Jak wybrać mini myjkę Kärcher?

 Mini-oczyszczarki Kärcher serii K2 i K-K5 są najtrudniejsze do wykonania - pochłaniają dużo czasu, energii i zasobów. Jeśli mieszkasz w domu lub posiadasz samochód, K7 Mini Cleaner jest rozwiązaniem! Można go używać do czyszczenia bez wysiłku każdej powierzchni w domu. Kärcher posiada w swojej ofercie mini myjki do czyszczenia różnych przedmiotów:
  • meble ogrodowe; rowery; Schody zewnętrzne i duże ścieżki ogrodowe; Baseny i tarasy; motocykle i skutery; obszary wokół domu i fasady; ogrodzenia (drewniane, kamienne, metalowe); małe pojazdy; pojazdy średniej wielkości; SUV-y i samochody kempingowe.

Po określeniu zadań, jakie ma spełniać miniwanna, łatwo jest wybrać odpowiedni model.

Rodzaje mini myjek Kärcher

Na początek poznajmy klasy mini podkładek. Główną różnicą, która wpływa na jakość i czas trwania czyszczenia, jest klasa wydajności minizmywarek. Każda maszyna jest przeznaczona do określonych zadań i ma odpowiednią do nich wydajność.

W ofercie Kärcher znajdują się następujące klasy minizmywarek:

  • K2 - minizmywacze przeznaczone do rzadkiego użytku, usuwające kurz i lekkie zabrudzenia. K3 - nadaje się do krótkotrwałego czyszczenia małych samochodów, motocykli i rowerów. K4 - nadaje się do czyszczenia małych samochodów. K5 - nadaje się do mycia samochodów osobowych i średniej wielkości pojazdów. K7 - najbardziej wydajna mini myjnia, nadaje się do samochodów kompaktowych, a także do domu na kółkach.

Każda jednostka ma wbudowany filtr czyszczący, który zatrzymuje drobne cząsteczki, więc możesz bez obaw podłączyć ją do źródła wody. Jeśli chcesz podłączyć minispryskiwacz do zbiornika na wodę deszczową lub studni, musisz zastosować filtr zgrubny. Jak widać, każde źródło wody może być użyte do mycia samochodu, więc mini myjka może być dobrze wykorzystana w kraju.

Jaką mini myjkę lepiej wybrać? Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej z klas.

Podkładki mini serii K2

Myjki serii K2 są najprostszymi urządzeniami z tej serii. Są kompaktowe i lekkie, dzięki czemu idealnie nadają się do szybkiego czyszczenia mebli ogrodowych, narzędzi, rowerów czy samochodu z lekkich zabrudzeń.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Pompa materiałowa N-CORE ogranicza czas ciągłego czyszczenia do 30 minut. Urządzenie nie jest przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Ciśnienie natrysku do 110 barów i wydajność ssania do 360 l/h. Na korpusie znajdują się specjalne uchwyty do wygodnej obsługi, jest miejsce na przewód i wąż.

Podkładki mini serii K3-K5

K3-K5 to myjki o średniej mocy, mają wysoką wydajność, ale nadal pozostają kompaktowe. Są one wyposażone w silniki nowej generacji. A dzięki systemowi Quick Connect jednym ruchem można podłączyć wąż do urządzenia. Ciśnienie w urządzeniach serii K3 wynosi do 145 bar, a maksymalna wydajność czyszczenia do 500 litrów na godzinę.

Seria K3 jest mobilna, a jednocześnie bardzo skuteczna. Maksymalne ciśnienie robocze urządzenia wynosi 120 bar, wydajność - do 380 l/h. Ta mini myjka zajmuje niewiele miejsca w garażu. Może być stosowany do czyszczenia łodzi, sprzętu, motocykla lub schodów.

Myjki klasy K4 są bardziej odpowiednie do usuwania umiarkowanych i powtarzających się zabrudzeń z pojazdu. Są one wyposażone w mocniejszy silnik, który wytwarza ciśnienie do 130 barów, a wydajność czyszczenia wynosi 420 l/h.

Pompa N-CORE (kompozytowy materiał o dużej wytrzymałości) ogranicza czas czyszczenia K3-K4 do 30 minut. Tyle czasu wystarczy na umycie dwóch samochodów.

Seria K5 posiada zaawansowaną aluminiową pompę, która może wytrzymać do 40 minut ciągłej pracy. Seria ta będzie w stanie usunąć silne, uporczywe zabrudzenia z powierzchni kamiennych, plastikowych i drewnianych. Mogą być używane do czyszczenia systemu odwadniającego, regularnego czyszczenia jednego samochodu lub kilku z rzędu. Nowe modele Full Control Plus są wyposażone w innowacyjny pistolet z regulowanym ciśnieniem i dozowaniem detergentu.

Minizmywacze z serii K7

Modele Kärcher K7 to najbardziej wydajne myjki domowe, które tylko nieznacznie ustępują profesjonalnym urządzeniom. Są w stanie sprostać najtrudniejszym zadaniom i jakościowo usunąć każdy rodzaj zabrudzenia z powierzchni odpornych na działanie wody.

Maksymalna wydajność wynosi 600 l/h, ciśnienie do 160 bar. Urządzenie może z łatwością myć samochody osobowe i ciężarowe, jest przeznaczone do intensywnej pracy nawet do 40 minut dziennie.

K7 są wyposażone nie tylko w Quick Connect i systemy chłodzenia wodą. Modele w tej klasie wyposażone są w system pobierania detergentu Plug 'n' Clean, który pozwala na wygodne dodawanie i dozowanie detergentu za pomocą regulatora.

Dzięki K7 nawet uporczywe i masywne zabrudzenia można łatwo usunąć z dużych powierzchni. Ta myjka jest idealna dla właścicieli samochodów typu SUV, którzy lubią jeździć w terenie.

Porównanie myjek ciśnieniowych Kärcher