IPad 2018 - odświeżona nowość Apple

Wczoraj, 27 marca, Apple zorganizowało kolejną prezentację swoich nowości. Impreza odbyła się w Chicago, a otworzyli ją Tim Cook, szef firmy, oraz Kathleen Richardson, pracownica Apple. Najpierw Cook zaczął od omówienia aplikacji Swift Playgrounds, programu uczącego kodowania. Po prezentacji głos zabrał wiceprezes firmy Greg Joswiak. Podkreślił on specjalne aplikacje Apple dla kreatywności, wśród nich: Garage Band, iMove, Clips i inne. Prelegenci płynnie sprowadzili temat do swojego nowego produktu - Apple iPad 9.7 z 2018 roku.

"Wyobraźmy sobie, że komputer został wynaleziony dzisiaj. Jak to jest? Niezwykle wydajny, aby poradzić sobie z każdym zadaniem. Niewiarygodnie przenośny, więc możesz go wszędzie zabrać. I jest tak poręczny, że można go obsługiwać dotykając ekranu. Albo z klawiaturą. A nawet ołówkiem. Innymi słowy, tak naprawdę nie jest to komputer. To nowy iPad."

Apple

Tablet jest napędzany przez procesor A10 Fusion, obsługuje Apple Pay i ma NFC. Główny procesor jest o 40 procent szybszy, a rdzeń graficzny o 50 procent bardziej wydajny.

Wygląd gadżetu nie uległ zmianie - przycisk Home jest nadal obecny, jest też 1,2-megapikselowa kamera przednia. Główny aparat fotograficzny ma 8 megapikseli. iPad 2018 wspiera technologię rozszerzonej rzeczywistości AR oraz Apple Pencil. Kolejnym nowym dodatkiem do tabletu jest zaktualizowany pakiet aplikacji biurowych Pages, Keynote i Numbers: użytkownicy będą teraz mogli tworzyć diagramy i obrazy oraz rysować ręcznie za pomocą pióra.

Prowadzący prezentację Apple podkreślali, że iPad 2018 to niezastąpiony gadżet do nauki. W tym celu tablet został wyposażony w program do nagrywania dźwięku, aplikację Schoolwork, a także nowe narzędzia dla nauczycieli i wiele innych przydatnych programów.

Producent podzielił cenę nowego tabletu dla dorosłych i uczniów: dla dorosłych nabywców cena iPada 2018 jest równa 329 dolarów, uczniowie i studenci będą mogli kupić nowość za 299 dolarów. Gadżet jest już dostępny w przedsprzedaży w USA.

Czy podobał Ci się artykuł?

1 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lub


zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio


zostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy