Jak usunąć konto Google z komputera

 Jak najskuteczniej usunąć konto Gmail? Jeśli zajdzie taka potrzeba, powinieneś wiedzieć, co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności. Główną sprzecznością jest to, że w przeciwieństwie do burzenia konta, tworzenie konta Google jest dość prostym zadaniem. Dzięki niemu dostępna staje się ogromna ilość usług świadczonych przez firmę. Należą do nich przeglądarka internetowa Chrome, profesjonalne narzędzia Google Docs i arkusze kalkulacyjne Google, klient poczty elektronicznej Gmail i wiele innych. Konto może być zarówno osobiste, jak i firmowe, a jego specjalizacja w dużej mierze decyduje o zakresie wykorzystania.

Jednak w niektórych sytuacjach usunięcie konta Google jest priorytetem. Dzieje się tak często z następujących powodów:

  • Zbyt wiele kont na tym samym urządzeniu lub w tej samej przeglądarce. Po pierwsze, łatwo się w nich pogubić, a poza tym niektóre z nich mogą być od dawna nieużywane. Aby ułatwić sobie korzystanie z usług Google, niektóre konta lepiej jest usunąć. Hakowanie konta. Jeśli profil użytkownika został zhakowany, jedynym rozsądnym sposobem na zachowanie danych osobowych jest "usunięcie" konta ze wszystkimi informacjami o użytkowniku. Przekazywanie smartfona innej osobie. Nie ma sensu ograniczać nowego użytkownika do konta, z którego już korzysta. Czasami w takich sytuacjach lepiej jest nawet przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Zanim usuniesz konto Google ze swojego telefonu lub dowiesz się, jak wylogować się z konta Google na komputerze, musisz określić, dlaczego chcesz to zrobić. Opcje mogą być następujące - usunięcie tylko jednego konta, do którego można zalogować się z innego urządzenia, lub całkowite "zburzenie" konta wraz ze wszystkimi powiązanymi informacjami. Biorąc pod uwagę zadanie do wykonania, podjęcie decyzji o kierunku działania będzie o wiele łatwiejsze.

Usuń konto Google z pamięci podręcznej przeglądarki na komputerze

W kwestii tego, jak wyjść z konta Google na PC bez usuwania go, ale tylko poprzez usunięcie danych na danym komputerze, powinieneś użyć następującej metody.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to otworzyć przeglądarkę Google Chrome. W prawym górnym rogu, w postaci kółka z literą, zostanie wskazane konto, które jest aktualnie aktywne w danej przeglądarce. Kliknięcie na nim daje informacje nie tylko o tym koncie, ale także o wszystkich kontach, na które zalogowałeś się na tym komputerze.

Aby wylogować się z konta i nadal mieć możliwość zalogowania się z innych urządzeń, kliknij na ikonę z nim, a następnie kliknij na "Wyloguj się". Ta metoda jest odpowiednia, gdy chcesz zakończyć synchronizację wyszukiwań i innych działań z określonym kontem. Następnie będziesz musiał ponownie wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się ponownie.

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki poprawnie, otrzymasz komunikat informujący, że wylogowałeś się ze swojego konta i synchronizacja została wstrzymana.

Ale jak całkowicie usunąć konto Google z komputera? Dla takiego zadania algorytm postępowania będzie wyglądał następująco:

  • kliknij na ikonę z kontem, znajdującą się przy pasku wyszukiwania w przeglądarce; Gdy otworzy się nowe okno, wybierz w nim element "Zarządzaj użytkownikami" ; gdy pojawi się okno z używanym kontem Google, kliknij na przycisk z trzema kropkami; Zakończ proces, klikając na polecenie usunięcia użytkownika.

Po potwierdzeniu, konto zostanie trwale usunięte z pamięci podręcznej Google Chrome. Niuansem jest to, że ta metodologia będzie działać tylko dla komputera, z którego konto jest zalogowane. I jak usunąć konto Google z telefonu, który został utracony, zdalnie? Albo usunąć możliwość zalogowania się na swoje konto z cudzego urządzenia, gdzie konto może być przechowywane przez długi czas? Bezpieczeństwo danych w takiej sytuacji jest bardzo zagrożone. Co zaskakujące, problem ten można również rozwiązać za pomocą przeglądarki.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejście do katalogu Aplikacje Google. Nie jest trudno go znaleźć, znajduje się dosłownie na stronie startowej Chrome. Blok ten jest przedstawiony w postaci dziewięciu kropek, stojących w trzech rzędach.

Następnie należy kliknąć na ikonę wyświetlającą konto, a następnie przejść do katalogu poświęconego bezpieczeństwu. W dolnej części okna znajduje się lista urządzeń użytych wcześniej do aktywacji konta.

Na tej karcie wybierz linię "Zarządzaj urządzeniami". Po znalezieniu urządzenia, z którego chcesz się wylogować, kliknij na ikonę trzech kropek. Gdy otworzy się menu kontekstowe, wybierz z niego opcję "Wyloguj". Ta metoda jest również odpowiednia, gdy chcesz odlogować się do urządzenia, którego nie używasz zdalnie. To automatycznie wyloguje Cię z Twojego konta.

W niektórych sytuacjach możesz nie chcieć usuwać całego konta, ale tylko Gmaila. W tym celu w kolumnie przeznaczonej do zarządzania kontem należy wybrać pozycję, która funkcjonalnie odpowiada za usunięcie usługi. Po otwarciu żądanej zakładki należy kliknąć na funkcję odpowiedzialną za całkowite i ostateczne usunięcie usługi pocztowej Gmail.

Po wykonaniu tych czynności zostanie otwarty formularz do usunięcia skrzynki. Należy je uważnie przeczytać. Jeśli nie chcesz usuwać skrzynki pocztowej, a chcesz przenieść dane na swój komputer, możesz pobrać je na swój nośnik. Na dole strony znajdują się punkty umowy z użytkownikiem, przy których należy postawić haczyk. Następnie możesz usunąć tylko pocztę, lub usunąć całe konto.

Jak odłączyć konto Google od smartfona, zachowując je nienaruszone

Jak usunąć konto Google z telefonu Samsunga, a jednocześnie nadal mieć możliwość ponownego zalogowania się na to konto? Aby to zrobić, musisz po prostu zakończyć przywiązanie konta do urządzenia mobilnego. Przede wszystkim należy przejść do sekcji z ustawieniami smartfona. Na dostępnej liście ustawień powinna znajdować się zakładka poświęcona aktywnym kontom. Kliknięcie na nią spowoduje wyświetlenie listy kont dla wszystkich aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Wśród nich mogą być Facebook, Viber, Instagram i inne.

Następnie na tej liście musisz znaleźć Google. Po dotknięciu ikony, sekcja z kontami została otwarta specjalnie dla tego systemu. Jeśli jest ich kilka, musisz wybrać tylko ten, który zamierzasz usunąć. Następnie należy kliknąć na ikonę z trzema kropkami. W otwartym menu kontekstowym można usunąć konto Google.

Stosując opisaną powyżej opcję, można nie tylko całkowicie zlikwidować konto bez możliwości jego odzyskania. W ten sam sposób można usunąć konto tylko z poziomu smartfona, bez całkowitego zniszczenia samego konta. W tej technice wszystkie te pliki, które znajdują się na koncie zostaną zachowane, a dostęp do nich będzie możliwy po zalogowaniu się z innego urządzenia lub odtworzeniu konta.

Całkowite zamknięcie i usunięcie konta za pomocą komputera PC

Jak całkowicie usunąć konto Google na komputerze, w tym trwale zamknąć je na serwerach Google? Metoda ta jest o wiele łatwiejsza niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić za pośrednictwem przeglądarki, jest przejście do listy dostępnych aplikacji od Google. W prawym górnym rogu interfejsu Chrome znajdują się trzy kropki oznaczające to przejście. Po pomyślnym otwarciu strony z zainstalowanymi aplikacjami, musisz kliknąć na kółko konta. Po lewej stronie pojawi się menu kontekstowe z listą dostępnych akcji. Do naszego zadania potrzebujemy tylko jednej kolumny - personalizacja i dane. Po przejściu do niego należy przewijać otwarte menu, aż pojawi się zakładka Usuń konto lub usługę. To jest zakładka, którą należy wybrać.

Po wykonaniu tej procedury powinno otworzyć się nowe menu. Możesz go użyć nie tylko do usunięcia swojego konta, ale także do rezygnacji z określonych usług Google. Przy okazji, możesz również pobrać swoje dane do swobodnego użytku poza dyrektywami Google, a także wybrać jedną z dostępnych opcji pozbycia się informacji na swoim koncie, jeśli przestaniesz z nich korzystać.

Zamykanie i całkowite usuwanie konta w systemie Android

Do usunięcia konta Google nie jest jednak potrzebny komputer. Możesz to zrobić również za pomocą smartfona z systemem Android. Aby to zrobić, przejdź do sekcji ustawień w swoim smartfonie. Na liście ustawień, która się otworzy, poszukaj ikony Google. Po kliknięciu na nią otworzy się lista dostępnych akcji, na której należy wybrać pozycję "Personalizacja i zarządzanie danymi".

Po kliknięciu na nią, pojawią się te same dostępne akcje, jak w przypadku otwierania tego menu z komputera. Następnie należy kliknąć na "Usuń konto lub usługę". Ponieważ system uzna usunięcie konta Google za dość poważny krok, z pewnością poprosi Cię o podanie aktualnego hasła do Twojego konta. Ważne jest, aby wcześniej zadbać o znajomość swojego hasła. Jeśli go zapomniałeś, będziesz musiał odzyskać dostęp do swojego konta i wcześniej zmienić hasło. Podczas tego procesu może również pojawić się okno, w którym zostaną opisane konsekwencje usunięcia konta. Ważne jest, aby przeczytać go uważnie. Jeśli decyzja podjęta przez Ciebie jest ostateczna i nie podlega rewizji, musisz przeczytać paragrafy umowy i zaznaczyć każdy z nich. W ten sposób decyzja zostanie potwierdzona i konto zostanie usunięte.

Powinieneś wiedzieć, że usunięcie konta wraz ze wszystkimi zawartymi na nim informacjami jest poważną decyzją, która może mieć pewne konsekwencje. Z tego powodu, nawet przed usunięciem konta Google, należy zrozumieć, jakie mogą być konsekwencje takich działań.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z usuwaniem konta

Po całkowitym usunięciu konta, przepada ono na zawsze, bez możliwości jego odzyskania. Jednak przez krótki okres czasu po usunięciu konta można przywrócić dostęp do danych, które zawierało. Jednak konto, które zostało usunięte dawno temu, nie będzie już możliwe do odzyskania.

Pełna lista funkcji, do których użytkownik traci dostęp po usunięciu konta jest następująca:

  • Niemożność korzystania z Google Play. Aplikacje i gry są przypisane do konkretnego konta i z nim zsynchronizowane. Oczywiście po usunięciu konta, użytkownik nie będzie mógł korzystać z aplikacji ze sklepu w dotychczasowy sposób. Subskrypcje YouTube. Ponieważ YouTube jest częścią infrastruktury Google, założenie konta w systemie wiąże się z korzystaniem ze strony do oglądania i interakcji z filmami. Po usunięciu konta, wszystkie te funkcje zostaną utracone. Preferencje Google Chrome. Wszystkie ustawienia użytkownika są synchronizowane z konkretnym użytkownikiem. Jeśli po usunięciu konta Google nadal korzystasz z Chrome, musisz ponownie skonfigurować swoją aplikację. Gmail z wszystkimi Twoimi e-mailami. Jeśli usunięte konto było przeznaczone do użytku firmowego, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do niezbędnych wiadomości e-mail od określonej daty po zniszczeniu konta. Korzystanie z usług Google wymagających posiadania konta. Dostęp do wielu usług firmy, które wymagają posiadania konta, staje się po prostu niemożliwy.

Usunięcie konta Google nie musi jednak wiązać się z usunięciem wszystkich danych użytkownika. Trudno przewidzieć, kiedy pewne informacje mogą się przydać, dlatego nie należy pochopnie likwidować konta ze wszystkimi danymi. W takich przypadkach dostępna jest funkcja tworzenia kopii zapasowej plików w odpowiedniej dla użytkownika usłudze w chmurze. Choć jest to niezwykle czasochłonna procedura, zawsze możesz mieć pewność, że wszystkie informacje przechowywane wcześniej w bazach danych Google będą nadal dostępne dla Ciebie.