Jak skonfigurować połączenie z Internetem na komputerze PC

Pokaż treść artykułu

 1. Jak używać smartfona jako modemu
 2. Jak używać smartfona z Androidem jako modemu USB
 3. Jak połączyć się z Internetem przez Bluetooth
 4. Jak używać telefonu Samsung jako modemu
 5. Jak udostępnić sieć Wi-Fi w smartfonie
 6. Jak połączyć się z Internetem z iPhone'a?

Jeśli często podróżujesz lub wyjeżdżasz na wakacje bez połączenia z siecią bezprzewodową, możesz być zainteresowany uzyskaniem dostępu do Internetu z telefonu do swojego komputera. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak dać dostęp do Internetu z telefonu do komputera na różne sposoby. Jeden z nich na pewno sprawdzi się w Twoim przypadku.

Jak używać smartfona jako modemu

Jak przenieść internet z telefonu na komputer? Sposób łączenia się z Internetem może się różnić w zależności od modelu telefonu. Ale zasada zawsze pozostaje ta sama. Na początku należy jednak upewnić się, że smartfon bez problemu łączy się z Internetem. Obecność 3G, 4G, LTE lub podobnych symboli wskazujących na dostęp do Meregi jest dobrym znakiem dobrego sygnału.

Następnie musisz otworzyć menu ustawień i znaleźć "Wireless" w środku. Kolejnym krokiem jest wybranie z listy opcji odpowiadającej za aktywację trybu modemowego i włączenie jej. Następnie wystarczy nadać nazwę punktowi dostępowemu, wybrać hasło i przekręcić pokrętło naprzeciwko AP do pozycji aktywnej.

Jak podłączyć smartfon z systemem Android jako modem USB

Prawie każdy nowoczesny smartfon jest w stanie dostarczyć Internet przez Wi-Fi lub za pomocą standardowego kabla. Aby używać telefonu jako modemu, należy aktywować pewne parametry w menu ustawień gadżetu.

Jak przenieść internet z telefonu na komputer przez USB? Instrukcje są bardzo proste.

 • Podłącz swój smartfon do komputera lub laptopa za pomocą kabla USB.
 • Na ekranie gadżetu zobaczysz małe okienko, które poprosi Cię o wybranie trybu połączenia. Wybierz tryb modemu.
 • Jeśli żądanej pozycji nie ma na liście, otwórz menu ustawień.
 • Poszukaj sekcji "Network Free" na środku i kliknij "Modem Mode", a następnie przesuń scroll do aktywnej pozycji.

Jeśli telefon nie był wcześniej podłączony do komputera, może być konieczne poświęcenie kilku dodatkowych minut na zainstalowanie sterowników. Należy pamiętać, że do udanego połączenia z Internetem trzeba mieć określoną liczbę gigabajtów na koncie. Szybkość i jakość połączenia z Internetem zależy od możliwości Twojego dostawcy usług.

Jak połączyć się z Internetem przez Bluetooth

Upewnij się, że zarówno komputer, jak i smartfon są wyposażone w Bluetooth. Pierwszym krokiem ustawień jest włączenie bluetooth na obu urządzeniach, jak również umożliwienie innym technologiom dostępu do połączenia bluetooth w telefonie.

Jak przenieść internet z telefonu do komputera przez bluetooth?

 • Podczas korzystania z ustawień smartfona i przejdź do opcji trybu modemu. Wybierz opcję o nazwie "Bluetooth modem".
 • Teraz przejdź do "Panelu sterowania" na komputerze i poszukaj okna "Urządzenia i drukarki", kliknij link "Dodawanie urządzenia" w środku.
 • Po wyszukaniu dostępnych urządzeń, na monitorze pojawi się ikona smartfona.
 • Zezwól, aby telefon był używany jako modem i kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę telefonu, a następnie wybierz opcję "Połącz przez" - "Punkt dostępu".

Jak używać telefonu Samsung jako modemu

Jak przenieść Internet z telefonu do komputera przez USB na urządzeniach Samsung? Jeśli chodzi o wykorzystanie telefonu jako modemu, smartfony od Samsunga mają zdecydowaną przewagę. Sprawa polega na tym, że do tego celu służy specjalne oprogramowanie o nazwie Smart Switch (Kies).

Pobranie i zainstalowanie oprogramowania zajmie kilka hivlinów. Następnie należy uruchomić oprogramowanie i rozpocząć regulację smartfona. Interesuje nas zakładka "Połączenie", następnie sekcja "Modem i punkt dostępowy", a na końcu "Modem USB". Gdy ostatnia opcja jest włączona, komputer PC lub laptop zostanie powiadomiony, że urządzenie jest podłączone do Merega.

Jak udostępnić sieć Wi-Fi smartfonowi

Czasami nie ma kabla pod ręką, a jest to pilne, aby połączyć się z Internetem na komputerze. W tej sytuacji przydatna jest opcja "Hotspot". Jak mogę przesłać dostęp do Internetu z telefonu do komputera przez Wi-Fi? Przejdź do panelu szybkiego dostępu (menu "kurtyna" w górnej części wyświetlacza) i wybierz żądaną opcję.

Aby skonfigurować połączenie Wi-Fi, należy wejść w ustawienia hotspotu. Jeśli nie widzisz odpowiedniej sekcji, kliknij na tekst: "Punkt dostępu" i przytrzymaj go, aż pojawi się menu.

W parametrach należy określić nazwę tworzonej sieci, hasło dostępu i czasami typ szyfrowania.

Jeśli Twoja taryfa nie obejmuje nielimitowanego dostępu do Meregi, najlepiej od razu określić limit ruchu. W ten sposób unikną Państwo przykrych niespodzianek w postaci wysokich opłat za Internet lub całkowitego odłączenia od Meregi w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Aby uniknąć ryzyka przeciążenia sieci, należy koniecznie określić maksymalną liczbę gadżetów, które mogą łączyć się z Internetem za pośrednictwem punktu dostępowego.

Należy pamiętać, że podczas udostępniania internetu smartfon bardzo szybko zużywa swój ładunek. Należy pamiętać o posiadaniu ładowarki ściennej lub standardowej ładowarki, aby wydłużyć czas dostępu do sieci.

Jak mogę wysłać dostęp do Internetu za pomocą iPhone'a?

Po upewnieniu się, że Twój gadżet ma dobre połączenie z Internetem, przejdź do aktywnych kroków.

 • Kliknij w menu na pozycję ustawienia i wybierz sekcję, która odpowiada Twojemu hotspotowi.
 • Wybierz opcję "Pozwól innym dołączyć", aby rozpocząć proces.
 • Dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS 12 lub niższym, ważne jest włączenie trybu modemu.
 • Weź urządzenie, z którego chcesz korzystać z Internetu i połącz się z siecią Wi-Fi.

Na co należy zwrócić uwagę przy podłączaniu? Menu "Własny Hotspot" musi pozostać otwarte do momentu podłączenia żądanego urządzenia do punktu dostępowego. Aby połączyć się przez wi-fi będziesz potrzebował nazwy sieci, zanotuj ją lub zapisz, aby nie zostać pomylonym.

Połączenie Wi-Fi zapewnia najszybszą wydajność. Ale jeśli chcesz wiedzieć, jak połączyć telefon z komputerem przez Bluetooth, zapoznaj się z wbudowanymi instrukcjami w sekcji "Home Hotspot". Schemat połączenia będzie identyczny jak opisany powyżej, jedyna różnica będzie polegała na włączeniu opcji "Bluetooth modem".

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy