Tablet: prawidłowe użytkowanie - długotrwały robot

Tablety powstały jako odpowiedź na szybko rozwijające się technologie współczesnego świata. Wielofunkcyjne urządzenie w kompaktowej obudowie pozwala uzyskać potrzebne informacje podczas podróży do pracy lub domu, podczas długiej podróży i krótkiego spaceru, w biurze i w domu.

W obecnych czasach prawie każda firma na rynku elektroniki koniecznie w spisie urządzeń ma linię z tabletami. Mają one różne cechy i możliwości, ale jedno zdecydowanie je łączy - warunki użytkowania i pielęgnacji. Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o swój tablet, aby gadżet służył jak najdłużej.

    Nałóż folię ochronną na swój wyświetlacz. Ekran jest jedną z najdroższych części tabletu. Jeśli są pęknięcia, rysy, czasem trzeba wymienić całą matrycę. A koszt nowej części może równać się kosztowi nowego urządzenia. Dlatego po zakupie zaleca się nałożenie folii ochronnej na wyświetlacz. Nosić futerał ochronny. Wiele osób nie lubi używać tego akcesorium, ale w ten sposób chronisz swój ulubiony gadżet przed zewnętrznymi i wewnętrznymi uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniem lub upadkiem. Oczyść tablet z kurzu i brudu. Małe zanieczyszczenia i kurz często dostają się do Twojego gadżetu, gdy go używasz. Wyczyść złącza i głośniki za pomocą małej szczoteczki. Zwróć uwagę również na ekran, przecierając go specjalną ściereczką. Naładuj i używaj baterii we właściwy sposób. Naładuj baterię do 100%. Ponieważ w urządzeniach zainstalowane są akumulatory litowo-jonowe, które muszą być ładowane w pełni, a nie tylko trochę. Jeśli będziesz ładował taki akumulator małymi porcjami, to bardzo szybko straci on swoją pojemność. Nie używaj urządzenia w niskich temperaturach lub ekstremalnie wysokich temperaturach. Zimno powoduje, że bateria litowo-jonowa rozładowuje się w ciągu kilku minut. A jeśli gadżet jest narażony na działanie wysokich temperatur przez dłuższy okres czasu, możliwości chłodzenia urządzenia zawiodą i urządzenie wyłączy się. Należy unikać przemocy fizycznej. Nigdy nie należy używać tabletu jako podstawki do jakichkolwiek przedmiotów. Wizualnie może być w porządku, ale niewykluczone są pęknięcia wewnątrz. Dzięki tym niezbyt skomplikowanym sposobom możesz przedłużyć życie swojego ulubionego gadżetu.

Jeśli zrobisz to dobrze, Twoje urządzenie będzie działało bardzo długo i nigdy Cię nie zawiedzie.

Kilka ciekawych i przydatnych aplikacji, które przydadzą Ci się na Twoim tablecie.

Dla Androida

MX Player to świetna aplikacja do oglądania filmów, klipów i programów telewizyjnych na tablecie. Odczytuje wszystkie możliwe formaty i może być skonfigurowany dla każdego użytkownika osobno.

Dropbox to mobilna wersja chmury, w której można przechowywać absolutnie różne informacje. Dzięki jednemu kontu masz zawsze dostęp do swoich plików, zarówno na komputerze, jak i na tablecie. W każdej chwili możesz przejrzeć interesujące Cię informacje.

Evernote to najlepsza i najwygodniejsza aplikacja do pisania różnych notatek. Wygoda programu polega na tym, że wszystkie notatki są przechowywane w chmurze i zawsze masz do nich dostęp.

Dla systemu iOS

VSCO Cam to aplikacja do obróbki zdjęć. Szeroki zakres ustawień i łatwe zarządzanie pozwoli szybko edytować zdjęcie i "opublikować" je w sieciach społecznościowych.

Apple iWork to zestaw aplikacji zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji. W razie potrzeby zawsze możesz edytować potrzebny plik i wysłać go, nawet jeśli nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa.

Chrome Remote Desktop to aplikacja do zdalnego zarządzania komputerami. Teraz możesz kontrolować swój komputer na odległość.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio