Jak skonfigurować smartwatch?

Pokaż treść artykułu

 1. Prace przygotowawcze przed rozpoczęciem działalności
 2. Instalacja i konfiguracja karty SIM
 3. Ustawianie daty, lokalizacji i czasu
 4. Synchronizacja z Twoim smartfonem
 5. Reset fabryczny
 6. Ustawianie zegara w aplikacji
 7. Funkcje konfiguracji smartwatcha dla dzieci
 8. Powiadomienia
 9. Przykład: Konfiguracja Mi Band 4
 10. Przykład: ustawianie Amazfit Bip
 11. Wyjście

Dzisiejsze smartwatche przeszły długą drogę od zwykłych zegarków na rękę. Te minikomputery na nadgarstku są w stanie zlokalizować użytkownika, monitorować jego aktywność fizyczną, odbierać połączenia i wysyłać e-maile. Zobacz w tym artykule, jak skonfigurować swój smartwatch i w pełni wykorzystać jego możliwości.

Prace przygotowawcze przed rozpoczęciem działalności

Tak więc, masz swój wymarzony gadżet i jesteś chętny do wypróbowania wszystkich funkcji. Nie spiesz się od razu z poszukiwaniem informacji na temat "jak założyć inteligentną bransoletkę". Najpierw należy się upewnić, że zegarek uruchamia się bez problemów. Wskazane jest, aby studiować instrukcje, które pochodzą z urządzenia, aby być świadomy wszystkich niuansów, jak działa zegarek. Co powinieneś zapamiętać z instrukcji? Kod PIN i nazwa Twojego nowego elektronicznego zwierzaka. Należy również zwrócić uwagę na stan akumulatora. Jeśli jest rozładowany, naładuj go do 100%, aby gadżet nie wyłączył się podczas konfiguracji.

Czy Twój zegarek działa z kartą SIM? Sprawdź, czy karta SIM działa, wkładając ją do telefonu. Jeśli karta złapie sieć i ma dodatnie saldo, można ją włożyć do nowego smartwatcha. Kupiłeś nowszy model zegarka i używałeś wcześniej innego paska na rękę? Odłącz stare urządzenie przed skonfigurowaniem nowego smartwatcha.

Instalowanie i ustawianie karty SIM

Jak skonfigurować smartwatch, jeśli działa on z kartą SIM? Niuanse wkładania karty SIM zależą od konstrukcji Twojego smartwatcha. Większość nowoczesnych modeli dla dorosłych nie wymaga dodatkowych narzędzi ani dużego wysiłku, aby zainstalować lub zmienić kartę sim. Wystarczy otworzyć pokrywę urządzenia, włożyć kartę do slotu i ponownie założyć pokrywę.

Czasami jednak może być potrzebny śrubokręt, aby otworzyć szczelinę. Jeśli Twój zegarek ma śrubki w gnieździe, delikatnie odkręć je małym śrubokrętem, delikatnie wyciągnij osłonę i włóż kartę SIM do gniazda. Czasami trzeba delikatnie wcisnąć kartę na miejsce spinaczem lub palcem, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu. Przed nakręceniem osłony na kartę sim należy włączyć zegarek i sprawdzić, czy karta sim jest aktywna (na wyświetlaczu powinna pojawić się lampka kontrolna połączenia). Najlepiej, jeśli karta sim jest włożona raz na zawsze, ale jeśli musisz ją wymienić, zrób to jak najdokładniej.

Ustawianie daty, lokalizacji i godziny

Jak ustawić czas na mojej bransoletce fitness? Wejdź do menu urządzenia i wybierz punkt "Ustawienia". Na liście, która się pojawi, należy kliknąć na "Ustawienia telefonu". Następnie zobaczysz listę opcji do ustawienia czasu i daty, swojej lokalizacji i aktualizacji strefy czasowej. Należy pamiętać, że elementy menu w niektórych modelach smartfonów mogą być inne. Przed skonfigurowaniem gadżetu przeczytaj uważnie instrukcje dla swojego modelu smartwatcha, aby upewnić się, że nie popełniłeś błędu.

Synchronizacja z Twoim smartfonem

Jak skonfigurować smartwatch z telefonem? Po ustawieniu prawidłowej godziny, daty i lokalizacji, należy wyłączyć gadżet i włączyć bluetooth w telefonie. Dopiero po tej czynności można ponownie nacisnąć przycisk zasilania na zegarku. Ta prosta sztuczka pomoże Ci uniknąć podłączania innych urządzeń do zegarka i bałaganu w ustawieniach. Synchronizacja ze smartfonem jest zazwyczaj prosta, jeśli oba gadżety są sprawne i naładowane.

Po otwarciu aplikacji przyłóż zegarek jak najbliżej telefonu i poczekaj na zakończenie synchronizacji. Gdy smartfon "zobaczy" Twój Smart Watch, potwierdź działanie, dotykając znaczników wyboru na wyświetlaczach obu urządzeń.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Przywrócenie ustawień fabrycznych może być wymagane, jeśli użytkownik zapomni hasła do odblokowania gadżetu lub jeśli urządzenie się zawiesi. Przywracanie ustawień fabrycznych można przeprowadzić na kilka sposobów. Jeśli zapomniałeś hasła, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania.
 • Na ekranie pojawią się suwak wyłączenia zasilania, elementy "emergency call" i "health".
 • Stuknij w "wyłączenie" - otworzy się menu, z którego możesz usunąć kontakty.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu, aby zresetować stare hasło.

Jak włączyć smartwatch, jeśli te kroki nie działają? Istnieje inny sposób na zresetowanie zegarka Apple Watch do ustawień fabrycznych. Musisz nacisnąć przycisk zasilania i suwak z dużą siłą, przytrzymaj go, aż logo w kształcie jabłka pojawi się na ekranie. Teraz możesz zwolnić przyciski, odczekać kilka sekund, a następnie ponownie nacisnąć przycisk zasilania, przytrzymując go przez 15-20 sekund, aż urządzenie uruchomi się ponownie. Po tej prostej procedurze, smartfon powinien działać w trybie ustawień fabrycznych.

Ustawianie zegara w aplikacji

Wielu użytkowników zastanawia się, jak skonfigurować swój Smart Watch, aby było to jak najszybsze i najłatwiejsze. Aplikacje mogą Ci w tym pomóc. Obecnie deweloperzy oferują wiele przydatnych aplikacji dla smartwatchy działających na różnych systemach operacyjnych. Standardowe aplikacje wymagane przy inicjalizacji i pierwszym uruchomieniu pozwalają na sterowanie wybieraniem numeru i wydawanie podstawowych poleceń głosowych.

Do ciekawych funkcji aplikacji należy funkcja monitorowania baterii i pamięci wewnętrznej. Istnieje szereg usług, które ułatwiają proces "komunikacji" z inteligentnym zegarkiem. Na przykład, można włączyć latarkę tak szybko, jak to możliwe, zarządzać profilami dźwiękowymi, zablokować ekran, zmienić kolejność paneli itp.

Konfiguracja zegarka w dowolnej aplikacji jest tak prosta, jak to tylko możliwe: wystarczy przejść do menu i upewnić się, że urządzenie "widzi" smartfon i pomyślnie się synchronizuje.

Funkcje konfigurowania smartwatchy dla dzieci

Główną cechą smartwatchy dla dzieci jest obecność potężnego trackera GPS. To właśnie tą opcją interesuje się większość rodziców i jej konfiguracji poświęca się najwięcej uwagi. I nic dziwnego, bo GPS pozwala szybko odnaleźć dziecko i nie martwić się o jego lokalizację.

Jak ustawić zegarek mojego dziecka? Większość modeli dziecięcych jest ustawiona w ten sam sposób. Aby kontrolować zegar, zainstaluj wcześniej na swoim telefonie aplikację śledzącą (SeTracker, Where's My Kids i inne). Można go znaleźć i pobrać z App Store lub Play Market. Po otwarciu aplikacji będziesz musiał się zarejestrować. Wprowadź niezbędne dane, wybierz język, wymyśl hasło i zacznij używać. Następnie znajdź menu "lista urządzeń" w aplikacji i włącz skanowanie, aby zarejestrować zegarek. Rejestracja najczęściej odbywa się poprzez wprowadzenie kodu QR. Te ostatnie można znaleźć na specjalnej metce lub na odwrocie zegarka.

Po zarejestrowaniu urządzenia wprowadź imię i nazwisko dziecka oraz jego status, a następnie potwierdź czynność. Następnie należy wrócić do oryginalnego menu ustawień i wypełnić wszystkie pola (numery SOS krewnych, tryb geolokalizacji, oddzwanianie, członkowie rodziny). Jedną z najbardziej przydatnych funkcji inteligentnego zegarka dla dzieci jest szybkie połączenie z rodzicem poprzez naciśnięcie przycisku zasilania. Naciskając przycisk zasilania, dziecko może szybko zadzwonić do krewnego w nieoczekiwanej lub niebezpiecznej sytuacji. Jak ustawić godzinę na smartwatchu mojego dziecka? W taki sam sposób, jak w modelach dla dorosłych: w menu urządzenia wybierz "Ustawienia". Na liście, która się pojawi, kliknij na "Ustawienia telefonu", a następnie przejdź do menu, aby ustawić aktualny czas dnia.

Powiadomienia

Jak skonfigurować smartwatch, jeśli chcesz zaplanować cały dzień i na czas odbierać przychodzące połączenia i wiadomości? Zwróć uwagę na funkcję powiadamiania. Nowoczesne smartwatche wysyłają użytkownikowi różne powiadomienia. Jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą i nieodebrane połączenie lub e-mail może Cię zbyt wiele kosztować? Funkcja powiadomień w Twoim smartwatchu została zaprojektowana z myślą o Tobie. Na przykład, jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie przez telegram lub viber, od razu będziesz wiedział, dzięki powiadomieniu na smartwatchu, będziesz mógł dowiedzieć się, kto dzwoni, odebrać połączenie lub wysłać wiadomość.

Powiadomienia to także skuteczny sposób na poprawę umiejętności zarządzania czasem. Zegarek może przypominać Ci o tym, że masz zadzwonić do klienta lub partnera biznesowego o określonej godzinie. Właściciele smartwatchy mogą dyktować gadżetowi swoje plany na dany dzień, dzięki czemu nie zapomną o ważnym spotkaniu, zadaniu, lekarstwie czy posiłku.

Przykład: ustawianie opaski Mi Band 4

Aby szybko i poprawnie skonfigurować smartwatch, wykonaj poniższe czynności.

 • Upewnij się, że gadżet jest naładowany.
 • Pobierz (lub otwórz) aplikację Mifit na swoim smartfonie.
 • Dotknij zegarka do ekranu telefonu i poczekaj na kontakt.
 • Stuknij znak zaznaczenia na wyświetlaczu zegarka i urządzenia mobilnego, aby aktywować gadżet i zakończyć połączenie.

Jak skonfigurować mój chiński smartwatch, jeśli w oprogramowaniu układowym nie ma języka rosyjskiego? Przejdź do menu "sprawdź aktualizacje" na swoim smartwatchu i zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe do najnowszej wersji jednym stuknięciem. Poczekaj aż proces zostanie zakończony i sprawdź swój zegarek - język rosyjski powinien automatycznie pojawić się na Twoim urządzeniu. W ten sposób zostanie rozwiązany problem, jak ustawić chiński smartwatch na język rosyjski. W ustawieniach inteligentnego zegarka można zmienić jasność, włączyć ekran blokady, wybrać odpowiednią domyślną tarczę zegarka i skonfigurować powiadomienia.

Jeśli chodzi o ustawienia aplikacji, użytkownik może ustawić budzik, włączyć przypomnienia, aktywować tryb "bracelet up", w którym wyświetlacz będzie się świecił za każdym razem, gdy przybliżysz zegarek do twarzy, aby zobaczyć godzinę. Gadżet pozwala również śledzić tętno przez cały dzień, dodawać znajomych, wyznaczać cele według kroków i analizować jakość snu.

Przykład: ustawianie urządzenia Amazfit Bip

Sposób podłączenia i ustawienia Amazfit Bip jest taki sam, jak opisany w poprzednim akapicie. Jednak użytkownicy często zauważają następujący problem: smartfon "znajduje" zegarek, ale nie chce się z nim połączyć. Jak zatem założyć bransoletkę fitness? W takiej sytuacji pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest próba zresetowania bluetooth.

W samej aplikacji Mi Fit, smartwatch może również pojawić się jako niepodłączone urządzenie. W tym przypadku, na samym dole ustawień aplikacji, odłącz smartwatch i ponownie wyszukaj urządzenie. Po ponownym uruchomieniu, problem z konfiguracją Amazfit Bip powinien zostać rozwiązany.

Wniosek

Zegarek już nigdy nie będzie taki sam. Obecnie aspirują one do osiągnięcia poziomu funkcjonalności smartfonów i tabletów. Tam, gdzie kiedyś potrzebne były modele biznesowe, sportowe i casualowe, teraz wystarczy kupić jeden smartwatch. Zmieniając paski i tarczę, możesz zmienić wygląd smartwatcha do nieskończoności.

Smartwatch to nowy poziom zarządzania czasem, a co za tym idzie sukcesem i dochodami. Dla tych, którzy dużo się komunikują, gadżet jest również niezbędny, ponieważ pozwala zawsze być w kontakcie, nie przegapić ważnych połączeń i wiadomości. Dbasz o swoje zdrowie? Smartwatch może stać się Twoim fitness trackerem, monitorem tętna i osobistym trenerem. Smartwatche są również przydatne dla troskliwych rodziców, którzy martwią się o miejsce pobytu swoich dzieci.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy