Jak uzyskać prawa ROOT na Androida: najprostsze sposoby

 Nierzadko użytkownicy urządzeń mobilnych i tabletów muszą wykonywać operacje, które wiążą się z dużymi zmianami funkcji. Jednak nie można tego zrobić bez posiadania praw roota. Jak je zdobyć? Istnieją różne sposoby. O nich opowiemy w dzisiejszym materiale.

Co to jest Root rights?

Root jest profilem administracyjnym, który udostępnia szeroki zakres opcji niedostępnych w trybie normalnym. Poprzez przyznanie dostępu do zasobów sprzętowych i danych systemowych, konto Super User pozwala na:

  • reflash lub przywrócenie starszej wersji systemu operacyjnego; odinstalować dane; usuwać reklamy, programy, treści multimedialne; dostosować efekty wizualne, ikony, zmienić tło; "kołysanie" akumulatora (potencjał pracy na jednym ładowaniu); edytować aplety systemu; dostosować częstotliwość procesora, prędkość OS różnych działań; utworzyć własną konfigurację oprogramowania powłoki dla swojego urządzenia.

Powyższa lista działań nie jest wyczerpująca. Prawa roota zapewniają również bezpieczne zasilanie smartfona w celu naprawy, jeśli awaria nie jest związana z komponentami elektronicznymi.

Dziś istnieje ponad dwa tuziny sposobów, aby uzyskać prawa root na urządzeniu z systemem Android. W zasadzie wystarczy uruchomić specjalny program na swoim gadżecie.

Uzyskiwanie roota z komputera PC

Aby uzyskać prawa superużytkownika, potrzebujesz trzech rzeczy: komputera (lub laptopa), smartfona i USB. Aby aktywować konto administratora, należy użyć jednego z popularnych programów.

Kingo Root

Przed rootowaniem swojego gadżetu, upewnij się, że poziom naładowania wynosi co najmniej 50%. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

  • Podłącz smartfon do laptopa i uruchom narzędzie Kingo Root, które wykryje podłączone urządzenia. W rezultacie na ekranie powinien pojawić się napis "USB debugging" - pozwól, aby system domyślnie wykonał tę procedurę. Zostanie zainstalowany program do nadawania praw roota, wciśnij w nim przycisk ROOT, a proces się rozpocznie. Po ponownym uruchomieniu urządzenia, wybierz "Tak" za pomocą przycisku głośności i potwierdź akcję przyciskiem zasilania.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Kiedy prawa roota staną się dostępne, zobaczysz napis Root Succeed, który potwierdza, że proces zakończył się sukcesem.

Odblokowanie roota

Unlock Root Root jest dostępny dla Androida 2.1-4.0.3.

  • Zainstaluj program Unlock Root na swoim komputerze. Użyj kabla USB, aby sparować urządzenie z komputerem. W opcjach "Dla programistów", uaktywnij opcję "Debugowanie USB". Po wykryciu urządzenia przez oprogramowanie wyświetli się monit o rozpoczęcie rootowania. Naciśnij przycisk Root, aby potwierdzić działanie. Podczas pracy smartfon może się kilkakrotnie zrestartować.

Dodatkowo zakład energetyczny zaoferuje instalację systemu Battary Saver. Jeśli odmówisz, Twoje prawa jako administratora nie zostaną naruszone.

VRoot

VRoot to narzędzie dla smartfonów z systemem Android 4.4 i nowszym. Program jest w całości w języku angielskim, interfejs jest prosty i intuicyjny. Jak ustawić root-right?

  • Uruchom narzędzie na swoim komputerze i podłącz do niego swoje urządzenie. Wyłączenie systemu antywirusowego. Gdy VRoot wykryje urządzenie, naciśnij RootVRoot. Po zakończeniu procesu rootowania, system zostanie ponownie uruchomiony. Aplikacja Superuser pojawi się w menu gadżetu, wskazując, że jesteś teraz zrootowany.

360ROOT

Jest to wielofunkcyjny program, który może rootować bez lub z komputerem. Baza - ponad 9 tysięcy obsługiwanych modeli urządzeń HTC, Lenovo, Samsung, itp.

Po zainstalowaniu kliknij na przycisk Root. Sam program jest w języku chińskim, ale w tym przypadku nie stanowi to problemu.

