Kreatywne podejście do Halloween: kilka "przerażających" pomysłów

Pokaż treść artykułu

  1. Decor
  2. Menu
  3. Kostiumy i charakteryzacja
  4. Rozrywka

Od niedawna równik jesieni stał się czasem święta jakim jest Halloween. Obchodzony jest w ostatni dzień (a raczej noc) października: z 31 na 1. Tradycja ta pochodzi od starożytnych Celtów, którzy wierzyli, że w tym okresie ziemię nawiedzają dusze zmarłych. Celtowie przebierali się w "straszne" kostiumy, ponieważ mieli nadzieję, że w ten sposób odstraszą zmarłych.

Nie zagłębiając się zbytnio w historię, powinniśmy zauważyć, że obchody Halloween stały się w dzisiejszych czasach dość zabawne w Europie i Ameryce. 31 października to dzień Wszystkich Świętych, kiedy to wszyscy świętujący przybierają różne przebrania, noszą kostiumy i makijaże. W tym czasie w każdym domu na pewno robi się zapasy cukierków, ciastek i innych słodkości. Kiedy zapada ciemna noc, dzieci przebrane w halloweenowe kostiumy chodzą od drzwi do drzwi, aby zebrać słodkie przysmaki. Obowiązkowe zdanie brzmi: "Cukierek albo psikus albo giń!". Oczywiście nikt nie boi się małych "złośliwców" i serdecznie obdarowuje ich zaoszczędzonymi słodyczami.

Ponadto, ludzie dekorują swoje domy z pewnymi atrybutami. Na przykład, integralną częścią Halloween jest dynia Jacka, "przerażające" jedzenie, wystrój w postaci nietoperzy, czaszek, szkieletów, pajęczyn i duchów. Wszystko zależy od wyobraźni ????

W okresie poprzedzającym to niesamowite święto - Dzień Wszystkich Świętych lub po prostu Halloween - oto kilka oryginalnych pomysłów na zabawne i ekscytujące sposoby świętowania tej okazji.

Dekorowanie domu na Halloween

Decor

Pokój może być udekorowany na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym sposobem na to jest dynia. Usuń cały miąższ i wytnij otwory jak oczy i usta. Możesz umieścić świeczkę w środku dyni, a po zmroku będzie wyglądać super upiornie.

Oprócz dyń mieszkańcy Europy najczęściej dekorują swoje domy świecznikami, girlandami z rzeźbionych postaci: nietoperzy, kotów, duchów; na stołach zawsze stoją ekwibany z gałęzi oplecionych pajęczynami.... Sztuczne pająki, "oczy" i szkielety mogą zwisać ze ścian, sufitów i półek. Niektórzy kreatywni majsterkowicze przygotowują na swoim podwórku kompozycję cmentarną: robią sztuczny kamień nagrobny, wystawiają zabawki-szkielety itp.

Dla zupełnego wakacyjnego uczucia w domu, ty możesz urzeczywistniać niektóre te pomysły i łatwo przygotowywać świątecznego paraphernalia. Girlandy można zrobić z papieru, dynie są zawsze dostępne w sklepie lub na targu, a gałązki są również łatwe do przygotowania. Najważniejsze jest to, że Ty i Twoja rodzina oraz przyjaciele dobrze się bawicie.

Oryginalny wystrój na Halloween

Menu

Obchody Halloween to nie tylko dekorowanie domu. Oczywiście, trzeba też przygotować specjalne menu. Trzeba być w tym bardzo sprytnym. Głównym daniem na stole może być ciasto z dyni, które jest również bardzo zdrowe. Prawdziwe ciasto z dyni można podawać z pieczonym mięsem i warzywami lub gorącą zupą.

Jajka faszerowane w formie "oczu" przyciągną wiele uwagi, a babeczki z "mózgami" na pewno spodobają się dzieciom. No i oczywiście ciastka w formie "paluszków" lub specjalnych lukrowanych pierników. Zwykłe jedzenie może być podane w bardzo kreatywny sposób. Nawet zwykły hamburger czy owoc będzie wyglądał zupełnie inaczej, jeśli dodasz do niego halloweenowy twist.

"Straszne" smakołyki

Dla gości najlepiej przygotować osobne zaproszenie lub kartę menu z tym samym motywem przewodnim. Rodzina i przyjaciele z pewnością docenią Twój wysiłek.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Menu świąteczne

Kostiumy i charakteryzacja

Ubierz się odpowiednio na Halloween. Prawdopodobnie już czytałeś i widziałeś kilka świetnych przykładów kostiumów w sieci. Ale nie musisz ich kupować - możesz zrobić kostium samodzielnie!

Na to święto nie trzeba ubierać się "strasznie" - wystarczy dowolny unikalny wygląd i makijaż. Na przykład, aby "stać się" mumią, wystarczy owinąć się bandażami elastycznymi i gazą, pomalować twarz i ręce, a paznokcie pomalować czarnym lakierem - to wszystko! Twoja wyjątkowa mumia jest gotowa ????

Jeśli masz jakieś czarne ubrania, których nie potrzebujesz, możesz je wykorzystać do stworzenia kostiumu czarownicy. Poszarpana ciemna spódnica do ziemi, bluza z rozszerzanymi rękawami, wysokie obcasy i spiczasty kapelusz (możesz go też zrobić sama) - będziesz mieć pełnoprawną halloweenową stylizację czarownicy ????. Oczywiście, nie zapomnij o halloweenowym makijażu i manicure ????.

Strój męski może być w postaci czarnej peleryny, koszuli i spodni - również w kolorze czarnym. A jeśli dodasz do tego trochę zielonej farby na twarzy, uzyskasz wspaniały wygląd ????

Dzieci mogą założyć prawie każdy kostium na Halloween: księżniczkę lub diabła, myszkę lub dynię - wszystko im pasuje ????

Kostiumy i obrazy

Rozrywka

I, oczywiście, dobra zabawa. Chociaż Halloween jest "strasznym" świętem, może być zabawne i interesujące. Aktywne gry polegające na szukaniu ukrytych słodyczy są świetne dla dzieci. Maluchy można zachęcać do robienia "mumii" z siebie nawzajem za pomocą papieru toaletowego. Popularną zabawą jest gra w "nadgryzione jabłko": duże jabłko przywiązuje się do nitki i wiesza na niej. Uczestnicy wiążą ręce za plecami i w tej pozycji próbują ugryźć jabłko. Wygrywa ten, kto najszybciej zje owoc.

Dorośli również nie będą się nudzić w Halloween. Po pierwsze, można zorganizować konkurs: kto wyrzeźbi dynię Jacka lepiej. Dla zwycięzcy przewidziana jest słodka i "straszna" nagroda. Zabawną grą jest "wyciągnij jabłko". W tej wersji dorośli muszą wyciągnąć jabłko z miski z wodą za pomocą ust, bez pomocy rąk. Kto wyciągnie najwięcej, ten wygrywa. I wreszcie, pamiętaj, aby zakończyć wieczór opowiadając historie z horrorów. Wszyscy siadają w kręgu, a dorośli na zmianę opowiadają straszne (wymyślone) historie. Najstraszniejszy z nich wygrywa nagrodę.

Halloween może być bardzo interesującym czasem. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą wspominać te dni i z niecierpliwością oczekiwać, aby świętować je w przyszłym roku.

Bądźcie pomysłowi i życzcie wszystkim najstraszniejszego Halloween w historii!

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubzostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy