Jak ustawić hasło na komputerze lub laptopie z systemem Windows?

 Komputer osobisty to uniwersalny asystent współczesnego człowieka. Technologia pomaga w pracy, służy do spędzania wolnego czasu, nawiązywania kontaktów towarzyskich, a nawet umawiania się na randki. Urządzenie często zawiera wiele osobistych informacji, które chcesz chronić przed ciekawskimi oczami. Ustawienie hasła jest najlepszym sposobem na jego ochronę. O tym, jak ustawić hasło na komputerze z różnymi systemami operacyjnymi, i pozbyć się go w razie potrzeby - dalej w artykule.

Jak ustawić hasło w systemie Windows 10

Niezbędna funkcja jest ukryta w menu "Start". Po wejściu do menu należy wybrać sekcję "Ustawienia", a następnie pozycję "Konta". W oknie, które się otworzy, kliknij na zakładkę "Ustawienia logowania", a przed tobą pojawi się obszar roboczy z możliwością wprowadzenia hasła i kodu PIN. Ostatnim akcentem są przyciski "Dalej" i "Gotowe". Powodzenie operacji można sprawdzić, uruchamiając ponownie komputer. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, komputer poprosi o podanie hasła podczas włączania.

Należy pamiętać, że monit o podanie hasła na komputerze będzie się również pojawiał przy każdym ponownym uruchomieniu i wybudzeniu z trybu hibernacji.

Jak ustawić hasło w systemie Windows 8

Ukrywanie zawartości osobistego laptopa lub komputera z systemem Windows 8 przed ciekawskimi oczami jest łatwe. Wykonaj następujące czynności.

  • W menu głównym wybierz sekcję "Ustawienia". W nowym oknie znajdź "Zmień preferencje" i kliknij na napis. Następnie wybierz kolejno "Użytkownicy" i "Utwórz hasło". Po wprowadzeniu hasła, schemat jest standardowy - musisz kliknąć "Dalej" i "Zakończ", aby zakończyć procedurę.

W przeciwieństwie do gadżetów wyposażonych w inne systemy operacyjne, "Ósemka" daje użytkownikowi możliwość wyboru. Można ustawić hasło graficzne, standardowe lub w pełni cyfrowe.

Jak ustawić hasło w systemie Windows 7, Vista, XP

Jak ustawić hasło na laptopie z Windows 7, Vista, XP? Procedura ustawiania hasła na gadżetach ze wspomnianym OS-em nie różni się zbytnio od innych wersji Windowsa. Wymagane jest podanie danych od użytkownika:

  • przejdź do menu "Start" i wybierz "Panel sterowania"; Znajdź sekcję "Konta i zabezpieczenia" i kliknij na nią; kliknij na "Dodaj i usuń konta"; na liście użytkowników wybierz swoją nazwę; w kolumnie "Utwórz hasło" wpisz symbole i zostaw dla siebie podpowiedź na wypadek, gdybyś zapomniał hasła; ponownie uruchomić komputer.

Podczas ustawiania hasła ważne jest monitorowanie stanu trybu Caps Lock, pożądane jest również zapisywanie wybranych symboli nie tylko w pamięci, ale również w dzienniku, telefonie itp.

Jak ustawić hasło do BIOS-u

Wciśnij klawisz F2 (czasami inne klawisze w zależności od gadżetu) przy włączonym zasilaniu urządzenia. Po zalogowaniu się, wykonaj poniższe kroki.

  • Naciśnij przycisk "Security". W nowym oknie należy kliknąć na "Set Supervisor Password" (Ustaw hasło administratora) i potwierdzić tę czynność naciskając Enter. Liczba znaków dostępnych do utworzenia hasła wynosi 6. Wymyśl złożone hasło składające się z cyfr i liter z różnych przypadków, wpisz je i naciśnij Enter ponownie.

Twoje hasło jest teraz gotowe. Możesz ponownie uruchomić komputer i nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo danych. Dobrym pomysłem jest zapisanie hasła na smartfonie lub, jeszcze lepiej, zapisanie znaków w notatniku. Z czasem możesz chcieć zaktualizować swoje hasło lub zapomnieć je całkowicie, a zresetowanie hasła do Biosu i ustawienie nowego bez znajomości starego jest bardzo problematyczne.

Jak mogę usunąć moje hasło?

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Nieuprawnione osoby nie mają dostępu do Twoich maszyn? Wtedy, najprawdopodobniej, lepiej nie umieszczać hasła na komputerze, aby nie musieć później szukać odpowiedzi na pytanie: "Jak zresetować hasło do systemu Windows 10, 8, 7, itp.". Ale jeśli sytuacja już się pojawiła w teraźniejszości, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jak usunąć hasło po wybudzeniu z trybu hibernacji?

Nawet jeśli użytkownik wyłączy monit o hasło przy starcie systemu, technik może nadal monitować o klucz w czasie hibernacji. Jak usunąć hasło w Windows 10 po hibernacji?

Otwórz pasek wyszukiwania i wpisz słowo "zasilacz", kliknij na znalezioną sekcję, aby wejść. Alternatywnie można wejść przez "Panel sterowania".

Znajdź opcję "Żądaj hasła przy budzeniu" i kliknij na nią. Następnie wybierz opcję "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne". Należy zaznaczyć pole "Nie pytaj o hasło" i pamiętać o zapisaniu zmian.

Jeśli masz zainstalowany system Windows XP na swoim urządzeniu, poszukaj "Opcji zasilania" w panelu sterowania. Następnie przejdź do sekcji "Zaawansowane" i odznacz pole przy "Pytaj o hasło przy wychodzeniu z trybu wstrzymania". Zrobione! Pozostaje tylko zapisać wprowadzone zmiany i ponownie uruchomić komputer.

Jak zresetować hasło systemu Windows?

Prosty przepis jest taki. Naciśnij jednocześnie kombinację klawiszy Windows i R. Na ekranie pojawi się wiersz poleceń, w którym należy wpisać słowo "netplwiz" (bez cudzysłowu). Nie zadziałało? Spróbuj innego wariantu polecenia control userpasswords2. Następnie należy nacisnąć klawisz Enter.

Otworzy się nowe okno, w którym należy zaznaczyć konto, dla którego chcemy zresetować hasło. Aby osiągnąć swój cel, usuń zaznaczenie pola "Wymagaj podania nazwy użytkownika i hasła". Potwierdź działanie, klikając przycisk OK. Jeśli to konieczne, utwórz nowe hasło i ponownie potwierdź czynność.

Jak usunąć hasło z komputera, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem PC? Poniższa instrukcja została stworzona specjalnie dla Ciebie.

  • Zaloguj się do sekcji Zarządzanie kontem użytkownika. Utwórz profil lokalny, postępując zgodnie z instrukcjami systemu. Pozostawić pola hasła puste. Wyłącz opcję profilu online firmy Microsoft, jeśli jest aktywna.

Pod warunkiem, że nowy profil lokalny jest aktywny, a profil Microsoft jest pasywny, komputer nie będzie pytał o hasło i bardzo łatwo będzie uzyskać dostęp do ustawień i wymazać opcję starego hasła. Jedynym "skutkiem ubocznym" tej metody jest to, że wyłączenie konta Microsoft może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji.

Tworzenie rozruchowego dysku flash

Jak usunąć hasło z systemu Windows 7 lub dowolnej innej wersji systemu Windows? Sposób uniwersalny - utworzenie bootowalnego pendrive'a za pomocą specjalnego programu usuwającego hasła. Jednak, aby zastosować tę metodę, potrzebny jest inny komputer z dostępem do Internetu.

Kroki są następujące.

  • Pobierz Lazesoft Recover My Password. Uruchom narzędzie i zainstaluj je. Przygotuj darmową pamięć flash USB i podłącz ją do portu USB. Otwórz Lazesoft Recover My Password, następnie kliknij Burn Bootable CD/USB Disk Now i utwórz bootowalny dysk flash, postępując zgodnie z podpowiedziami systemu.

Uruchamianie przez pamięć flash USB

Jak usunąć hasło logowania do Windows 7 przy użyciu bootowalnej pamięci flash? Włóż przygotowaną pamięć flash do komputera chronionego hasłem. Włącz komputer i naciśnij klawisz F2 podczas uruchamiania systemu, aby wejść do BIOS-u (czasami działają klawisze F8, F9 lub F12 - w zależności od modelu urządzenia). System powinien automatycznie przekierować Cię do sekcji Boot. Jeśli tak nie jest, skocz do niego sam. Ustaw napęd USB na pierwszej pozycji na liście urządzeń, która pojawi się na ekranie i zapisz zmiany.