GENIUSZ KORZENI

Podobne narzędzie z jeszcze większą liczbą obsługiwanych urządzeń - około 15 000! Po zainstalowaniu kliknij na przycisk "Start" w programie, aby uzyskać dostęp administratora do urządzenia. Zakończ proces, uruchom ponownie komputer i ciesz się nowymi funkcjami.

Jak widać, nie ma żadnych zawiłości, jak uzyskać prawa roota na androida. Wszystko czego potrzebuje użytkownik to kilka minut czasu na pobranie, zainstalowanie aktywatora i rozpoczęcie procesu.

Uzyskiwanie uprawnień bez komputera

Co zrobić w sytuacji, gdy pilnie potrzebne są uprawnienia administratora, a w pobliżu nie ma komputera? Jak zakorzenić swój telefon?

Jest jeszcze jeden wariant. Zainstaluj program NIE na swoim komputerze, ale bezpośrednio na swoim gadżecie. To samo Kingo Root, czyli Framaroot. Podczas pobierania narzędzia za pomocą wyszukiwarki Chrome (plik instalacyjny pobierany jest w rozszerzeniu .apk), pojawi się powiadomienie, że może być ono niebezpieczne dla systemu. W takim przypadku plik instalacyjny powinien zostać przeniesiony do pamięci urządzenia, a ustawienia powinny zezwalać na instalowanie aplikacji z niezweryfikowanych źródeł. Po zakończeniu instalacji, "rooter" powinien zostać aktywowany, co zajmie nie więcej niż 3-5 minut.

Inne popularne rozwiązania:

  • ROOT MASTER. Świetne narzędzie do szybkiego uzyskania praw roota. Procedura odbywa się za pomocą kilku kliknięć, a dla łatwiejszej kontroli dostępu do firmy zalecane jest zainstalowanie aplikacji SuperUser lub SuperSu (dostępne w Google Play). BAIDU ROOT. Zrusyfikowane oprogramowanie, którego główną cechą jest tworzenie kopii zapasowej na początku korzenia. Dodatek obsługuje ponad 6 tysięcy konfiguracji gadżetów. IROOT. Oferuje użytkownikowi kilka metod rootowania, działa w tandemie z SuperSu. Po uruchomieniu programu można zobaczyć procentową szansę, że proces zakończy się sukcesem, a także informacje o gadżecie i jego systemie operacyjnym.

Aplikacje do uzyskania praw roota na Androida

Większość użytkowników urządzeń z systemem Android decyduje się na Kingo Root. Nie jest to jednak panaceum - istnieją inne dobre narzędzia, które radzą sobie z zadaniem rootowania równie skutecznie. Na przykład, OneClickRoot. Fajną rzeczą w tym narzędziu jest to, że zaraz po zainstalowaniu go, oferuje do otwarcia dostępu root na urządzeniu. Kliknij "Root Device" dla niego do skanowania systemu i root go.

Jak zainstalować prawa roota na Androida można jeszcze?

  • Root ToolCase. Uniwersalne narzędzie praktycznie nie ogranicza działań użytkownika. Z jego pomocą można wyczyścić pamięć podręczną, edytować i odinstalować programy, włączyć urządzenie w trybie bezpiecznym i nie tylko. Toverloop. Pierwotny wśród programów do aktywacji konta roota. Działa na starszych wersjach androida. Aktywacja superużytkownika odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

Począwszy od siódmej wersji systemu Android, zwykłe metody rootowania mogą być nieskuteczne. Jak w takim razie uzyskać prawa roota?

  • Odblokuj bootloader na urządzeniu. Aktywuj - "Debugowanie przez USB" w trybie deweloperskim. Zainstaluj narzędzia platformy Android SDK. Pobierz TWRP (plik flash). W programie wybierz Recovery Mode. Uruchom archiwum SuperSU.zip, aby uzyskać prawa roota. Wyłącz telefon, a następnie włącz go ponownie i wyjdź z trybu Recovery Mode.

Aby sprawdzić, czy masz prawa roota, możesz użyć Root Checker lub SuperSU. W drugim można zmieniać uprawnienia administratora dla poszczególnych aplikacji punkt po punkcie.

Niezależnie od metody, którą wybrałeś do rootowania urządzenia, pamiętaj, że wszelkie manipulacje z urządzeniem są wykonywane na własne ryzyko. Wahasz się, czy zrobić wszystko poprawnie? Wtedy lepiej poprosić o pomoc specjalistę.