Xiaomi Mi Smart Band 5 oficjalnie zaprezentowany: 1,1-calowy ekran AMOLED, czujnik SpO2 i nowe ładowanie magnetyczne

Pokaż treść artykułu

 1. Xiaomi Mi Band 5: Specyfikacja techniczna
 2. Ulepszone śledzenie snu
 3. Monitorowanie tlenu we krwi
 4. Zdrowie kobiet i system oceny PAI
 5. Ładowanie magnetyczne
 6. NFC i asystent głosowy
 7. Xiaomi Mi Band 5: kiedy można się spodziewać na Ukrainie

Wczoraj miało miejsce oficjalne odsłonięcie nowego trackera fitness Xiaomi Mi Band 5, który trafi na międzynarodowy rynek jako Xiaomi Mi Smart Band 5. Premiera potwierdziła większość wcześniejszych przecieków

.

Podobnie jak poprzednie modele, nowa bransoleta oferuje użytkownikom dużą liczbę przydatnych funkcji w przystępnej cenie. To powiedziawszy, każdy komponent, od wyświetlacza, przez czujniki, po procesor, został ulepszony w nowym Mi Band. Jeszcze nigdy nie był tak funkcjonalny jak teraz! Zobaczmy, co tym razem udało się osiągnąć Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 5: Specyfikacja techniczna

Wyświetlacz AMOLED w Mi Band 5 otrzymał rozmiar 1,1 cala. Tak, to niewielka różnica w porównaniu do Mi Band 4, który miał wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala. Ale ekran ma teraz mniejsze ramki i większą powierzchnię do wyświetlania różnych informacji. Rozdzielczość matrycy to 126×294 pikseli, maksymalna jasność to 450 nitów, ekran chroniony jest szkłem z efektem 2.5D.

Bransoleta ma również 5ATM wodoodporności, co oznacza, że można nurkować do głębokości 50 metrów.

Bransoletka fitness Xiaomi Mi Band 5 łączy się ze smartfonami z systemem Android 6.0 i nowszym lub iOS 10 i nowszym, poprzez Bluetooth 5.0 BLE.

Pamięć RAM wynosi 512KB, a pojemność pamięci Flash 16MB.

Mi Band 5 dostaje również 11 nowych trybów sportowych. Dla porównania, jego poprzednik oferował tylko 6 trybów treningowych. Biorąc pod uwagę, że ludzie lubią uprawiać różne sporty, miło jest widzieć, że Mi Band 5 dodał więcej opcji do ćwiczeń w pomieszczeniach. Użytkownicy otrzymają następujące tryby pracy:

 • Bieganie na świeżym powietrzu
 • Spacer
 • Jazda na rowerze
 • Biegi w pomieszczeniach zamkniętych
 • Basen
 • Ćwiczenia fizyczne
 • Indoor cycling (nowość)
 • Trenażer eliptyczny (nowy)
 • Lina do skakania (nowa)
 • Joga (nowy)
 • Wioślarz (nowy)

Oprócz dodanych trybów sportowych, Mi Band 5 otrzyma wiele nowych funkcji i ulepszeń.

Ulepszone śledzenie snu

Twórcy aplikacji ulepszyli system monitorowania snu i teraz działa on w sposób ciągły, śledząc tętno. Xiaomi twierdzi, że pomoże to wykryć problemy ze snem, nawet jeśli jest to nieregularna lub odosobniona sytuacja. Na podstawie zebranych danych, aplikacja wyda zalecenia mające na celu poprawę jakości snu.

Monitorowanie tlenu we krwi

Mi Band 5 posiada również wbudowany tracker SpO2, czujnik, który wykrywa poziom tlenu we krwi. Poprzednik nie posiadał takiej funkcji, a w warunkach światowych jest to idealna cecha do monitorowania. Podobno jest w stanie wykrywać poziom nasycenia krwi tlenem co sekundę przez osiem kolejnych godzin. To w sumie 28,800 odczytów w ciągu ośmiu godzin. To ciągłe monitorowanie SpO2 ma również na celu poprawę jakości snu. Będzie on współpracował z funkcją śledzenia snu Mi Band 5, aby zapewnić dokładniejsze monitorowanie jakości snu.

System Oceny i Zdrowia Kobiet PAI

Inne nowe funkcje obejmują śledzenie cyklu menstruacyjnego, trening oddechowy, zdalne sterowanie kamerą w smartfonie oraz nowy indeks witalności PAI. PAI oznacza Personal Activity Intelligence i jest funkcją zapożyczoną z bransoletek fitness Amazfit firmy Huami. Dzięki niej śledzenie stanu zdrowia stanie się o wiele łatwiejsze, ponieważ otrzymasz wynik od 1 do 100 w zależności od codziennej aktywności i tętna.

Ładowanie magnetyczne

Oprócz nowych trybów sportowych i funkcji śledzenia, Mi Band 5 otrzymał również znaczące zmiany w wyglądzie. Tradycyjnie, wszystkie Mi Band'y musiały być wyciągnięte z silikonowego paska w celu ładowania. Nowy Mi Band 5 eliminuje ten problem i wprowadza zupełnie nowe ładowanie magnetyczne na pokładzie!

Bransoletka posiada baterię o pojemności 125mAh, która według Xiaomi może wytrzymać do 14 dni na pełnym naładowaniu.

NFC i asystent głosowy

W Chinach, Mi Band 5 obsługuje NFC i asystenta głosowego XiaoAI. Nie wiadomo jeszcze, czy funkcje te będą dostępne w wersji globalnej. Globalna wersja Mi Band 5 ma podobno otrzymać zarówno NFC, jak i wsparcie dla asystenta głosowego Amazon Alexa.

Xiaomi Mi Band 5: kiedy można się spodziewać na Ukrainie

Xiaomi Mi Band 5 ma tak samo przystępną cenę jak jego poprzednik. W Chinach, zwykły wariant Mi Band 5 bez NFC będzie kosztował 26 dolarów, podczas gdy wersja z NFC będzie kosztować 32 dolary. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się 18 czerwca.

Można już składać zamówienia przedpremierowe na opaskę Xiaomi Mi Smart Band 5. Koszt bransoletki to 1 299 UAH, a sprzedaż rozpocznie się 27 lipca.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy