Jak uzyskać prawa ROOT na Androida: najprostsze sposoby

Pokaż treść artykułu

 1. Co to jest dostęp Root?
 2. Rootowanie z komputera PC
 3. Kingo Root
 4. Odblokowanie roota
 5. VRoot
 6. 360ROOT
 7. GENIUSZ KORZENI
 8. Dostęp do roota bez komputera
 9. Aplikacje Windows do uzyskania praw roota na Androidzie

Często użytkownicy urządzeń mobilnych i tabletów wymagają wykonywania operacji prowadzących do znacznych zmian w funkcjonalności. Nie jest to jednak możliwe bez praw dostępu do roota. Jak je zdobyć? Istnieją różne sposoby. Porozmawiamy o nich w dzisiejszym artykule.

Co to są prawa Root?

Root jest profilem administracyjnym, który udostępnia szeroki zakres opcji niedostępnych w trybie standardowym. Przyznając dostęp do zasobów sprzętowych i danych systemowych, konto Super User umożliwia:

 • Reflash lub odinstalowanie starej wersji systemu operacyjnego;
 • odinstalować dane;
 • usuwać reklamy, oprogramowanie, treści multimedialne;
 • dostosować efekty wizualne, ikony, zmienić tło;
 • "rozładowanie" akumulatora (możliwość jednokrotnego ładowania);
 • Zaktualizuj aplet systemu;
 • kontrolować częstotliwość procesora, szybkość różnych działań przez system operacyjny;
 • stworzyć własną konfigurację oprogramowania dla urządzenia.

Nie wszystkie działania zostały wymienione powyżej. Prawa roota zapewniają również, że smartfon nie może być bezpiecznie włączony do naprawy, jeśli awaria nie jest związana z komponentami elektronicznymi.

Dziś istnieje ponad dwa tuziny sposobów, jak uzyskać dostęp root do urządzenia z systemem Android. Ważne jest, aby uruchomić specjalny program na swoim gadżecie.

Rootowanie z komputera PC

Aby uzyskać prawa superużytkownika potrzebujesz trzech rzeczy: komputera (lub laptopa), smartfona i USB. Aby aktywować konto administratora, należy użyć jednego z popularnych programów.

Kingo Root

Zanim zakorzenisz swój gadżet, upewnij się, że poziom naładowania baterii wynosi co najmniej 50%. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

 • Podłącz swój smartfon do laptopa i uruchom narzędzie Kingo Root, które wykryje połączenie urządzenia.
 • W rezultacie na ekranie pojawi się napis "USB Hosting" - pozwól systemowi wykonać tę procedurę na żądanie.
 • Spowoduje to zainstalowanie oprogramowania praw roota, dotknij przycisku ROOT i proces się rozpocznie.
 • Po ponownym załadowaniu urządzenia, wybierz "OK" przyciskiem zasilania i potwierdź przyciskiem zasilania.

Gdy dostęp do roota stanie się dostępny, zobaczysz komunikat Root Suceed, który potwierdzi, że proces został zakończony pomyślnie.

Odblokowanie roota

Program dostępny dla systemu Android w wersjach 2.1-4.0.3.

 • Zainstaluj program Unlock Root na swoim komputerze.
 • Użyj kabla USB, aby podłączyć urządzenie do komputera.
 • W opcji "For Developers" (Dla programistów) uaktywnij element "USB Charging" (Ładowanie przez USB). Gdy oprogramowanie rozpozna Twoje urządzenie, poprosi Cię o rozpoczęcie aktywacji. Naciśnij przycisk Root, aby potwierdzić. Smartfon może uruchomić się ponownie kilka razy podczas operacji.

Dodatkowo, program poprosi o zainstalowanie oszczędzacza energii. Twoje prawa jako administratora nie zostaną naruszone, jeśli odmówisz.

VRoot

VRoot umożliwia uzyskanie uprawnień administratora dla smartfonów z systemem Android 4.4 i nowszym. Program jest w całości w języku angielskim, interfejs jest prosty i intuicyjny. Jak mogę ustawić prawa roota w tym programie?

 • Pobierz narzędzie na swój komputer i podłącz do niego swoje urządzenie.
 • Aktywuj system antywirusowy.
 • Gdy VRoot rozpozna urządzenie, stuknij przycisk RootVRoot. Kiedy proces rootowania zostanie zakończony, system zostanie ponownie zamontowany. Superuser pojawi się na ekranie i wskaże, że jesteś teraz zrootowany.

360ROOT

W pełni funkcjonalny program, który pozwala na uruchomienie dostępu root bez lub z komputerem. Baza danych zawiera ponad 9 tysięcy urządzeń, które obsługuje: HTC, Lenovo, Samsung i inne.

Po zainstalowaniu kliknij na przycisk Root. Sam program jest w języku chińskim, ale w tym przypadku nie jest to problem.

ROOT GENIUS.

Podobne narzędzie z większą liczbą urządzeń, które obsługuje - blisko 15 000! Po instalacji, kliknij przycisk "Start" w programie, aby uzyskać dostęp administracyjny do urządzenia. Zakończ proces, przeładuj urządzenie i ciesz się nowymi funkcjami.

Jak widać, nie ma trudności w uzyskaniu dostępu root do androida. Wszystko, co jest potrzebne to kilka hivilinów czasu na pobranie, zainstalowanie aktywatora i rozpoczęcie procesu.

Repozycja bez komputera

Co zrobić w sytuacji, gdy pilnie potrzebujesz uprawnień administratora, ale nie masz komputera? Jak rootować telefon?

Istnieje taka możliwość. NIE instaluj oprogramowania na komputerze, ale bezpośrednio na gadżecie. Masz Kingo Root, albo Framaroot. Po pobraniu narzędzia przez wyszukiwarkę Chrome (plik instalacyjny pobierany jest z rozszerzeniem .apk), pojawi się powiadomienie, że może być ono niebezpieczne dla systemu. W takim przypadku plik instalacyjny powinien zostać przeniesiony do pamięci urządzenia, a w ustawieniach należy zezwolić na instalację dodatków z niedozwolonych źródeł. Po zakończeniu instalacji należy aktywować "rootera", co zajmie nie więcej niż 3-5 minut.

Inne popularne rozwiązania:

 • ROOT MASTER. Świetne narzędzie do szybkiego uzyskania dostępu do roota. Procedura odbywa się za pomocą kilku kliknięć, a dla łatwiejszej kontroli zaleca się zainstalowanie dodatku SuperUser lub SuperSu (dostępny w Google Play).
 • BAIDU ROOT. Oprogramowanie Russified, główną cechą jest tworzenie kopii zapasowej pierwszego roota. Aktualizacja obsługuje ponad 6 tysięcy konfiguracji gadżetów.
 • IROOT. Oferuje użytkownikom wiele metod rootowania, działa w tandemie z SuperSu. Po uruchomieniu program wyświetla prawdopodobieństwo w procentach, że proces zakończy się sukcesem, a także informacje o gadżecie i jego systemie operacyjnym.

Dodatki do uzyskania praw roota na Androidzie

Większość właścicieli urządzeń z systemem Android wybiera Kingo Root. Ale to nie jest panaceum - istnieją inne dobre narzędzia, które radzą sobie z zadaniem rootowania co najmniej tak samo skutecznie. OneClickRoot, na przykład. Sztuczka z OneClickRoot jest to, że natychmiast po zainstalowaniu go, to monituje o przyznanie dostępu do roota do urządzenia. Kliknij "Root Device", aby mieć to skanowanie systemu i root urządzenia.

Jak jeszcze mogę zainstalować prawa roota na androidzie?

 • Root ToolCase. To uniwersalne narzędzie praktycznie nie ingeruje w działania użytkownika. Cache może być czyszczony, programy mogą być edytowane i odinstalowywane, urządzenie może być przełączane w tryb bezhasłowy.
 • Toverloop. Oryginalny program do aktywacji konta roota. Działa na starszych wersjach androida. Aktywacja superużytkownika odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

Począwszy od najnowszej wersji systemu Android, zwykłe metody rootowania mogą nie być skuteczne. Jak uzyskać dostęp do roota?

 • Odblokuj bootloader na swoim urządzeniu.
 • Aby rozpocząć proces, naciśnij "USB Download" w trybie deweloperskim.
 • Zainstaluj narzędzia platformy Android SDK.
 • Pobierz TWRP (oprogramowanie sprzętowe).
 • Wybierz tryb odzyskiwania.
 • Aby uzyskać dostęp root, uruchom SuperSU.zip.
 • Uruchom ponownie telefon, a następnie wyjdź z trybu Recovery Mode.

Aby dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie ma prawa roota, użyj programu Root Checker lub SuperSU. Druga pozwala na selektywną zmianę uprawnień administratora dla poszczególnych dodatków.

Niezależnie od tego, którą z tych metod wybierzesz, aby uzyskać dostęp do roota, pamiętaj: wszelkie manipulacje z urządzeniem są wykonywane na własne ryzyko. Czy wątpisz, że wszystko zrobisz poprawnie? Wtedy lepiej jest wezwać fachowca do pomocy.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy