Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone

Pokaż treść artykułu

 1. iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max
 2. iPhone X/XS/XS Max/XR
 3. Starszy iPhone 5/6/7
 4. Zrzuty ekranu
 5. Gdzie znaleźć zrzuty ekranu
 6. Użycie narzędzia i oprogramowania do przechwytywania ekranu
 7. Smart ScreenShot
 8. Świetny zrzut ekranu
 9. Kreator zrzutów ekranu dla iPhone

Zrzuty ekranu czy screenshoty nie są tylko dla Snapchata czy Instagrama - używa się ich, gdy chcemy pokazać jakiś problem, zapisać ważne kontakty lub wykorzystać zdjęcie do promocji. Masz niezrozumiały błąd na ekranie swojego komputera? Możesz zrobić zrzut ekranu i wysłać go do profesjonalisty, co jest o wiele łatwiejsze niż pisanie słownego opisu problemu. Jeśli ktoś pisze poradnik, jak coś naprawić, może uzupełnić go o zrzuty ekranu - widząc informacje wizualne, czytelnik łatwiej zrozumie, o czym autor próbuje mu opowiedzieć.

Jak widać, "zbocza" są wszędzie. Dlatego ten artykuł będzie istotny dla wszystkich. Dziś porozmawiamy o tym, jak zrobić zrzut ekranu na różnych generacjach iPhone'a.

iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max

W prosty i strategiczny sposób programiści z Cupertino robią wszystko, aby maksymalnie ułatwić użytkownikom pracę ze swoim smartfonem. Dotyczy to również zrzutu ekranu.

Robienie zrzutów ekranu na telefonie iPhone jest proste. Właściciel iPhone 11/11Pro/11 ProMax musi nacisnąć przycisk z boku ekranu i przycisk zasilania w tym samym czasie. Spowoduje to wyświetlenie ekranu. Możesz go wysłać do przyjaciół: dotknij ikony zdjęcia i wybierz "Udostępnij" w menu. Ponadto, można publikować "zdjęcia" w sieciach społecznościowych, przesyłać do "chmury" lub edytować.

Jeśli zawartość nie jest odpowiednia lub nie jest dobrze wykonana i chcesz ją odrzucić, kliknij przyciski zrzutu ekranu na dole ekranu, naciśnij "Gotowe" i "Odrzuć zrzut ekranu". Jeśli zły zrzut ekranu znajduje się już w folderze zdjęć, można go usunąć jak zwykły zrzut.

iPhone X/XS/XS Max/XR

iPhone X jest pierwszym urządzeniem mobilnym w nowej historii Apple, pozbawionym fizycznego przycisku Home. Ale nie funkcję wyświetlacza!

Aby zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone X i X ES, postępuj zgodnie z instrukcjami do litery.

 1. Otwórz program lub stronę internetową, na której chcesz zrobić zdjęcie dziesiątego iPhone'a.
 2. Wybierz żądany widok, który ma być wyświetlany na zdjęciu (cały obraz, poszczególne części obrazu).
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania po prawej stronie iPhone'a i przycisk poziomu zasilania (w tym przypadku jest to alternatywa dla przycisku "Home"). Aby uzyskać rezultat, należy to zrobić w tym samym czasie. Na ekranie telefonu zacznie gasnąć białe światło i poczujesz kliknięcie migawki aparatu - zdjęcie jest gotowe.

Starsze modele Iphone 5/6/7

Jak stworzyć skórkę na iPhone'a 7, 6s, 6s Plus i starsze modele iOS? Działania są proste i łatwe do naśladowania. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Sleep/Wake (Uśpienie/Budzenie), a następnie przycisk Home (Dom). Żądany zrzut ekranu zostanie zapisany w albumie zdjęć, a dostęp do niego można uzyskać poprzez dodatek "Zdjęcie".

Zwróć uwagę! Jeśli oprócz robienia zdjęć używasz kombinacji klawiszy, możesz od czasu do czasu wywołać asystenta głosowego Siri. Aby zrobić zrzut ekranu, ważne jest, aby szybko naciskać przyciski.

Zrzut ekranu

Czasami możesz potrzebować zrobić zdjęcie na swoim iPhonie. Szybką i prostą metodą na rozwiązanie tego problemu jest narzędzie ScreenshotPlus. Oprogramowanie działa w połączeniu z dodatkiem Activator, który należy wcześniej pobrać na iPhone'a.

Po uruchomieniu programu ScreenshotPlus na ekranie pojawi się ramka określająca granice zrzutu ekranu. W ramce będą widoczne przyszłe wymiary zdjęcia. Możesz zmieniać obszar ekranu przeciągając ramkę, aby go powiększyć użyj kursorów wstecznych. Po ustawieniu żądanego rozmiaru wyświetlacza, wystarczy kliknąć na ikonę kamery.

Wielu użytkowników często pyta: "Jak mogę zrobić zrzut ekranu długiego tekstu na moim iPhonie, jeśli nie mieści się on całkowicie na ekranie? Doświadczeni użytkownicy polecają BigShotJb. Szczególnie przydatne dla firmware iOS jest tworzenie instrukcji jak korzystać z różnych dodatków i funkcji. Gotowe zrzuty ekranu są umieszczane w tym samym folderze, co zdjęcia ze standardowego aparatu smartfona.

W trybie standardowym użytkownicy mogą uzyskać pożądany rezultat, wykonując poniższe kroki:

 • Po wykonaniu zrzutu ekranu otwórz go w trybie pełnoekranowym w aplikacji "Fotografie";
 • Kliknij przycisk "Aktualizuj", aby otworzyć okno dialogowe edycji obrazu;
 • aby uzyskać pożądany fragment zdjęcia, wybierz funkcję "Przytnij" i wykadruj pożądany fragment zrzutu ekranu;
 • Kliknij przycisk "Trim" w prawym górnym rogu ekranu, aby zakończyć.

Zapisz przechwycony obraz za pomocą odpowiedniego polecenia.

Gdzie można znaleźć zrzut ekranu

Począwszy od wersji 1 systemu iOS, zrzuty ekranu nie są zapisywane w Rolce z aparatu od razu. Ekrany są przez chwilę wyświetlane w lewym dolnym rogu ekranu.

Aby natychmiast rozpocząć nagrywanie, stuknij na wyświetlaczu. Jeśli tego nie zrobisz, zrzut ekranu zniknie automatycznie po około czterech sekundach i zostanie zapisany w programie Zdjęcia.

Jak znaleźć zrzut ekranu na telefonie iPhone? Otwórz aplikację "Photos" i przejdź do sekcji "Albums", a następnie do "Screenshots". To bardzo proste!

Zrzut ekranu z oprogramowaniem i narzędziami.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie przy użyciu dodatków i usług innych firm? O niektórych z nich wspomnieliśmy już powyżej. Oto trzy kolejne rozwiązania programowe, na które warto zwrócić uwagę.

Smart ScreenShot

Piękno programu polega na tym, że za każdym razem, gdy robisz zrzut ekranu, jego wersja wyjściowa jest zapisywana jako stała wiadomość, którą można podzielić się z przyjaciółmi za pośrednictwem dowolnej usługi e-mail.

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone? Proste oprogramowanie menu pozwala na zrobienie zrzutu ekranu jednym kliknięciem w czasie krótszym niż sekundy.

Świetny zrzut ekranu

Darmowe oprogramowanie, które rozszerza funkcjonalność przeglądarki Safari. Używając go, można zrobić:

 • zdjęcie ekranu w całości lub tylko tylnej części ekranu;
 • prosta obróbka powstałych kadrów (cieniowanie kolorów, zaznaczanie linii, rozciąganie fragmentów zdjęć);
 • "cofnąć się" o kilka iteracji w przypadku, gdy operacja edycji została wykonana niepoprawnie.

Wszystkie zdjęcia zrobione za pomocą Awesome Screenshot są przechowywane w "Galerii".

Kreator zrzutów ekranu dla iPhone

To oprogramowanie pozwala na łatwe tworzenie profesjonalnie wykonanych zrzutów ekranu bez żadnych szczególnych umiejętności projektowania.

Program posiada następujące funkcje: zmiana rozmiaru zdjęć, dodawanie podpisów, tła, czcionek, obsługa przycinania zrzutów ekranu w trybie portretowym i krajobrazowym oraz wiele innych. Wyniki edycji wyświetlane są w sposób zbliżony do mittel.

Oczywiście, to tylko część aplikacji, które mogą robić zrzuty ekranu na iPhonie. Przejdź do AppStore, wybierz najlepszą opcję i zainstaluj ją na swoim smartfonie z "jabłkiem". Teraz już wiesz, co robić.

Ciesz się swoim użytkowaniem i baw się dobrze.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy