Jak odblokować telefon: skuteczne sposoby dla Androida i iOS

 Współczesny człowiek jest dosłownie nierozerwalnie związany z telefonem: przechowuje wiadomości, listy, osobiste zdjęcia, ważne dokumenty biznesowe, prezentacje, i nie tylko. Dlatego też większość użytkowników stara się zabezpieczyć urządzenie w późniejszym czasie, wymyślając hasła i klucze graficzne. Ale zapomnienie nie zostało odwołane. Dzieje się tak, gdy użytkownik odgadnie mylący wzór blokady lub wprowadzi duże hasło składające się z cyfr i liter, które następnie zostanie zapomniane. Co zrobić w takiej sytuacji i jak odblokować telefon? O tym - w dalszej części artykułu.

Jak odblokować telefon z systemem Android

Gadżety, które działają na Androidzie, mają pewną przewagę w odblokowywaniu. Dostęp do tych telefonów może być przywrócony bez utraty danych zapisanych w pamięci urządzenia.

Najskuteczniejsze sposoby resetowania hasła to:

  • Funkcja Smart Lock; przywracanie za pomocą konta Google; rozładowanie akumulatora; Korzystanie z oprogramowania ADB i TWRP; Pobieranie danych za pośrednictwem konta Samsung.

Dostępne są również i warianty resetowania hasła lub klucza graficznego do ustawień fabrycznych poprzez menu Recovery. Jednak w tym przypadku wszystkie dane, które zostały wcześniej pobrane na telefon, zostaną usunięte wraz z hasłem. Jak najszybciej i najbezpieczniej odblokować telefon? Porozmawiajmy o każdej z metod poniżej.

Funkcja Smart Lock

Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy już dawno poznali Smart Lock. Jeśli wcześniej łączyłeś z telefonem inne urządzenia przez Bluetooth i przypisałeś danemu urządzeniu status bezpieczny, po prostu połącz je ponownie. Często użytkownicy łączą smartfon z telefonem lub samochodowym systemem audio. Po połączeniu przez Bluetooth telefon jest automatycznie odblokowywany, a problem rozwiązuje się sam.

Jak odblokować telefon za pomocą konta Google

Jak odblokować telefon, jeśli zapomniałem klucza dostępu? Konto Google daje swoim użytkownikom wiele funkcji, wśród których jest szybkie odblokowywanie telefonu. A jeśli korzystasz również z Google Market, cały proces odbywa się automatycznie. Prześledźmy schemat działania poniżej.

  1. Wprowadź dowolny klucz (hasło) kilka razy z rzędu, aż system nie będzie monitował o sprawdzenie. W tym momencie na ekranie musi pojawić się następujący komunikat: "Zapomniałeś hasła? Kliknij na nią. Będziesz musiał podać swoją pocztę Google i hasło. Wciskając "enter" odblokujesz telefon.

Co zrobić, jeśli zapomniałeś również hasła do poczty Google? Użyj komputera lub innego urządzenia, aby przywrócić dostęp do swojego konta, a następnie przejdź do odblokowania zgodnie z opisanym powyżej schematem. Nie masz innego urządzenia? Spróbuj następującej metody.

  • Wybierz opcję "Połączenie alarmowe". Wybierz *#*#7378423#*#*. Następnie można wybrać opcję Service Test - Wlan. Możesz teraz przywrócić dostęp do swojego konta Google w zwykły sposób.

Powyższe metody odblokowania wymagają obecności połączenia z Internetem. Jeśli w tym momencie nie masz połączenia z Internetem, skorzystaj z innych metod opisanych w tym artykule.

Rozładowanie baterii w celu odblokowania klucza graficznego

W nowoczesnych smartfonach działających na najnowszych wersjach systemu Android istnieje możliwość odblokowania telefonu w momencie rozładowania baterii. Poczekaj, aż bateria zostanie prawie całkowicie rozładowana, a na wyświetlaczu pojawi się ustawienie ładowania. Natychmiast przejdź do menu ustawień zabezpieczeń i dezaktywuj blokadę. Jak usunąć klucz sprzętowy, jeśli Twój smartfon nie obsługuje pozostałych wersji systemu Android? Wypróbuj metodę odblokowywania z następnego punktu.

Omijanie blokady wzorca za pomocą ADB

Ta metoda odblokowania jest oparta na trybie ładowania przez USB. Tryb ten daje programom komputerowym zwiększony dostęp do systemu operacyjnego telefonu. Jednym z tych programów jest ADB i musimy usunąć klucz graficzny. Ważna uwaga: ładowanie przez USB musi być aktywne w momencie odblokowywania urządzenia.

Pierwszym krokiem do odblokowania jest pobranie na komputer narzędzia ADB, instalatora Java oraz sterownika USB. Zaleca się pobranie oprogramowania z oficjalnych stron internetowych. ADB jest częścią Android SDK, więc aby zainstalować ADB na swoim komputerze, odwiedź developer.android.com. Wymagany program nosi nazwę Android Studio.

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie wszystkich programów na dysku lokalnym C.

Następnie należy przejść do folderu z oprogramowaniem na dysku C. Droga do folderu wygląda następująco: C:/Keeper/App Data/Local/Android/Sdk/Platform-tools. Ostatni folder musi zawierać plik adb.exe. Potrzebujemy go.

Podłącz urządzenie do komputera i uruchom wiersz poleceń pod nazwą administratora. Przejdź do folderu z plikiem adb.exe. Aby to zrobić, wystarczy skopiować ścieżkę do folderu i wkleić ją do obszaru roboczego.

Następnie wpisz polecenie adb devices. Na ekranie zostanie wyświetlone Twoje urządzenie z systemem Android lub urządzenie autoryzowane. Następnie w wierszu należy wpisać następujące polecenia.

Cd C:Users Windows AppData Local Android Sdk platform-tools

urządzenia adb

powłoka adb

su

rm /data/system/locksettings.db

rm /data/system/locksettings.db-wal

rm /data/system/locksettings.db-shm

ponowne uruchomienie

Po wpisaniu ostatniej komendy smartfon musi zostać uruchomiony i włączony bez hasła i numeru seryjnego. Wszystkie dane i zainstalowane programy zostaną zapisane.

Reset ustawień za pomocą odzyskiwania.

Inną odpowiedzią na to, jak usunąć blokadę telefonu jest przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Aby to zrobić, należy włączyć gadżet, a następnie nacisnąć i przytrzymać klawisze. Parowanie będzie się różnić w zależności od producenta. Aby dowiedzieć się, które klawisze należy trzymać, zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia lub poszukaj potrzebnych informacji w Internecie.

Naciśnięcie wymaganej kombinacji klawiszy otwiera menu odzyskiwania. W tym oknie należy wybrać opcję wipe data/factory reset. Należy pamiętać, że ta metoda odblokowania doprowadzi do usunięcia wszystkich danych z pamięci wewnętrznej gadżetu, w tym zainstalowanych dodatków, powiązanych kont, sms-ów, powiadomień itp.

Dodatkowo, jeśli masz konto Google połączone z telefonem, możesz aktywować ustawienia bez konieczności dotykania klawiszy na samym gadżecie. W tym celu należy wejść na stronę Google "Znajdź urządzenie" (adres strony https://www.google.com/android/find). Zaloguj się na swoje konto, wybierz urządzenie, które chcesz odblokować, a następnie naciśnij opcję "Wipe Data - Clear". Po pierwszym podłączeniu telefonu do Internetu wszystkie hasła i klawisze graficzne zostaną zresetowane, a dane wymazane.

Huawei i Honor

Jak usunąć hasło z telefonów Huawei i Honor? Wcześniej opisany tryb odzyskiwania pomoże. Obudź telefon, naciśnij przycisk zasilania w górę i naciśnij przycisk zasilania. Po włączeniu urządzenia zwolnij przycisk zasilania i nadal trzymaj przycisk włączania.

W menu wybierz "Wipe data/factory reset" i potwierdź akcję. Proces resetowania potrwa kilka chwil. Następnie pojawi się kolejna lista opcji, naciśnij "restartuj system teraz". Czasami telefon nie pozwala użytkownikowi od razu przejść do menu Recovery, prosząc o zainstalowanie aktualizacji. W takim przypadku należy postępować zgodnie z komunikatami systemowymi i ponownie zamontować telefon.

Samsung

Posiadacze smartfonów tej popularnej marki mogą odblokować urządzenie za pomocą Internetu i konta Samsung. Samsung ma swoją własną usługę o nazwie "Znajdź telefon". Jeśli Twój gadżet jest podłączony do konta Samsung, a także ma aktywną funkcję zdalnego sterowania, ta metoda jest dla Ciebie.

Więc, jak usunąć hasło z telefonu Samsung? Wejdź na stronę usługi "Znajdź telefon" (https://findmymobile.samsung.com) i wybierz opcję "zaloguj się". Następnie wpisz swój login i hasło. W prawym panelu zostanie wyświetlony stan podłączonego urządzenia. Wybierz opcję "Odblokuj" dwa razy naraz. Następnie program poprosi Cię o ponowne wpisanie loginu i hasła. Po synchronizacji lub w momencie pierwszego połączenia z Internetem hasło lub klucz graficzny zostaną zresetowane. W tym samym czasie wszystkie inne dane są przechowywane w telefonie.

Xiaomi

Co zrobić, jeśli zapomniałem klucza do konta Xiaomi? Pierwszy sposób - znaleźć i pobrać program TWRP. Jest to specjalne archiwum, które musi być zainstalowane przez recovers, tak, że dane nie są usuwane. TWRP musi być pobrany na kartę SD i włożony do telefonu. Następnie włączamy telefon, naciskamy dwa przyciski - power up i power on. W menu należy wejść w setup, wybrać urządzenie pamięci masowej (karta SD) i znaleźć plik ze słowem Reset w nazwie. Klikając na niego możesz zresetować hasło.

Jeśli telefon nie ma niestandardowych odzysków, a TWRP nie może być zainstalowany, spróbuj następującego schematu. Obudź smartfon, naciśnij przycisk Power i Life. W menu, które pojawi się na ekranie, wybierz opcję Wipe Data i naciśnij przycisk zasilania. Następnie wybierz Wipe All Data i potwierdź naciskając ponownie przycisk zasilania. I ostatni krok - naciśnij przycisk Potwierdź, poczekaj na usunięcie danych i wybierz "Uruchom ponownie system". W ten sposób zresetujesz hasło i będziesz mógł korzystać z telefonu. Jednak pliki i programy przesłane do telefonu zostaną usunięte.

Przez TWRP

Kolejna metoda odblokowywania urządzeń z systemem Android, która pozwala na zapisanie danych na telefonie. Ta metoda jest odpowiednia tylko dla telefonów z wcześniej zainstalowanym programem odzyskiwania TWRP.

Musisz włączyć urządzenie i umieścić go w trybie odzyskiwania poprzez naciśnięcie przycisku centralnego, zasilania i baterii przycisków w tym samym czasie. Czasami aby wejść w tryb recovery trzeba inaczej podłączyć klucze. Na przykład w przypadku urządzeń Samsung Galaxy S8-S10 musisz nacisnąć i przytrzymać specjalny przycisk Bixby i sterowanie Power + Power razem. Potwierdź prawidłową kombinację, korzystając z instrukcji obsługi telefonu.

Następnie należy przejść do Zaawansowane-> Menedżer plików, znaleźć folder danych, a w środku folder systemowy. Wszystkie znalezione dane muszą zostać usunięte:

gest.klucz

locksettings.db

locksettings.db-wal

locksettings.db-shm

hasło.klucz

gatekeeper.pattern.key

gatekeeper.password.key

Pliki te odpowiadają za klawisze programowe i hasła. Po ich usunięciu można ponownie zainstalować urządzenie i ponownie korzystać z telefonu.

Jak odblokować iPhone'a

Posiadacze technologii Apple nie mają wielkiego wyboru sposobów odblokowania. Jedyną opcją jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Zestaw niezbędny do odblokowania hasłem - kabel USB, komputer oraz program iTunes. W przypadku komputerów, które działają na macOS Catalina lub bardziej nowoczesnych systemach, potrzebny będzie program o nazwie Finder.

Właściciele iPhone'ów od 8 wzwyż muszą podłączyć gadżet do USB, nacisnąć i przytrzymać przycisk, aż na ekranie pojawi się okno aktualizacji.

Ci, którzy stanęli przed problemem z odblokowaniem iPhone'a 7 lub iPhone'a 7 Plus, będą postępować zgodnie z tym samym schematem, ale zamiast martwego przycisku musisz przytrzymać przycisk zasilania.

Nie wiesz jak odblokować iPhone 6s lub starszy model? Okno resetowania pojawi się w ciągu kilku minut po podłączeniu urządzenia do portu USB i naciśnięciu przycisku "Home".

W trybie resetowania system sam podpowiada użytkownikowi, jak postępować, sugerując przywrócenie ustawień fabrycznych i przywrócenie zapisanych danych.

Niezależnie od historii zablokowanego urządzenia, najważniejsze jest, aby nie popadać w panikę. Zawsze istnieją opcje przywrócenia dostępu do gadżetu - od sympatycznych po radykalne. Nawet jeśli żadna z metod opisanych w tym artykule nie zadziała w Twoim przypadku lub po prostu nie jesteś przekonany, że możesz przywrócić dostęp na własną rękę, zawsze możesz zadzwonić do centrum serwisowego. Powiedz technikom o problemie i pozwól im go rozwiązać.