Tajniki wyboru dobrego banku energii

 Powerbank to najbardziej pożądane urządzenie w 2019 roku wśród użytkowników smartfonów. Niestety, producenci telefonów nie nauczyli się jeszcze produkować wiecznych baterii (a tak bardzo nam tego brakuje!). Aby wygodnie podróżować, chodzić na festiwale i po prostu poruszać się po mieście, wszyscy potrzebujemy dobrej kostki brukowej. Wybierz przenośną ładowarkę jest bardzo proste, co szukać w tym artykule.

Zgodność

Po pierwsze, musisz zwrócić uwagę na kompatybilność przenośnej ładowarki z Twoimi gadżetami. Prawie wszystkie kostki brukowe mają napięcie 5V i natężenie prądu do 2A. Parametry te zapewniają kompatybilność z dowolnymi smartfonami i tabletami.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Większość smartfonów, tabletów, kamer akcji, urządzeń nawigacyjnych GPS itp. posiada standardowe napięcie wejściowe 5V DC. A szybkie ładowanie zapewnia wyższe napięcie - ponad 5V.

Istnieje mit, że szybkie ładowanie uszkadza baterię. Mit ten został obalony w 2014 roku przez naukowców z ośrodka badawczego w USA w serii eksperymentów. Sama technologia Quick Charge nie szkodzi gadżetowi, ale jej niewłaściwe użycie może przyspieszyć zużycie baterii.

QC ładuje telefon tak szybko, jak to możliwe przy 50 procentach, więc zamiast ładować go do 100 procent raz, użytkownicy ładują go kilka razy przy 50 procentach. To właśnie częste ładowanie i rozładowywanie skraca żywotność smartfona.

Pojemność

Parametr ten powinien być dobrany do Twoich potrzeb, zastanów się ile cykli ładowania będziesz potrzebował w ciągu dnia. Aby uzyskać dokładną kalkulację, pomnóż tę liczbę przez pojemność baterii swojego gadżetu i pomnóż przez współczynnik 1,5. Nie należy ufać tabelom, które dzielą pojemność przenośnej ładowarki przez pojemność akumulatora, ponieważ podczas ładowania dochodzi do strat energii. Overbank o pojemności 10 000 mAh wystarczy na dwa pełne ładowania smartfona z baterią o pojemności 3300 mAh.

Oczywiście można kierować się zasadą - "więcej znaczy lepiej", ale trzeba zdawać sobie sprawę, że Power Bank o większej pojemności waży więcej i jego samodzielne ładowanie będzie trwało dłużej.

Funkcjonalność

Niektóre Power Banki mają dodatkowe funkcje i w pewnych warunkach mogą być potrzebne:

  • Bezprzewodowe ładowanie Szybkie ładowanie Ochrona przed wodą Zdolność zawieszenia Wbudowana waga Wyświetlacz Panel słoneczny Latarka

Wybierz tylko te funkcje, których potrzebujesz i pozostań w kontakcie!