Długo oczekiwana prezentacja Apple

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Odbyła się długo oczekiwana prezentacja Apple. Wczoraj, 12 września, w Steve Jobs Theater w Apple Park w Cupertino, globalna firma odbyła swoją cykliczną prezentację, na której zaprezentowano nowe produkty i świeże rozwiązania. Dodatkowo wydarzenie to miało charakter jubileuszowy - dokładnie 10 lat temu producent wypuścił na rynek pierwszego iPhone'a. Data ta jest symbolizowana przez literę X w nowym iPhone.

Prowadzący prezentację przedstawili bardzo pobieżnie "spacer po" wszystkich swoich nowych produktach, nie zagłębiając się w szczegóły ich specyfikacji. Głównie zostawili miejsce dla iPhone'a X, któremu poświęcono więcej czasu.

Co więc ciekawego czeka nas w najbliższym czasie? Już teraz proponujemy zapoznanie się z gadżetami od Apple.

Apple iPhone porównanie

iPhone 8

Oczywiście, najpierw musimy powiedzieć o najnowszych smartfonach firmy. Są to modele o nazwie iPhone 8 i iPhone X.

iPhone 8 wykonany jest w korpusie ze szkła i aluminium, poprawa jakości dotknęła głośniki smartfona - w tej wersji są one ulepszone, a producent dodał także wsparcie dla 4K (60 klatek na sekundę) w wideo. iPhone 8 jest napędzany przez procesor A11 Bionic z sześcioma rdzeniami, co znacznie zwiększyło szybkość działania urządzenia.

Aparaty obu smartfonów również uległy poprawie, a oba moduły wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, ulepszony tryb portretowy oraz filtry do niego. Ponadto aparaty nowych iPhone'ów zostały wyposażone w funkcję Portrait Lighting, która pozwala na przyciemnienie tła przy wykonywaniu portretów.

Pewnym usprawnieniem jest praca smartfona w słabych warunkach oświetleniowych. Nie zabrakło również akcelerometru i żyroskopu. Co najważniejsze, iPhone 8 ma wreszcie długo oczekiwane bezprzewodowe ładowanie.

Tak jak poprzednio, smartfon ten pojawi się w dwóch wersjach - 8 i 8 Plus. Koszt pierwszego z nich będzie wynosił od 699 dolarów, a wersji plus - od 799 dolarów.

iPhone 8 i 8 Plus

iPhone X

To właśnie ten smartfon był kluczowym akcentem całej prezentacji, bo to właśnie na niego wszyscy tak długo czekali, snując domysły i przypuszczenia. Teraz możemy z całą pewnością potwierdzić (lub zaprzeczyć) wszystkim plotkom.

Nowy produkt o nazwie iPhone 10 (iPhone X) podbił wszystkich, bo ten smartfon jest po prostu niesamowity! Jak wspomnieliśmy powyżej, X to rzymska cyfra 10, która symbolizuje rok jubileuszowy dla iPhone'a. Ekran smartfona został nazwany Super Retina, jego rozdzielczość to 2436x1125 pikseli, zwiększono również przekątną - 5,8 cala. Ekran zajmuje prawie cały przedni panel smartfona. To jest po prostu "wow"!

Przycisk Home teraz nie istnieje, zastąpił go przycisk Power, który może zarówno "wywoływać" Siri, jak i wykonywać inne znane funkcje. W iPhonie X jest też funkcja Face ID - wykrywa ona trójwymiarowy model twarzy, aby odblokować smartfon. Jak powiedzieli prowadzący prezentację, teraz prawdopodobieństwo zhakowania Face ID wynosi 1 na 50 000, czyli - jest praktycznie nierealne, co nie może nie cieszyć.

Dzięki iPhone'owi X fotografia wchodzi teraz na nowy poziom - Apple dokonało nierealnego skoku w dziedzinie wbudowanych funkcji dla zdjęć i filmów. Jakość zdjęć na dziesiątym iPhonie wygląda niesamowicie. Jest podwójna stabilizacja obrazu, przedni aparat selfie może teraz robić zdjęcia w trybie portretowym. Jest też inteligentne podświetlanie twarzy, rozmycie tła na zdjęciu, różne tryby robienia zdjęć. A to wszystko tylko dla przedniej kamery! Z pewnością fani selfies nie mogą się doczekać nowego iPhone'a X na rynku.

Co ważne, nowy iPhone ułatwia oddzielenie obrazu od tła na gotowym zdjęciu. Jest to praktycznie wbudowany edytor zdjęć! Oczywiście, jest to bardzo wygodne.

Cóż, na koniec porozmawiajmy o nowych Animoji - to te same Emoji, tylko znacznie ulepszone. Pomysł polega na tym, aby zeskanować twarz, a następnie użyć programu do nadania Animoji swoich emocji. Następnie możesz wysłać go do swoich przyjaciół.

Animoji demo na prezentacji

Firma zaktualizowała również swoje markowe słuchawki AirPods - mają one teraz funkcję bezprzewodowego ładowania. Odbywać się to będzie za pomocą firmowej stacji dokującej AirPower, w której można również ładować zegarek, słuchawki i smartfon.

iPhone X

Apple Watch

Podczas prezentacji Apple zaprezentowało również nową wersję zegarka Apple Watch, model Series 3. W smartwatchu wprowadzono aktualizację systemu operacyjnego - WatchOS 4. Model ten będzie teraz powiadamiał właściciela o nieprawidłowym tętnie.

Apple Watch wprowadzono w dwóch wariantach: z wbudowanym chipem w standardzie 4G LTE oraz zwykły model. W pierwszym przypadku, smartwatch dzięki wbudowanemu modułowi LTE pozwala na wykonywanie połączeń i łatwe pobieranie muzyki bez konieczności korzystania z samego iPhone'a. Nowość napędzana jest przez nowy procesor Apple W2.

Ponadto Apple Watch ma wbudowanego asystenta głosowego Siri.

Apple Watch trafi do sprzedaży od 22 września. Model z modułem LTE będzie zaczynał się od 399 dolarów, bez modułu - 329 dolarów.

Apple Watch Series 3

Apple TV

Prelegenci wydarzenia wspominali również o markowym Apple TV. Teraz możesz oglądać filmy w formacie 4K. Dzięki obsłudze 4K i High Dynamic Range (HDR) obraz na ekranie telewizora będzie krystalicznie czysty. Ponadto, dostęp do treści jest teraz zwiększony.

powiedział ze sceny Tim Cook:

"Apple TV 4K zapewnia najwyższą jakość obrazu, jaka kiedykolwiek była dostępna".

Apple TV 4K

Prezentacja Apple przyniosła jasność na wiele pytań zadawanych przez użytkowników, a teraz musimy tylko czekać, aby zobaczyć, kiedy gadżety Apple będą dostępne.