Niezamrożony: co łączy film Titanic i koce elektryczne

Pokaż treść

 1. Wieczne ciepło elektrycznego koca
 2. Ciepło w każdej postaci
 3. Niezamrożone w mieszkaniu
 4. Bezpieczny dla dwojga

Wygląda na to, że w tym roku zima postanowiła wziąć urlop, więc nie zaobserwowaliśmy jeszcze żadnych silnych mrozów. Ale w domu nadal może być zimno, a wilgoć i wiatr mogą zepsuć nastrój każdemu. Każdy z nas chce wrócić do mieszkania, w którym jest ciepło, koc elektryczny

nie pozwoli zmarznąć w najmroźniejszy zimowy wieczór i ogrzeje nas nie gorzej niż grzejnik. Koc jest wykonany w prosty sposób - w środku znajduje się element grzewczy, następnie warstwa naturalnej tkaniny, a potem warstwa izolacji.

Koc elektryczny nie tylko akumuluje ciepło, ale również zatrzymuje je w przyszłości. Przy wyborze odpowiedniego modelu zwróć uwagę na wielkość, materiały, moc i funkcjonalność. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom i damy Ci kilka wskazówek dotyczących wyboru.

Wieczne ciepło elektrycznego koca

Jakość i materiał - te dwa punkty zawsze idą w parze. Jeśli chcesz wybrać koc elektryczny, który będzie służył przez wiele lat i spełniał wymogi bezpieczeństwa, wybieraj sprawdzonych producentów.

Materiały dostępne dla koców elektrycznych obejmują następujące elementy:

Tkaniny polarowe

tworzą przytulny mikroklimat, są przyjemne dla ciała, elastyczne i lekkie. Wadą jest szybkie elektryzowanie się tkaniny.

Multicotton

łączy w sobie bawełnę i poliester. Będzie służyć przez wiele lat i nie straci swojego pierwotnego wyglądu, zachowując nawet nasycone kolory. Minusy: grube włókna, wysoka elektrostatyczność.

Poliamid

- szybko schnie i nie marszczy się, jest dość lekki. Wady tkaniny - wysokie właściwości elektrostatyczne.

Pościel

jest łatwa w praniu i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Materiał jest przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze. Wadą jest pojawianie się kłaczków.

Akryl

jest hipoalergiczny i trwały. Wady materiału - niska oddychalność i tworzenie się kłaczków.

Wełna

- posiada dobre właściwości termoizolacyjne i wysoką elastyczność. Minusy - nietrwały podczas prania i szybkiego przecierania tkaniny.

Ciepło w każdej postaci

Istnieją dwa rodzaje grzejników elektrycznych - koce i płachty

. Prześcieradła często nazywane są "poduszkami na materac" - ocieplają one łóżko całkowicie od spodu. W praktyce koc jest bardziej uniwersalny, bo można nim przykryć nogi, usiąść na fotelu i bez problemu przenieść go do innego pokoju.

To Twój wybór - zastanów się, gdzie spędzasz wieczory i czy nie jest Ci zimno w fotelu. ????

Niezamrożone w mieszkaniu

Film Unfrozen nigdy nie wszedł na ekrany, bo wszyscy przeżyli. ????

Wybierając koc elektryczny do swojego domu, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Przede wszystkim, koc musi mieć termostat. Dzięki niemu każdy użytkownik będzie mógł ustawić pożądaną temperaturę ogrzewania. Funkcja ta przyda Ci się, gdy będziesz potrzebował szybko ogrzać łóżko - możesz włączyć koc na maksymalną moc, a następnie zmniejszyć temperaturę do komfortowej temperatury snu.

Szeroka gama koców elektrycznych

obejmuje modele z automatycznym trybem szybkiego nagrzewania lub automatycznego wyłączania. Istnieją również modele z funkcją ogrzewania różnych stref w różnych temperaturach.

Bezpieczeństwo dla dwojga

Jack i Kate byliby bezpieczni, gdyby mieli koc elektryczny!

Wielu użytkowników boi się używać koca elektrycznego, ponieważ w rzeczywistości muszą przykryć się przewodami, które przewodzą prąd i mogą przenosić ładunek elektryczny do ciała! Takie przekonania wynikają z niezrozumienia, jak działa koc elektryczny, a my pomożemy Ci to zrozumieć w szczegółach. Używanie koca elektrycznego jest bezpieczne, ponieważ:

 1. Podczas pracy zasilacz obniża napięcie - jego rozładowanie nie jest śmiertelne dla człowieka.
 2. Wybierz koc o napięciu znamionowym między 40 a 100 W, nawet jeśli dojdzie do porażenia prądem, nie pozostawi ono oparzeń, a nawet nie będzie odczuwalne.
 3. Elastyczne żyły z kompozytu polimerowego posiadają specjalny płaszcz izolacyjny.
 4. Przewód elektryczny nie jest zdeformowany i ma wysoką temperaturę topnienia (160-170 stopni).
 5. Czujniki i bezpieczniki zapobiegają zapaleniu się materiału.
 6. Jeśli produkt się przegrzeje, żarnik kompozytowy automatycznie się stopi i przerwie obwód elektryczny.
 7. Termostat, podłączony do sieci elektrycznej za pomocą wtyczki, służy do regulacji temperatury.

Wszystkie nowoczesne modele spełniają europejskie normy TUV, CE i GS. Zgodnie z tymi normami, każdy produkt elektryczny musi być wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania i zabezpieczenia przed przegrzaniem.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy