Jak wybrać wysokiej jakości kolbę termosową: 5 wskazówek dotyczących wyboru

 Łyk gorącego kakao na spacerze w chłodne dni to szczególna przyjemność. Nawet jeśli święta noworoczne się skończyły i czas iść do pracy i spróbować wejść w reżim, nikt nie zrezygnował ze spacerów po mieście i podróży. Co oznacza, że nadszedł czas na użycie termosu. Ten prosty i jednocześnie genialny wynalazek, pozwala na wygodne podróżowanie z gorącym jedzeniem lub napojem.

Zakup niskiej jakości termosu może zepsuć wakacje i spowodować dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, przygotowaliśmy artykuł, w którym opisujemy rodzaje termosów i podajemy kilka wskazówek dotyczących wyboru.

Rodzaje termosów

Termosy służą do utrzymywania temperatury napojów, ale to nie wszystkie ich funkcje. Dla ułatwienia można je podzielić na kilka rodzajów:

Termosy na napoje. Zazwyczaj jest to wysokie naczynie z wąską szyjką, z którego wygodnie jest nalewać napój do szklanek. Z reguły mają one dwa poziomy zamknięcia - najpierw zakręcana jest szczelna pokrywka lub korek (koniecznie o niskiej przewodności cieplnej), a na pokrywkę zakręcana jest góra, która służy jako kubek.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Termokubki. Są to mini termosy, które przeznaczone są na jeden napój. Nadają się dla tych, którzy chcą rano zaparzyć dobrą kawę, a potem jechać do pracy, ale wieczorem można wybrać się na spacer do lokalnego parku. Termokubek utrzymuje temperaturę przez kilka godzin.

Termosy na żywność. Sam termos jest niższy, a szerokość jego szyjki jest większa - dla łatwego dostępu do żywności. W tych termosach można nosić ze sobą i barszcz, i klopsiki z tłuczonymi ziemniakami (lub makaronem?). Jednak i one dobrze poradzą sobie z przechowywaniem napojów, ale picie będzie niekomfortowe.

Termosy uniwersalne. Można go używać zarówno do napojów, jak i do jedzenia. Aby osiągnąć taką uniwersalność producenci tworzą korek, który spełnia dwie funkcje jednocześnie. Jeśli jest całkowicie odkręcona - wygodnie jest wyjmować z niej jedzenie, a jeśli nie jest całkowicie odkręcona, można w niej nalewać napoje do szklanek. Takie termosy są często używane do noszenia jedzenia lub herbaty do pracy, ale gorzej utrzymują ciepło w porównaniu ze specjalistycznymi kolbami.

5 wskazówek dotyczących wyboru termosu

  1. Przy wyborze w sklepie, ostrożnie potrząsnąć pojemnikiem, jeśli w trakcie procesu będzie kilka obcych dźwięków - oznacza to, że niektóre części są luźne i w procesie użytkowania mogą nawet odpaść. Otwórz pokrywę i powąchaj termos, dobry termos nie będzie miał ostrego i cierpkiego zapachu plastiku. Przede wszystkim należy zdecydować, w jakim celu kupujemy termos. Na podstawie tego będzie znacznie łatwiej zrozumieć, dla jakich parametrów zorientować. Do użytku domowego termos garnitur z kolbą szkła, ale do podróży jest lepiej wybrać wieczne stali nierdzewnej. Do turystyki lepiej nada się kompaktowy termos, który dłużej utrzymuje temperaturę. Termos do transportu lub przechowywania lepiej jest wybrać termos z szeroką szyjką i przyciskiem do uwalniania pary. Termos korkowy odpowiada za szczelne zamknięcie całego urządzenia. Wykonany jest z różnych materiałów - dębu korkowego, plastiku lub gumy. Może również zamykać naczynie na różne sposoby. Najlepiej radzi sobie z zadaniem pokrywa z tworzywa sztucznego typu śrubowego, doskonale utrzymuje pożądaną temperaturę i tworzy niezbędną szczelność. Pojemność użytkowa zależy od potrzeb. Do użytku osobistego, idealnie nadaje się urządzenie dla 0,7 litra. Na wędrówki - 2-3 litry, więc po śniadaniu w ciągu kilku godzin można się zatrzymać i wypić gorącą herbatę. Termokominki nie zatrzymują ciepła tak długo, dlatego częściej stosuje się je w życiu miejskim. Spośród materiałów do produkcji termosów nie wynaleziono jeszcze lepszego niż stal nierdzewna. Wytrzymuje obciążenia mechaniczne i termiczne (w granicach przyzwoitości), nie odkształca się i nie rdzewieje. Materiałem korpusu może być plastik, ale trzeba z nim bardziej uważać, bo jest bardziej podatny na odkształcenia. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonana jest żarówka, może to być szkło lub stal.

Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy o opracowaniu innowacyjnego termosu z podgrzewaną zawartością (400 ml jedzenia lub napoju) od Xiaomi. Z niecierpliwością czekamy na jego pojawienie się! ????

Oto krótka wskazówka:

Po zakupie termosu lub kolby termosowej nie można o nich zapomnieć latem, kiedy upały wprowadzają swoje zmiany w codziennym życiu. O każdej porze roku ważne jest, aby zachować równowagę w piciu i nie pić niczego wątpliwej jakości. Z termosem jest to bardzo łatwe do kontrolowania. Wystarczy wlać do termosu kompot, kisiel, sok, płynne smoothie lub mrożoną herbatę, dodać kilka kostek lodu, jeśli chcesz i masz pod ręką zdrowy i orzeźwiający napój na wieczór. A w podróży lub na pikniku, kolba termos do żywności pomoże zachować świeżość dania lub produktu, nie gorzej niż torba termos.