Inteligentny zegarek z ekranem dotykowym na ręce

Smartwatch to dziś niezastąpiony gadżet: informuje użytkownika o najważniejszych wskaźnikach, takich jak jakość snu, liczba wykonanych kroków, tętno; wiele modeli zegarków pozwala na odczytywanie przychodzących wiadomości bez użycia smartfona, odbieranie połączeń itd. Każdego dnia producenci starają się udoskonalać smartwatche, a inżynierowie z Carnegie Mellon University i ASU zrobili to samo: chińscy i amerykańscy naukowcy wspólnie stworzyli nowy prototyp zegarka. Model ten nazywa się LumiWatch, a jego cechą charakterystyczną jest ekran wyświetlany na ręce użytkownika.

Zazwyczaj wielkość ekranu smartwatcha wynosi 1,5-1,6 cala i czasem trudno jest uchwycić informacje na nim zawarte. Współcześni naukowcy postanowili rozwiązać ten problem, opracowując zegarek LumiWatch. Nowy model wygląda nietypowo: nie ma małego wyświetlacza, jak zwykle, ale zamiast tego 15 lumenów jasności pico projektor jest wbudowany w bok zegarka i zapewnia rozdzielczość 1024x600 pikseli. Dzięki mini projektorowi, ekran jest wyświetlany bezpośrednio na ręce użytkownika, gdzie wszystkie istotne dane są wyraźnie widoczne. Wbudowana matryca czujników podczerwieni emituje impulsy i automatycznie wykrywa odległość do żądanego obiektu.

Użytkownik LumiWatch może kontrolować dane w wyświetlanym obrazie bezpośrednio na swojej dłoni. Wielkość ekranu na dłoni to 40 centymetrów kwadratowych - to znacznie zwiększy możliwości smartwatcha. Aby rozpocząć korzystanie z zegarka, należy najpierw przesunąć "suwak" na ręce. Na filmie wyraźnie widać tę zasadę działania.

LumiWatch jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm (1,2 GHz) oraz system operacyjny Android 5.1. Nowość posiada 768MB pamięci RAM, a pamięć wbudowana to 4GB. Zegarek ma wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, a jego bateria ma pojemność 740 mAh. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy LumiWatch trafi do sprzedaży, miejmy nadzieję, że stanie się to już niedługo. W międzyczasie sprawdź aktualne modele smartwatchy na naszej stronie.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lubzostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy