Jak przenieść oprogramowanie na kartę pamięci: rozpakowywanie pamięci w telefonie

Pokaż treść

 1. Czy warto przechowywać swoje dodatki na karcie SD
 2. Czy można przenieść swoje dodatki na kartę SD
 3. Jak załadować dodatkową zawartość na kartę SD
 4. Ręcznie
 5. Automatycznie
 6. Korzystanie z oprogramowania innych firm
 7. Link2SD
 8. Czysty mistrz
 9. Folder Mount (ROOT)
 10. AppMgr III (App 2 SD)
 11. Zaawansowany sposób na kopiowanie większej ilości plików

Brak miejsca we wbudowanej pamięci masowej na smartfonie to ból głowy dla właściciela. W większości przypadków przestrzeń dyskową zajmują dodatki i związane z nimi wygenerowane dane. Pojawia się pytanie: jak usunąć miejsce na telefonie? Nie chcę odinstalowywać oprogramowania. Łatwo jest je przechowywać w pamięci flash! Przenoszone są tu nie tylko pliki użytkowe, ale także pamięć podręczna i zapisane dane. Czy wiesz jak przenieść swoje dodatki na kartę pamięci? W praktyce nie jest to proste - przeczytaj ten artykuł, który wyjaśnia wszystko szczegółowo.

Dlaczego warto przechowywać swoje dodatki na karcie SD?

To jest dobre pytanie. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak!

 • Przede wszystkim rozładowuje pamięć smartfona. Liczne dodatki i dane we wbudowanej pamięci znacznie usprawniają działanie urządzenia.
 • Inaczej. Dzięki temu ważne dane nie zostaną utracone w przypadku uszkodzenia telefonu. Jeśli gadżet może być naprawiony, można łatwo usunąć kartę pamięci i umieścić go w slocie innego urządzenia i stamtąd będzie można pracować z wszystkich danych. W przypadku karty wiązanej jest technicznie skomplikowane i może być wykonane tylko na poziomie awarii inżynierskiej.
 • Trzeci. Jeśli w urządzeniu wystąpi awaria systemu, należy wykonać kopię zapasową. W rezultacie wszystkie informacje są usuwane z pamięci urządzenia, ustawienia są przywracane do domyślnych ustawień fabrycznych, a wszystkie konta są wylogowywane. Zmiany te nie dotyczą jednak karty SD! Ponownie ważne dane i hasła pozostają aktywne.
 • Po czwarte. Gry mogą czasami zajmować sporo pamięci. Problem ten rozwiązuje się poprzez proste przeniesienie ich na kartę SD. Należy jednak pamiętać, że mogą one zostać przeniesione z pamięci flash.

Czy możesz przenieść swoje dodatki na kartę pamięci?

Tak, o ile są one osobiście pobierane przez Ciebie. Nie będzie można przenieść narzędzi systemowych. Powinieneś również sprawdzić, czy twórca Twojego smartfona włączył tę funkcję, a także czy oprogramowanie ją obsługuje. Na przykład, niektóre gry i programy użytkowe można kopiować i przenosić tylko częściowo.

Jak przenieść dodatkową zawartość na kartę SD

Niezależnie od różnic w procesie przenoszenia programów na różne firmware, algorytm działania po stronie użytkownika jest niemal identyczny. Jest bardzo prawdopodobne, że ta instrukcja sprawdzi się w Twoim przypadku.

Podręcznik

Najpierw upewnij się, że karta pamięci została prawidłowo włożona do gniazda w mobilnym urządzeniu. Następnie przejdź do opcji Androida i przełącz na "Dodatki". Z listy zainstalowanych gier i programów wybierz te, które chcesz "wysłać" na kartę.

Kliknij na przycisk przeniesienia w menu odwrotnym. W tym miejscu można również w razie potrzeby przywrócić dane do pamięci urządzenia.

Jak przenieść dodatki na kartę pamięci Xiaomi, jeśli przycisk przesyłania jest nieaktywny (lub nie ma takiego przycisku)? Najlepsze jest to, że ta opcja nie jest obsługiwana przez oprogramowanie. Czy nie można przenieść również "zabawek" i innych programów? To pewnie wina smartfona, który nie ma tej funkcji.

Automatycznie

Specyficzne konfiguracje telefonów komórkowych pracujących na najnowszych wersjach systemu operacyjnego Android i nowszych umożliwiają wykorzystanie pendrive'a jako części zintegrowanej pamięci. Dzięki temu można przenieść wszystkie dane w tym samym czasie. Jak przenieść pliki z telefonu na kartę pamięci Androida?

 • Przejdź do sekcji w opcjach telefonu, która odpowiada za zarządzanie pamięcią.
 • W menu zdjęć SD kliknij na "Format".
 • Po kliknięciu przycisku "As internal storage", kontynuuj postępowanie zgodnie z instrukcjami systemu. W przeciwnym razie opcja ta nie jest dostępna w smartfonie. Ważne! Sformatowanie obrazu spowoduje usunięcie wszystkich informacji z pamięci. Do czasu sformatowania karty pamięci można jej używać w innych urządzeniach.
 • Przenieś programy na kartę pamięci, a urządzenie zaakceptuje je jako część pamięci wewnętrznej.

Należy zauważyć, że ta procedura z oprogramowaniem może być wykonana w odwrotnym kierunku.

Korzystanie z programów innych firm

Większość z powyższych metod nie jest odpowiednia dla większości smartfonów. Oczywiście nie ma osobnej listy urządzeń, ale zdarza się to często. Jak w takim przypadku przenieść dodatki na kartę SD?

Użyj praw roota i spróbuj przenieść oprogramowanie za pomocą narzędzia innej firmy! Oczywiście, nie ma gwarancji w wykonalności każdego konkretnego dodatku nie jest, ale można spróbować sposób.

Link2SD

Bardzo prosty intuicyjnie zrozumiały, a co najważniejsze całkowicie darmowy program dostępny w Google Play. Instaluje się za pomocą kilku kliknięć. Po uruchomieniu Link2SD wyświetla listę aplikacji - wybierz żądany program, przejdź do dolnej części strony i kliknij "Transfer na kartę SD". To wszystko. Jak widać, program ten jest analogiczny do metody systemowej. Najważniejsze jest to, że ma on dostęp do roota. Ale jak przenieść dodatki na kartę pamięci Huawei, jeśli opcja ta jest niedostępna?

Istnieją dwa sposoby: przeładowanie urządzenia lub zresetowanie praw super użytkownika w telefonie.

Czysty mistrz

Opcja słuszna, ale niestety nie na wszystkich urządzeniach działa. Oprogramowanie należy pobrać z Google Play. Oprócz opcji migracji dodatków, zapewnia on szereg innych przydatnych funkcji: usuwanie inwentarza systemowego i duplikatów plików, usuwanie z pamięci zadań w tle, tworzenie kopii zapasowej itp.

Aby przenieść programy, kliknij "Additions Manager" w menu głównym, następnie wybierz te, które chcesz wysłać do pamięci flash i kliknij przycisk wyboru na dole. Zrobione.

Folder Mount (ROOT)

Jeden z najlepszych programów do wykorzystania, gdy chcesz przenieść swoje dodatki na kartę pamięci. Wymaga to jednak wykonania znacznej liczby operacji. Jednak praktycznie w 100% udaje się osiągnąć zamierzony efekt. W związku z tym, co należy zrobić.

 • Zainstaluj i uruchom program.
 • W "Add-ons Analyzer" (w "Pair List") i kliknij na ostatnią pozycję.
 • Pojawiają się dwa okna - "data" i "obb", jedno z nich jest aktywne.
 • W wyświetlonym komunikacie kliknij "Create Pair" i zostaną wyświetlone "Folder Properties". Tutaj możesz zobaczyć nazwę pliku, gdzie jest on przechowywany i gdzie zostanie przeniesiony. Jeśli wszystkie opcje są odpowiednie, należy zaznaczyć odpowiednie pole. W górnym menu rozwijanym można zobaczyć, na jakim etapie znajduje się proces.

Na koniec należy wrócić do początkowego okna Folder Mount i aktywować połączenie na karcie SD pomiędzy oprogramowaniem a przenoszonym folderem.

Możesz również użyć tego dodatku do przeniesienia pamięci podręcznej gry na kartę flash.

AppMgr III (App 2 SD)

Najprostszy dodatek, który nie wymaga dużej ilości miejsca, dostępu do administratora i jakiejkolwiek wiedzy technicznej.

Po uruchomieniu, na ekranie głównym pojawi się pełna lista dostępnych programów. Kliknij na "Zmień" - "OK" w menu po lewej stronie. To jest cała procedura.

Wśród dodatkowych funkcji programu znajdują się m.in:

 • Wybór ikony programu z menu głównego.
 • Ustaw komunikat informujący o zakończeniu instalacji programu.
 • Szybkie usuwanie pamięci podręcznej.

Sortowanie w interfejsie oprogramowania jest zaprojektowane jako przyjazne dla użytkownika zakładki, które są intuicyjnie zrozumiałe nawet dla nowicjuszy. Dodatek AppMgr jest również łatwy w użyciu, ponieważ dzieli wszystkie narzędzia na trzy typy według kolejności:

 • W telefonie - obsługiwane usunięcia są zapisywane w pamięci telefonu.
 • Na karcie SD - już zapisane na karcie SD.
 • Tylko telefon - Są to programy, które nie są obsługiwane przy transferze.

Ta opcja umożliwia łatwe oszacowanie ilości informacji przed przeniesieniem plików z telefonu na kartę pamięci. Android jest również kompatybilny z innymi narzędziami, które wykonują to samo zadanie. Dodatek działa doskonale na tabletach. Wadą jest to, że niektóre konfiguracje telefonów wymagają najnowszego firmware OS. Jeśli jest to Android 4.2 (lub wyższy), dodatkowe ustawienia nie są wymagane. Jeśli nie, system powinien zostać zaktualizowany.

Progresywny sposób na kopiowanie większej ilości dodatków

Jak już mówiliśmy, nie wszystkie programy można migrować. Jest jednak jeden dobry sposób.

Przed przeniesieniem danych z telefonu na kartę pamięci należy zainstalować narzędzie SDK. Podłącz swój smartfon do laptopa lub komputera stacjonarnego przez USB. Dalszy algorytm jest następujący.

 • Uruchom narzędzie SDK i poszukaj pliku adb i skopiuj ścieżkę.
 • Wstaw skopiowaną ścieżkę w wierszu poleceń za pomocą następującego polecenia: C:³android-sdk-windows/platform-tools/adb shell.
 • Naciśnij przycisk "Enter", co spowoduje pojawienie się znaku dolara w następnym wierszu.
 • Wpisz SetInstallLocation 2 i potwierdź wpis. Pojawi się znak $.
 • Odłączamy telefon od komputera i wchodzimy w menu "Extras". Zapewni to więcej ustawień dla transferu.

Uwalniając pamięć wewnętrzną urządzenia mobilnego, migracja danych na kartę flash może być prosta, szybka i nie rzucająca się w oczy. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami, a na pewno uda Ci się wykonać zadanie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubWypełnij komentarze

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy