Poznaj Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus!

Chiński producent Xiaomi nie waha się osiągnąć osiągniętej popularności: nie byliśmy w stanie oderwać się od nowego Mi Mix 2s i lichtarika-overbank, jak firma już zapowiedziała kolejne uzupełnienie kolekcji swoich gadżetów. Są to nowe modele w linii Redmi - Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus. Oficjalna prezentacja smartfonów jeszcze się nie odbyła, ale znany insider Roland Quandt opublikował już potwierdzone informacje na temat gadżetów. Dane te pojawiły się również na stronie chińskiego operatora telekomunikacyjnego China Telecom.

Maybutnite innowacje, jak zwykle, wyglądają świetnie: duży ekran, potężna bateria na 4000 mAg, trzymać przez aparat. Design smartfonów jest nam już dobrze znany: metalowy tylny panel, w środku którego umieszczono moduły aparatu i skaner linii papilarnych. Wersja Redmi 5 otrzymała ekran o przekątnej 5,7 cala z rozdzielczością 1440x720 pikseli. Xiaomi Redmi 5 Plus nie różni się zbytnio wielkością ekranu - 5,99 cala, pojemność objętościowa 2160x1080 pikseli. Jeśli chodzi o procesor, to w "młodym" modelu jest to ośmiordzeniowy Snapdragon 450, a wersja z plusem otrzymała Snapdragona 625. Moduły aparatów w obu wersjach smartfonów są takie same - 12 i 5 megapikseli, 5 Plus ma podwójny aparat główny. Nowości zostaną wyposażone w 3 i 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 i 64 GB pamięci wbudowanej (odpowiednio dla każdego modelu).

Producent planuje zaoferować dużą paletę kolorystyczną smartfonów: złoty, srebrny, czarny, biały, czarny, różowy, szary i niebieski. Że tak powiem - obudowę można dobrać do każdego "gustu i koloru".

Podgląd smartfona

Cóż, co do ceny. Jak podaje Insider, cena Xiaomi Redmi 5 wyniesie około 106 dolarów, model z plusem będzie dostępny za 150 dolarów.

Oficjalna prezentacja nowości ma nastąpić 7 grudnia tego roku. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli zweryfikować powyższe dane. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem smartfonów Xiaomi na naszej stronie.