Tablet: prawidłowe użytkowanie - długotrwały robot

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Tablety powstały jako odpowiedź na szybko rozwijające się technologie współczesnego świata. Wielofunkcyjne urządzenie w kompaktowej obudowie pozwala uzyskać potrzebne informacje podczas podróży do pracy lub domu, podczas długiej podróży i krótkiego spaceru, w biurze i w domu.

W obecnych czasach prawie każda firma na rynku elektroniki koniecznie w spisie urządzeń ma linię z tabletami. Mają one różne cechy i możliwości, ale jedno zdecydowanie je łączy - warunki użytkowania i pielęgnacji. Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o swój tablet, aby gadżet służył jak najdłużej.

    Nałóż folię ochronną na swój wyświetlacz. Ekran jest jedną z najdroższych części tabletu. Jeśli są pęknięcia, rysy, czasem trzeba wymienić całą matrycę. A koszt nowej części może równać się kosztowi nowego urządzenia. Dlatego po zakupie zaleca się nałożenie folii ochronnej na wyświetlacz. Nosić futerał ochronny. Wiele osób nie lubi używać tego akcesorium, ale w ten sposób chronisz swój ulubiony gadżet przed zewnętrznymi i wewnętrznymi uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniem lub upadkiem. Oczyść tablet z kurzu i brudu. Małe zanieczyszczenia i kurz często dostają się do Twojego gadżetu, gdy go używasz. Wyczyść złącza i głośniki za pomocą małej szczoteczki. Zwróć uwagę również na ekran, przecierając go specjalną ściereczką. Naładuj i używaj baterii we właściwy sposób. Naładuj baterię do 100%. Ponieważ w urządzeniach zainstalowane są akumulatory litowo-jonowe, które muszą być ładowane w pełni, a nie tylko trochę. Jeśli będziesz ładował taki akumulator małymi porcjami, to bardzo szybko straci on swoją pojemność. Nie używaj urządzenia w niskich temperaturach lub ekstremalnie wysokich temperaturach. Zimno powoduje, że bateria litowo-jonowa rozładowuje się w ciągu kilku minut. A jeśli gadżet jest narażony na działanie wysokich temperatur przez dłuższy okres czasu, możliwości chłodzenia urządzenia zawiodą i urządzenie wyłączy się. Należy unikać przemocy fizycznej. Nigdy nie należy używać tabletu jako podstawki do jakichkolwiek przedmiotów. Wizualnie może być w porządku, ale niewykluczone są pęknięcia wewnątrz. Dzięki tym niezbyt skomplikowanym sposobom możesz przedłużyć życie swojego ulubionego gadżetu.

Jeśli zrobisz to dobrze, Twoje urządzenie będzie działało bardzo długo i nigdy Cię nie zawiedzie.

Kilka ciekawych i przydatnych aplikacji, które przydadzą Ci się na Twoim tablecie.

Dla Androida

MX Player to świetna aplikacja do oglądania filmów, klipów i programów telewizyjnych na tablecie. Odczytuje wszystkie możliwe formaty i może być skonfigurowany dla każdego użytkownika osobno.

Dropbox to mobilna wersja chmury, w której można przechowywać absolutnie różne informacje. Dzięki jednemu kontu masz zawsze dostęp do swoich plików, zarówno na komputerze, jak i na tablecie. W każdej chwili możesz przejrzeć interesujące Cię informacje.

Evernote to najlepsza i najwygodniejsza aplikacja do pisania różnych notatek. Wygoda programu polega na tym, że wszystkie notatki są przechowywane w chmurze i zawsze masz do nich dostęp.

Dla systemu iOS

VSCO Cam to aplikacja do obróbki zdjęć. Szeroki zakres ustawień i łatwe zarządzanie pozwoli szybko edytować zdjęcie i "opublikować" je w sieciach społecznościowych.

Apple iWork to zestaw aplikacji zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji. W razie potrzeby zawsze możesz edytować potrzebny plik i wysłać go, nawet jeśli nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa.

Chrome Remote Desktop to aplikacja do zdalnego zarządzania komputerami. Teraz możesz kontrolować swój komputer na odległość.