Wszystko, co powinieneś wiedzieć o "prasowaniu"

W pogoni za pięknem często spotykamy się z konsekwencjami naszych eksperymentów. Na przykład, używamy lokówek, prostownic i innych urządzeń, aby uzyskać piękne włosy. W konsekwencji, nasze włosy są regularnie obciążane i tracą swoją naturalną strukturę, blask i piękno. Co więc możemy zrobić? Wszystkie chcemy, by nasze włosy wyglądały bajecznie... Aby utrzymać je w dobrym stanie, oto kilka aktualnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów.

1. Jeśli masz prostownicę (lub po prostu prostownicę) z termostatem, to znaczy, że dokonałeś właściwego zakupu. Aby zapobiec łamliwości i wysuszeniu włosów, zawsze warto utrzymywać niską temperaturę. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje włosy były prostowane zbyt wiele razy. Maksymalna temperatura nie powinna przekraczać 200-220 stopni.

2. Przed użyciem prostownicy, nałóż na włosy produkt termoochronny. Zapewni to również warstwę ochronną, redukując szkodliwe działanie gorących płyt.

3. Prostuj włosy jednym, delikatnym ruchem, zaczynając od nasady i kierując się ku końcówkom.

4. Daj swoim włosom odpocząć i wzmocnić się. Raz na tydzień lub dwa zastosuj odżywczą lub nawilżającą maskę do włosów.

Używanie prostownicy do włosów

Istnieje wiele zastosowań dla prostownicy. Jeśli myślałeś, że może on tylko wyprostować włosy, to jesteś w wielkim błędzie. Z pomocą tego urządzenia, można również zrobić piękne loki.

Jak prawidłowo kręcić włosy:

Do pracy przystępuj tylko z suchymi włosami. Aby zrobić z włosów "spiralę", zepnij małe pasmo włosów (żelazko powinno być prostopadłe do włosów) i jednym ruchem w dół, obróć urządzenie wokół jego osi, ustawiając je w pozycji pionowej. Zrób to z każdym pasmem z osobna.

Jest to kolejna metoda kręcenia włosów, która pozwala zaoszczędzić czas: Wydziel pasmo, skręć je w kok i przesuń prostownicą po całej długości włosów. Nie dotykaj końcówek - dzięki temu uzyskasz loki, które będą wyglądać kusząco i dramatycznie.

Jak prawidłowo prostować włosy:

    włosy muszą być koniecznie suche (jeśli stosowałaś specjalne produkty - poczekaj aż się wchłoną); Oddzielając jedno pasmo na raz, przesuwaj prostownicę wzdłuż włosów - od nasady aż po końce, gładko i konsekwentnie. Twój kosmyk nie powinien być szerszy niż płytki prostownicy; Wystarczy jedno przejechanie po paśmie, aby uzyskać spektakularny efekt. Zacznij od dołu z tyłu głowy.

Oto wskazówka: .

Możesz nawet używać swojej prostownicy w domu. Idealnie wygładzi np. kołnierzyk koszuli. Wystarczy rozgrzać prostownicę do określonej temperatury (nie najwyższej) i kilka razy przejechać nią po kołnierzu. W ten sam sposób można również prasować krawat (jeśli jest taka potrzeba).

Jak dbać o prostownicę do włosów?

Aby Twoja prostownica do włosów działała długo i efektywnie, musisz przestrzegać kilku zasad:

    Zawsze odłączaj prostownicę od zasilania po użyciu Utrzymuj płyty urządzenia w czystości - okresowo czyść je wilgotną szmatką. Należy to robić, gdy płyty są gorące. Po użyciu pozostawić żelazko do całkowitego ostygnięcia i ostrożnie złożyć przewód zasilający, aby go nie uszkodzić.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio