10 narzędzi ogrodniczych, które powinien mieć każdy ogrodnik

W zależności od wielkości i różnorodności Twojego ogrodu, będziesz potrzebował innego zestawu narzędzi do jego pielęgnacji. Jeśli masz kilka roślin doniczkowych, wystarczy kilka narzędzi ręcznych. Ale jeśli posadziłeś wiele roślin lub krzewów, z pewnością potrzebujesz wielkiego arsenału niezawodnych narzędzi.

Praca w ogrodzie będzie łatwiejsza, bardziej wydajna i przyjemniejsza, gdy wszystkie potrzebne narzędzia będą pod ręką. Wybraliśmy 10 narzędzi, bez których będzie ważne, aby zrobić każdy ogrodnik.

Węże i inne wyposażenie.

Poręczny wąż do podlewania ułatwi i uprzyjemni życie ogrodnika, ponieważ dzięki niemu łatwiej będzie dbać o tereny zielone, drzewa i miasto. Wybierając wąż ogrodowy, należy zwrócić uwagę na jego długość, średnicę i materiał.

2. łopata

Jeśli potrzebujesz czegoś do sadzenia, nie obywaj się bez łopaty! W arsenale każdego ogrodnika musi być to narzędzie. Ta ręczna łopata jest używana do kopania, usuwania siewników, mieszania nawozów i wielu innych czynności. Łopaty ogrodnicze mogą mieć różne rodzaje kształtów i rozmiarów, a często są wykonane z połączenia plastikowych lub drewnianych uchwytów ze stalą nierdzewną. 3.

3. mały grabie

Jeśli pracujemy na wąskiej działce i nie chcemy przeszkadzać najbliższym roślinom, najlepiej użyć grabi ręcznych. Podobnie jak ich większe odpowiedniki, występują one w różnych kształtach i są wykorzystywane do tej samej pracy, ale na mniejszą skalę. Do zbierania lub gromadzenia brudu służą lekkie grabie z wygiętymi zębami. Ale można również znaleźć mocne grabie ze sztywnymi zębami do rozbijania pali i łatwego oczyszczania terenu.

4. Łopata

Bez normalnej łopaty będzie trudne v³kopati lub zakopać coś, a w czasie pracy z ogrodu i miasta bez vzoglasi nie zrobić bez. Wybierz shtikova łopatę z długim uchwytem, aby szybko wykonać taką pracę. Łopata musi być naprawdę wysokiej jakości i wytrzymała, ponieważ jej uchwyt będzie cały czas pod dużym naciskiem. Dzięki uniesionym końcówkom można łatwo zgarniać żwir, piasek lub ziemię szuflą.

5. Sapa

Podstawowe narzędzie ogrodnicze, znane również pod nazwą "Motika". Występuje w różnych rodzajach, ale najpopularniejsza jest tacka z płaską piłą na końcu drewnianego trzonka. Bez niego walka z bykami byłaby prawdziwym przypałem. Frez jest łatwy do przenoszenia i kształtowania gleby, a także do wykonywania pielenia. Można go również używać do kopania wąskich i płytkich rowów pod nasadzenia.

6. Grabie

Grabie są najlepszym narzędziem do oczyszczania trawnika z liści i gruzu. Można je również stosować do spulchniania gleby i wyrównywania grządek. Można wybrać grabie z prostymi zębami lub z dłuższymi i lżejszymi.

7. Sekatory .

Sekator jest jednym z najczęściej używanych narzędzi ogrodniczych. Niezależnie od tego, czym zajmujesz się w ogrodzie, wszystkie rośliny wymagają przycinania. Najlepszej jakości sekatory mają przyzwoitą wydajność cięcia i mogą ciąć pnie lub krzewy o wielkości do 6 mm. Sekator nie powinien być jednak używany do cięcia zbyt twardych przedmiotów, ponieważ może się złamać lub stępić w krótkim czasie.

8. Nożyce .

Są to sekatory, które są bardzo przydatne do cięcia drzew i innych rodzajów roślinności. Obcinak do gałęzi posiada większy i mocniejszy uchwyt, który poradzi sobie z grubszymi gałęziami o średnicy do 5 cm. Jeśli masz go w swoim arsenale, możesz ukoronować dowolne krzewy i drzewa z przyjemnością.

9. Piła ręczna

Do cięcia twardszego drewna lub mniejszych krzewów użyj piły ręcznej. Jest to idealne narzędzie do cięcia gałęzi w kawałkach, pozostawia czyste i gładkie cięcie. Pomoże Ci to w pielęgnacji roślin i stworzy wszystkie warunki do szybkiej adaptacji i przyrostu masy zielonej.

10. Kosiarka .

Utrzymanie ładnego, równego trawnika bez kosiarki byłoby bardzo trudne. Jak miło, że można znaleźć urządzenia o różnych kształtach i rozmiarach, od całkowicie ręcznych do zaawansowanych technologicznie modeli elektrycznych. Głównie kosiarki działają z sieci lub na benzynę. Przy wyborze urządzenia należy kierować się wielkością działki i osobliwościami trawnika.

Niezależnie od tego, jakie narzędzia ogrodnicze nie zostały wybrane, zainwestuj w produkty o wysokiej wydajności, które są skuteczne i łatwe w użyciu. Dbaj o nie, przechowuj je starannie, a będą Ci służyć przez długi czas.