Nowe telewizory Samsung 2021: wszystkie telewizory QLED i MicroLED zapowiedziane na ten moment

Zobacz treść artykułu

  1. Micro LED
  2. Neo QLED
  3. The Frame
  4. Taras
  5. Premiera
  6. Interaktywny wyświetlacz
  7. Soundbar 2021 Seria Q

Od MICRO LED i Samsung Neo QLED po monitory i ekrany do codziennego użytku - Samsung zmienia rolę telewizora w domu i otwiera nowe możliwości, które odpowiadają współczesnym wymaganiom i osobistym zainteresowaniom konsumentów.

Samsung potwierdził swoją doskonałą linię telewizorów 2021 wyposażonych w wysokiej rozdzielczości diody Micro LED dla nowych monitorów biurkowych i wyświetlaczy o dużej pojemności dla nowych modeli ramek.

Micro LED

Samsung zaprezentował swój pierwszy telewizor micro LED jeszcze w 2018 roku, był to ogromny telewizor o przekątnej 146 cali o nazwie "The Wall". Obecnie technologia Micro LED została udoskonalona do tego stopnia, że możemy ją stosować w domu.

Firma wyprodukowała trzy kompletne modele z podświetleniem mikro LED. Dwa rozmiary 110" i 99" będą dostępne do końca marca, natomiast "młody" model o rozmiarze 88" będzie dostępny jesienią. Firma planuje również wypuścić model 76″, ale konkretna data premiery nie jest jeszcze znana.

Telewizory z mikro podświetleniem LED są wyposażone w funkcję 4Vue (Quad View), dzięki której użytkownicy mogą oglądać treści z maksymalnie czterech różnych źródeł jednocześnie.

Neo QLED

Samsung podzielił swoją linię Neo QLED na dwie serie - 8K (QN800A i QN900A) oraz 4K (QN90A i QN85A). Modele 8K będą dostępne w rozmiarach 85, 75 i 65 cali i będą kosztować od 5000 do 9000 dolarów. 4K będzie zaczynać się od 50 cali i wynosić od 1 600 do 5 000 dolarów.

Microsoft ogłosił firmę Samsung oficjalnym partnerem telewizyjnym konsoli Xbox Series X w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym celu firma Samsung podjęła współpracę z AMD, aby opracować pierwszy zestaw telewizorów z obsługą technologii Freesync Premium Pro dla konsol i komputerów PC. Telewizory Neo QLED mogą pracować w 120 FPS z czasem reakcji 5,8 ms.

Tryb Super Ultrawide Gameview umożliwia uzyskanie szerokiego kąta widzenia odpowiadającego monitorowi do gier. Jeśli chcesz mieć bardziej precyzyjną kontrolę, funkcja Game Bar umożliwia regulację wyrównania poziomego, sprawdzanie czasu odtwarzania, parowanie zestawu słuchawkowego bez baterii i wiele innych.

Oprócz gier, Samsung postrzega telewizory jako narzędzia do tworzenia prawa. Smart Trainer może wykorzystać dodatkową kamerę (oraz intellivision urządzenia) do analizy ustawień, aby dać ci informacje zwrotne na żywo w oparciu o twoje działania, równolegle z filmami szkoleniowymi. To znaczy, że mówi Ci, czy ćwiczenia są poprawne.

The Frame

Rama została przeprojektowana i wcześniej ten modny model był montowany na sztalugach, ale dzięki aktualizacji z 2021 roku możesz teraz użyć uchwytu ściennego Slim Fit (z dziewięcioma opcjami ramy), aby utrzymać telewizor jak obraz.

Co więcej, nowy model posiada 6 GB pamięci na zdjęcia (zamiast 0,5 GB), dzięki czemu może zapisać 1200 klatek zdjęć w jakości UHD. Samsung nawiązał współpracę z NAVA Contemporary, Etsy i innymi podmiotami, aby stworzyć dużą bibliotekę zawierającą ponad 1400 dzieł sztuki regularnie aktualizowanych i wyświetlanych na The Frame. Wnikliwy zespół rozpoznaje Państwa preferencje artystyczne i proponuje spersonalizowane wybory.

Taras

The Terrace to pierwszy zewnętrzny telewizor firmy Samsung. Jest odporny na warunki atmosferyczne i posiada klasę szczelności IP55 dla ochrony przed wodą i pyłem. Dostępne w rozmiarach 55" i 65", a także model Full Sun 75" (przeznaczony do użytku w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia z bardziej żywym panelem).

Premiera

To nie jest telewizor, ale pierwszy w branży przenośny projektor laserowy 4K. Charakteryzuje się minimalistycznym designem z zaokrąglonymi krawędziami i materiałową osłoną. Wystarczy umieścić The Premiere w odległości 12 cm lub więcej od monochromatycznej ściany lub ekranu ALR, aby uzyskać przyjemność oglądania.

Interaktywny wyświetlacz

Interaktywny ekran dotykowy Samsung FLIP 75″ został wprowadzony jako cyfrowa tablica do nauczania i uczenia się. FLIP 75″ї może być używany w biurach i salach lekcyjnych dla studentów lub grup do 20 osób. Samsung wcześniej oferował modele 85", 65" i 55".

Soundbar 2021 Seria Q

Samsung zaprezentował linię soundbarów z serii Q 2021 z technologią Q-Symphony. Q950A to pierwszy 11.1.4-kanałowy system w branży, który obiecuje zapewnić znakomity, ponadczasowy dźwięk. Soundbar obsługuje również komunikaty głosowe, w tym Amazon Alexa i Bixby firmy Samsung.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubOtrzymać komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy