu w oparciu o procesor, maksymalne odwzorowanie kolorów na zdjęciu

Android TV daje Ci całą rozrywkę świata

Dzięki systemowi Android TV w telewizorach 4K Ultra HD firmy Sony odkryjesz zupełnie nowy świat rozrywki. Wyszukiwanie ulubionych programów telewizyjnych jest łatwe z Netfix - wystarczy wypowiedzieć tytuł na głos, a wyszukiwarka głosowa natychmiast go znajdzie. Prosty interfejs ułatwia znalezienie ulubionej rozrywki: w nowym panelu pojawią się gotowe listy filmów przygodowych czy programów komediowych.

Nowe podejście

Telewizory Sony BRAVIA OLED z serii A1 to pierwsze w ofercie producenta telewizory z dużymi ekranami (55 i 65 cali), które przekazują dźwięk przez sam ekran, a nie przez głośniki. Nowa technologia akustyczna Acoustic Surface umożliwia przenoszenie dźwięku z ekranu na całą płaszczyznę, z wbudowanym subwooferem w podstawie telewizora. W ten sposób wysokiej jakości obraz i mocny dźwięk stają się jednym. Zapewnia niewiarygodne wrażenia podczas oglądania filmów.

Telewizory BRAVIA OLED A1 mają nową formę: zastosowanie w linii technologii Acoustic Surface pozwala na stworzenie zupełnie nowej konstrukcji telewizora bez tradycyjnej podstawy.

Dostępne są już modele o przekątnej 55 i 65 cali. Model 77-calowy pojawi się w ukraińskich sklepach przed końcem roku.