Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone'a

 Po podjęciu decyzji o przejściu z Android smartphone na urządzenie z systemem iOS, prawdopodobnie myślisz o tym, jak przenieść kontakty z androidem do iPhone'a. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego. Istnieje wiele opcji jak to zrobić - oto kilka najprostszych i nieuciążliwych.

Za pośrednictwem aplikacji Move to iOS dla systemu Android

Własne oprogramowanie Apple pozwala zrobić bezstratny transfer danych z androida do iPhone'a.

Przed użyciem aplikacji, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na swoim iPhonie dla wszystkich danych android. Podłącz telefony do sieci Wi-Fi i postępuj zgodnie z instrukcjami:

  • Na urządzeniu mobilnym z systemem Android przejdź do Google Play i pobierz aplikację Move to iOS; uruchom aplikację i zaakceptuj warunki użytkowania; pobierz Move to iOS na iPhone'a, w nim wybierz "Transfer danych z Androida". Smartfon z jabłkiem wyświetli kombinację liczb, które należy skopiować do Androida.

Po zakończeniu procesu synchronizacji użytkownik będzie miał listę treści, które można przenieść. Wybierz całą listę lub tylko niektóre z plików. Następnie rozpocznie się proces kopiowania, podczas którego nie zaleca się wyłączania urządzeń, wylogowywania się z sieci czy nawet minimalizowania programu.

Przesyłanie kontaktów za pośrednictwem usługi Kontakty Google

Jak przenieść kontakty z androida do iPhone'a przez Kontakty Google? Manipulacja odbywa się w kilku krokach.

  1. Na początku wszystkie dane z Androida muszą zostać przeniesione na konto Google. W ustawieniach wpisz login i naciśnij "Synchronizuj kontakty". Przeniesienie dużej liczby numerów zajmie trochę czasu. Przenieś kontakty z konta do smartfonu Apple. Bierzemy "jabłko" w opcjach wybieramy "konto CardDAV". Następnie podaj wymagane informacje i poczekaj kilka minut - numery telefonów pojawią się na iPhonie. Możesz pozostawić je w niezmienionej formie lub zmienić ich nazwę.

Przez kartę SIM

Najprostszy sposób, jak przenieść kontakty z android do iPhone. Wszystko co musi zrobić użytkownik to:

  • zainstaluj kartę sim; przejdź do "Kontakty" w ustawieniach; Włącz "Importuj kontakty SIM", po czym pełna lista numerów telefonów zostanie skopiowana do katalogu iPhone'a.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone'a

Aby zaimportować dane ze smartfona z Androidem do iPhone'a, użyj bezpłatnej aplikacji "Transfer do iOS" z Google Play. Przed rozpoczęciem kopiowania należy podłączyć oba telefony do sieci bezprzewodowej i sieci. Następnie należy wykonać następujące czynności.

  1. Na nowym iPhonie wybierz "Transfer danych z Androida". Na telefonie z systemem Android uruchom wcześniej pobraną aplikację, zaakceptuj jej warunki i kliknij "Dalej". iPhone wyświetli kod składający się z ciągu cyfr. Wprowadź go na urządzeniu, z którego dane będą przesyłane. Wybierz zawartość do importu z android do iPhone.

Przenoszenie aplikacji z Androida na iPhone'a

Śpieszymy się, aby rozczarować cię trochę: kupił na Google Play programów, według wszelkiego prawdopodobieństwa, trzeba będzie zapłacić ponownie - w App Store. Ale nie zawsze tak jest: wiele aplikacji jest przystosowanych do różnych systemów operacyjnych. Jeśli aplikacja wymaga rejestracji przez e-mail, możesz ją przywrócić również na nowym iPhonie. Aby dowiedzieć się, czy aplikacja jest dostępna dla systemów Android i iOS, wyszukaj ją w Apple Store.

Przesyłanie zdjęć i multimediów

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Przesiadając się na iPhone'a, nie chcesz rozstawać się ze swoimi ulubionymi zdjęciami/filmami. W zasadzie nie musisz tego robić - istnieje wiele programów do przenoszenia danych z androida na iPhone'a. Mały niuans: ta sama aplikacja musi być dostępna w App Store i Google Play. Autor artykułu zaleca korzystanie z Copy My Data lub PhotoSync.

Aby skopiować swoje pliki multimedialne, zainstalujcie aplikację na swoich smartfonach i po jej uruchomieniu zarejestrujcie się. Następnie należy połączyć ze sobą telefony z systemem Android i iOS, wybrać pliki i skopiować je za pomocą mechanizmu integracji.

Przez iTunes

Kolejna dobra metoda kopiowania filmów i obrazów/zdjęć. Wszystko, co musisz zrobić, to:

  • Podłącz urządzenie mobilne do komputera osobistego za pomocą przewodu; wybrać zawartość do przeniesienia i skopiować ją do wcześniej utworzonego folderu na pulpicie komputera Podłącz iPhone'a i otwórz iTunes; Określ typ pliku i "Sync...from", a następnie zapisz dane do katalogu.

Programy iTunes w wersjach dla systemów Windows, iOS i Mac są dostępne w Internecie.

Via Google Photos

Metoda dostępna dla tych, którzy wcześniej korzystali z usługi Google, aby uzyskać dostęp do osobistej zawartości Androida. Dane są przechowywane w systemie iOS. To zajmie trochę czasu i dobre połączenie internetowe, aby uzyskać je do iPhone'a.

Użytkownik musi:

  • Zainstaluj Google Photos i zaloguj się do niego na androidzie, wpisując wcześniej hasło do konta; utworzyć duplikat katalogu w opcjach programu; zainstalować aplikację na iOS; zaloguj się na konto Google i uzyskaj dostęp do treści z możliwością zapisywania i udostępniania rodzinie i znajomym.

Przesyłanie muzyki z Androida do iPhone'a

Kopiowanie plików audio pomiędzy urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku plików multimedialnych - za pośrednictwem komputera lub poprzez synchronizację z desktopowym klientem iTunes.

Jak mogę przenieść moje postępy w grze z Androida na iPhone'a?

Przydatne informacje, które pomogą graczom!

Przenoszenie postępów w grze z Androida na iOS i odwrotnie jest łatwe dzięki poniższym instrukcjom.

  1. Na obu smartfonach zaktualizuj aplikację gry do najbardziej aktualnej konfiguracji. Otwórz konto, które chcesz przenieść. W menu ustawień, kliknij ikonę "Bind to Android/Apple device". Kliknij na odpowiedni przycisk, aby wygenerować kod. Uruchom grę na swoim smartfonie. W menu opcji - "Bind to Android/Apple". W załączniku "Wprowadź kod" postępuj zgodnie z instrukcją.

Warto mieć na uwadze, że ta metoda nie działa w przypadku kont wielokrotnych. Nie jest możliwe przeniesienie kilku "kont osobistych" na nowy telefon, a jeśli spróbujesz to zrobić, możesz stracić wszystkie konta.

I jeszcze jedno: aby kod zadziałał, należy podłączyć oba urządzenia do tej samej sieci bezprzewodowej, a aplikacja gry musi być zaktualizowana do najnowszej wersji.

To jest to, wiesz, jak przenieść kontakty z android, a teraz możesz zacząć korzystać z iPhone'a w pełni. Z Twoimi ulubionymi zdjęciami, filmami, muzyką i grami.