Jak skonfigurować smartwatch?

 Dzisiejsze smartwatche znacznie odbiegają od tradycyjnych zegarków na rękę. Te mini komputery na nadgarstku są w stanie zlokalizować użytkownika, monitorować jego aktywność fizyczną, odbierać połączenia i wysyłać e-maile. O tym, jak skonfigurować smartwatch i czerpać z jego użytkowania jak najwięcej korzyści - w dalszej części artykułu.

Prace przygotowawcze przed rozpoczęciem działalności

Tak więc, masz wymarzony gadżet, i są chętni, aby wypróbować wszystkie funkcje szybciej. Nie spiesz się od razu z poszukiwaniem informacji na zapytanie "jak założyć inteligentną bransoletkę". Na początku należy upewnić się, że zegarek uruchamia się bez żadnych problemów. Pożądane jest, aby studiować instrukcje dołączone do urządzenia, aby być świadomym wszystkich niuansów zegarka. Co powinieneś zapamiętać z instrukcji? Kod PIN i nazwa Twojego nowego elektronicznego zwierzaka. Należy również zwrócić uwagę na stan akumulatora. Jeśli jest rozładowany, naładuj go do 100%, aby gadżet nie wyłączył się podczas konfiguracji.

Czy Twój zegarek ma kartę SIM? Sprawdź, czy karta SIM działa, wkładając ją do telefonu. Jeśli karta łapie sieć i ma dodatnie saldo, możesz ją włożyć do swojego nowego smartwatcha. Kupiłeś unowocześniony model zegarka i używałeś wcześniej innego paska? Odłącz stare urządzenie przed skonfigurowaniem nowego smartwatcha.

Instalowanie i ustawianie karty SIM

Jak skonfigurować zegarek Smart Watch, jeśli działa on z kartą SIM? Niuanse instalacji karty SIM zależą od konstrukcji Twojego smartwatcha. Większość nowoczesnych modeli dla dorosłych nie wymaga dodatkowych narzędzi i specjalnego wysiłku, aby zainstalować lub zmienić kartę sim. Wystarczy otworzyć pokrywę urządzenia, zainstalować kartę w slocie i założyć pokrywę z powrotem.

Czasami jednak może być potrzebny śrubokręt, aby otworzyć szczelinę. Jeśli Twój zegarek ma śrubki w gnieździe, delikatnie odkręć je małym śrubokrętem, delikatnie wyciągnij osłonę i włóż kartę SIM do gniazda. Czasami trzeba delikatnie wcisnąć kartę na miejsce spinaczem lub palcem, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu. Przed nakręceniem osłony na kartę sim należy włączyć zegarek i sprawdzić, czy karta sim jest aktywna (na wyświetlaczu powinien pojawić się wskaźnik komunikacji). Najlepiej, jeśli karta sim jest zainstalowana raz na zawsze, ale jeśli musisz ją wymienić, zrób to jak najdokładniej.

Ustawianie daty, lokalizacji i godziny

Jak ustawić czas na mojej bransoletce fitness? Wejdź do menu urządzenia i wybierz punkt "Ustawienia". Na liście, która się pojawi, należy kliknąć na "Ustawienia telefonu". Spowoduje to wyświetlenie listy opcji do ustawiania czasu i daty, lokalizacji i aktualizacji strefy czasowej. Należy pamiętać, że pozycje menu w niektórych modelach smartfonów mogą się różnić. Aby nie popełnić błędu, przed skonfigurowaniem gadżetu dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi swojego modelu smartwatcha.

Synchronizacja z Twoim smartfonem

Jak skonfigurować smartwatch z telefonem? Po ustawieniu prawidłowego czasu, daty i lokalizacji, należy wyłączyć gadżet i włączyć bluetooth w telefonie. Dopiero po wykonaniu tej czynności można ponownie nacisnąć przycisk zasilania zegarka. Ta prosta sztuczka pomoże uniknąć podłączania innych urządzeń do zegarka i mylenia ustawień. Synchronizacja ze smartfonem jest zazwyczaj łatwa, jeśli oba gadżety są sprawne i naładowane.

Po otwarciu aplikacji należy przyłożyć zegarek jak najbliżej telefonu i poczekać na zakończenie synchronizacji. Gdy smartfon "zobaczy" Twój Smart Watch, potwierdź akcję, stukając w znaczniki wyboru na wyświetlaczach obu urządzeń.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Możesz potrzebować wykonać reset fabryczny, jeśli zapomniałeś hasła do odblokowania swojego gadżetu lub jeśli twoje urządzenie zamarza. Przywracanie ustawień fabrycznych można przeprowadzić na kilka sposobów. Jeśli zapomniałeś hasła, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Na ekranie pojawi się suwak wyłączania, pozycje "emergency call" i "health". Stuknij w "Wyłącz", aby otworzyć menu, w którym możesz usunąć swoje kontakty. Postępuj zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu, aby zresetować stare hasło.

Jak włączyć smartwatch, jeśli te kroki nie działają? W przypadku zegarka Apple Watch istnieje inny sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych. Musisz nacisnąć przycisk zasilania i suwak z siłą, przytrzymaj go, aż logo jabłka pojawi się na ekranie. Teraz możesz zwolnić przyciski, odczekać kilka sekund, a następnie ponownie nacisnąć przycisk zasilania, trzymając go przez 15-20 sekund, aż urządzenie uruchomi się ponownie. Po tym prostym zabiegu smart powinien pracować w trybie ustawień fabrycznych.

Ustawianie zegara w aplikacji

Wielu użytkowników zastanawia się, jak skonfigurować Smart Watch, aby proces obsługi był jak najszybszy i najłatwiejszy. Aplikacje mogą Ci w tym pomóc. Obecnie deweloperzy oferują wiele przydatnych aplikacji dla smartwatchy działających na różnych systemach operacyjnych. Standardowe aplikacje wymagane przy inicjalizacji i pierwszym uruchomieniu pozwalają na sterowanie wybieraniem numeru i wydawanie podstawowych poleceń głosowych.

Do ciekawych funkcji aplikacji należy funkcja monitorowania zużycia baterii i pamięci wewnętrznej urządzenia. Istnieje szereg usług ułatwiających proces "komunikacji" z inteligentnym zegarkiem. Na przykład, można włączyć latarkę tak szybko, jak to możliwe, zarządzać profilami dźwiękowymi, zablokować ekran, zmienić kolejność wyjścia panelu, itp.

Ustawienie zegara w dowolnej aplikacji jest tak proste, jak to tylko możliwe: wystarczy przejść do menu i upewnić się, że urządzenie "widzi" smart i pomyślnie się synchronizuje.

Funkcje konfigurowania smartwatchy dla dzieci

Główną cechą smartwatchy dla dzieci jest obecność potężnego trackera GPS. To właśnie ta opcja najbardziej interesuje rodziców i jej konfiguracji poświęca się najwięcej uwagi. I nic dziwnego, bo GPS pozwala szybko odnaleźć dziecko i nie martwić się o jego lokalizację.

Jak regulować zegarki dziecięce? Większość zegarków dla niemowląt jest ustawiona w ten sam sposób. Aby kontrolować zegar, zainstaluj wcześniej na swoim telefonie aplikację śledzącą (SeTracker, Where Are My Children i inne). Można go znaleźć i pobrać z App Store lub Play Market. Po otwarciu aplikacji należy się zarejestrować. Wprowadź niezbędne dane, wybierz język, wymyśl hasło i zacznij używać. Następnie znajdź menu "lista urządzeń" w aplikacji i włącz skanowanie, aby zarejestrować zegarek. Rejestracja najczęściej odbywa się poprzez wprowadzenie kodu QR. Te ostatnie można znaleźć na specjalnej metce lub z tyłu zegarka.

Po zarejestrowaniu urządzenia wprowadź imię dziecka i swój status, a następnie potwierdź czynność. Następnie należy wrócić do oryginalnego menu ustawień i wypełnić wszystkie pola (numery SOS krewnych, tryb geolokalizacji, oddzwanianie, członkowie rodziny). Jedną z najbardziej przydatnych funkcji inteligentnego zegarka dla dzieci jest szybkie połączenie z rodzicem poprzez naciśnięcie przycisku zasilania. Po naciśnięciu przycisku zasilania, dziecko będzie mogło szybko zadzwonić do krewnego w nieoczekiwanej lub niebezpiecznej sytuacji. Jak ustawić godzinę na moim inteligentnym zegarku dla dziecka? Tak samo jak w modelach dla dorosłych: w menu urządzenia wybrać punkt "Ustawienia". Na liście, która się pojawi, musisz kliknąć na "Ustawienia telefonu", a następnie przejdź do menu, aby ustawić aktualną godzinę.

Powiadomienia

Jak skonfigurować inteligentny zegarek, jeśli chcesz śledzić wszystkie plany na dzień i na czas odpowiadać na przychodzące połączenia i wiadomości? Zwróć uwagę na funkcję powiadomień. Nowoczesne modele smartwatchy wysyłają do właściciela różne powiadomienia. Jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą i nieodebrane połączenie lub e-mail może Cię zbyt wiele kosztować? Funkcja powiadomień w Twoim smartwatchu została zaprojektowana specjalnie dla Ciebie. Na przykład, jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie przez telegram lub viber, od razu będziesz o tym wiedział, dzięki powiadomieniom ze smartwatcha, możesz dowiedzieć się kto dzwoni, odebrać połączenie lub wysłać wiadomość.

Powiadomienia to także skuteczny sposób na poprawę umiejętności zarządzania czasem. Zegarek może przypominać Ci o tym, że masz zadzwonić do klienta lub partnera biznesowego o określonej godzinie. Właściciele smartwatchy mogą podyktować gadżetowi swoje plany na dany dzień, tak aby nie zapomnieć o ważnym spotkaniu, zadaniu, lekarstwie czy spożyciu posiłku.

Przykład: ustawianie opaski Mi Band 4

Aby szybko i poprawnie skonfigurować smartwatch, wykonaj poniższe czynności.

  • Upewnij się, że gadżet jest naładowany. Pobierz (lub otwórz) aplikację Mifit na swoim smartfonie. Dotknij zegarka do ekranu telefonu i poczekaj na kontakt. Stuknij znacznik wyboru na wyświetlaczu zegarka i urządzenia mobilnego, aby aktywować gadżet i zakończyć połączenie.

Jak skonfigurować chiński smartwatch, jeśli w firmware nie ma języka rosyjskiego? Przejdź do menu "Sprawdź aktualizacje" na swoim smartwatchu i zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe do najnowszej wersji jednym stuknięciem. Zaczekaj do końca procesu i sprawdź zegar - język rosyjski powinien automatycznie pojawić się na Twoim urządzeniu. W ten sposób zostanie rozwiązany problem, jak ustawić chiński smartwatch na język rosyjski. W ustawieniach inteligentnego zegarka można zmienić jasność, włączyć ekran blokady, wybrać odpowiednią domyślną tarczę zegarka, skonfigurować powiadomienia.

Jeśli chodzi o ustawienia aplikacji, użytkownik może ustawić budzik, włączyć przypomnienia, aktywować tryb "bracelet up", w którym wyświetlacz będzie się świecił za każdym razem, gdy przybliżysz zegarek do twarzy, aby zobaczyć godzinę. Gadżet pozwala również na śledzenie tętna przez cały dzień, dodawanie znajomych, ustalanie celów kroków i analizowanie jakości snu.

Przykład: ustawianie Amazfit Bip

Procedura podłączania i konfigurowania smartfona Amazfit Bip w dużej mierze powiela proces opisany w poprzednim akapicie. Jednak użytkownicy często zauważają następujący problem: smartfon "znajduje" zegarek, ale nie chce się z nim połączyć. Jak zatem skonfigurować bransoletkę fitness? W takiej sytuacji pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować zresetować bluetooth.

W samej aplikacji Mi Fit, smartwatch może również pojawić się jako niepodłączone urządzenie. W takim przypadku, na samym dole ustawień aplikacji, odłącz smartwatch i ponownie wyszukaj urządzenie. Po ponownym uruchomieniu, problem z konfiguracją Amazfit Bip powinien zostać rozwiązany.

Wniosek

Zegarek już nigdy nie będzie taki sam. Obecnie dążą one do osiągnięcia poziomu funkcjonalności smartfonów i tabletów. Jeśli wcześniej potrzebowałeś modeli biznesowych, sportowych, casualowych, teraz wystarczy kupić jeden smartwatch. Zmieniając paski i tarczę, można poprawić wygląd smartwatcha do nieskończoności.

Smartwatche to nowy poziom zarządzania czasem, a co za tym idzie sukcesem i dochodami. Dla tych, którzy dużo się komunikują, gadżet jest również niezbędny, ponieważ pozwala zawsze być w kontakcie, nie przegapić ważnych połączeń i wiadomości. Czy dbasz o swoje zdrowie? Smartwatch może stać się Twoim fitness trackerem, monitorem tętna i osobistym trenerem. Smartwatch przyda się także troskliwym rodzicom, którzy martwią się o miejsce pobytu swoich dzieci.