Malutki smartfon NichePhone-S

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Jaki jest najbardziej kompaktowy smartfon, jaki widziałeś? Niegdyś producent Nokia mógł pochwalić się małymi modelami telefonów, później "pałeczkę" przejęły inne marki. Dziś nikt nie będzie zaskoczony nadmierną innowacją w telefonie komórkowym, chyba że, oczywiście, waży tylko 38 gramów ... Tak, tak! To jest dokładnie model telefonu i będziemy rozmawiać. Jego wymiary to 90 x 50 x 6,5 milimetra. Dzięki temu kompaktowość tego "dzieciaka" jest jak pełnoprawny nowoczesny smartfon.

Smartfon NichePhone-S

Nowość została wydana przez japońską firmę FutureModel Corporation. Telefon NichePhone-S jest wielkości karty kredytowej i z łatwością mieści się w portfelu lub wizytowniku. Klawiatura zajmuje większą część przedniej części smartfona. Niewielki, 0,96-calowy ekran OLED ma rozdzielczość 128x64 pikseli. Warto założyć, że NichePhone-S ma być biznesowym telefonem do rozmów. Gadżet posiada zaimplementowany system operacyjny Android w wersji 4.2, wbudowany moduł 3G oraz Bluetooth. Nagrywanie notatek głosem oraz możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z "chmury" będą dostępne dla użytkowników nowych pozycji. Pamięć RAM to 512 megabajtów. Moim zdaniem niezła funkcjonalność jak na takiego "malucha". Wbudowany akumulator o pojemności 550 mAh zapewnia 3 godziny ciągłych rozmów.

W Japonii rozpoczęliśmy już sprzedaż tej małej nowości, a jej cena wynosi 95 dolarów. Mamy nadzieję, że ten wynalazek wkrótce pojawi się w naszym kraju, bo mini-smartfon NichePhone-S będzie idealny dla ludzi biznesu.