Jak wybrać kilim do budki dla niedźwiedzia: szczegółowy poradnik

Pokaż treść artykułu

 1. Jak wybrać przynętę dla misia?
 2. Rozmiar
 3. Materiał
 4. Baza Kilimic
 5. Prędkość i kontrola
 6. Wyposażenie
 7. Informacje zwrotne

Kilimic jest traktowany jako dodatek, urządzenie peryferyjne dla misia i dlatego nie poświęca się mu zbyt wiele uwagi. Darmozjad! Palma może jednak znacząco poprawić komfort pracy użytkownika komputera i pomóc w osiąganiu świetnych wyników w pracy czy grach. Szczególnie przydatna jest wiedza o osobliwościach palm i umiejętność ich doboru dla graczy, projektantów, inżynierów i wszystkich tych, dla których ważna jest dokładność i szybkość pozycjonowania kursora.

Jak wybrać kursor?

Aby prawidłowo dobrać narzędzie do celu, należy zwrócić uwagę na rozmiar, materiał, wyposażenie oraz wziąć pod uwagę wartość DPI (czułość celu magnetycznego). Dopiero wtedy wibrować model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Innymi słowy, sekret udanego zakupu leży w starannym doborze urządzenia. Omówmy szczegółowo każde z kryteriów wyboru. Zacznijmy od wymiarów.

Rozmiar

Najłatwiej podzielić palmy na małe (21x25 cm), średnie (30x25 cm) i duże (100x50 cm). Wymiary powinny być dobrane do wrażliwości misia i dostępności miejsca na biurku. Jeśli wiemy, że miś ma niskie wartości DPI i do przesunięcia kursora z jednego końca ekranu na drugi potrzebna jest znaczna odległość, to pokrętło musi być duże.

Do wygodnego korzystania z urządzeń o wysokiej rozdzielczości często wystarcza mały kylimk. Czasami jednak użytkownicy wolą kupić duże palmtopy dla misiów z dobrymi sensorami, ponieważ duża powierzchnia dłoni zapewnia dodatkowy komfort dla rąk podczas pracy z klawiaturą. Należy zauważyć, że większość podkładek pod palmy jest prostokątna, ale jeśli kształt Twojego stołu jest nietypowy, istnieje duża szansa na znalezienie okrągłej lub trójkątnej.

Materiał

Nowoczesne misha liners wykonane są z:

 • Tekstylia to tani i przyjazny w dotyku materiał, który nie narusza powierzchni misia;
 • Skóra ekologiczna - jakościowy wygląd i przeciętne wykonanie;
 • Guma - zwycięskie połączenie przystępnej ceny i wysokiej jakości;
 • Plastik - praktyczny materiał, łatwy do oglądania i łatwy w użyciu;
 • silikon - o właściwościach zbliżonych do humusu;
 • żel - łatwy w użyciu, ale niespójny materiał;
 • magazyn - wydajny, odporny na zużycie materiał, który jest w stanie zapewnić wysoką prędkość i precyzję mise en place.

Najczęściej są one wykonane z tkaniny lub tworzywa sztucznego. Plastikowe czapki misia polarnego są łatwe w pielęgnacji, wystarczy przetrzeć je szczotką do włosów, gdy się zabrudzą. Każdego misia łatwo będzie wytrzeć na plastiku, a taki miś wytrzyma dłużej niż zwykłe modele z tkaniny.

Ale istnieje kilka wad w produktach wykonanych z tworzyw sztucznych. Po pierwsze, te kilimki nadpisują teflon, który jest pokryty podkładem z opon. A to już dość poważne uszkodzenie, które nie zawsze da się naprawić. Po drugie, plastikowa powierzchnia nie jest zbyt miękka i elastyczna, więc nie jest możliwe złożenie wyściółki na czas transportu.

A co z wkładkami tekstylnymi? Są łatwe w użyciu, proste w montażu i nie uszkadzają teflonowej powłoki opony. Tkaniny wymagają jednak regularnej konserwacji: wełna musi być często czyszczona piłą i potnikiem, aby zachowała swoje właściwości. Po praniu tkaniny mogą poluzować się na krawędziach. Dlatego, jeśli wybierasz wibracje tekstylne, zwróć uwagę na modele, które są solidnie zszyte na krawędziach. Szwy muszą być czyste, wykonane z wysokiej jakości nici, bez przerw i szwów. Jest to ważne nie tylko ze względu na żywotność wózka, ale także na komfort użytkowania.

Podstawy kilimu

Podstawa - główna część konstrukcji, która musi zapewnić niezawodne połączenie z powierzchnią. Ważną rolę odgrywa tu również trwałość materiału. Asortyment obejmuje produkty wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium, silikonu i humoru.

Kupowanie produktów z plastikową podstawą nie jest zalecane, ponieważ materiał tselos krihki. Dobra alternatywa - trwalszy i bardziej kruchy splatany poliuretan. Podstawa aluminiowa jest często uzupełniona o packi lub powłokę samoprzylepną, aby zmaksymalizować przyczepność do powierzchni roboczej.

Tkanina i silikon są optymalnymi materiałami na podstawę cylindra, ze względu na korzystne połączenie przystępnej ceny i dobrej jakości. Jednocześnie guma wygrywa trwałością. Wybierając wykładzinę z podkładem z pianki, należy upewnić się, że ma ona dobrą wytrzymałość na rozciąganie i szybko powraca do pierwotnego kształtu.

Prędkość i kontrola.

Podkaszarki można podzielić na dwie wersje - Speed i Control. Trymery Control mają większy obwód w strukturze tkaniny, a trymer Speed praktycznie nie ma tego obwodu. Pierwsza bela jest mniej oślizgła, łatwiej jest na niej pokazać milimetr. Kilimy Control będą więc doskonale nadawały się dla wszystkich, którzy zajmują się grafiką lub edycją wideo.

Palmy Slick Speed zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić szybką relokację celu i wzmocnić jego reakcję, dzięki czemu idealnie nadają się do strzelanek, które wymagają szybkiej reakcji na sytuację. Powierzchnia Speed jest również gładsza i bardziej przyjemna w dotyku, nawet po kilku latach gry, dłoń nie będzie się męczyć.

Sprzęt

Ta pozycja może na początku wydawać się dziwna - jaki sprzęt może być w kilimkach? Prawda jest taka, że kilimki dla misia nie odstają od innych urządzeń i również mogą pochwalić się własnym know-how.

Kilimkos może być wyposażony w:

 • Ramię dźwigniowe - prawdziwe dobrodziejstwo dla programistów komputerowych, projektantów, copywriterów i innych profesjonalistów, którzy długo pracują przy komputerze; znacznie zmniejsza nacisk na ramię i sprawia, że miś łatwiej się obraca;
 • Ochrona przed wodą - modele z wełny cieszą się większą popularnością, ponieważ są łatwe w utrzymaniu i mają dłuższą żywotność;
 • Modele, kalendarze, rocznice, a nawet przyciski do papieru są miłymi dodatkami do podstawowych funkcji zegarka.

Dodatkowo w sprzedaży dostępne są kilimki z diodami LED działające przez USB. Tryb i kolor podświetlenia można w większości przypadków zmienić poprzez dotknięcie specjalnego czujnika. Koła poduszkowe są doceniane przez użytkowników, którzy często pracują lub bawią się przy zgaszonym świetle, lub po prostu lubią atmosferę stworzoną przez oświetlenie.

Kolejną dodatkową cechą Kilimki jest wbudowana ładowarka do akumulatorów. Dzięki temu kylimkowi można ładować telefon bezpośrednio w trakcie pracy. A jeśli Twój smartfon lub jakikolwiek inny gadżet obsługuje te same standardy ładowania bezdokładnego, możesz je naładować bez żadnych problemów, po prostu składając zamówienie z modułem.

Ustalenia

Jak wybrać baterię? Zanim kupisz - zwróć uwagę na takie parametry jak rozmiar, powierzchnia (powłoka Speed i Control), jakość podstawy, dostępność i jakość oprogramowania firmowego na konturze kija.

Jeśli posiadasz oponę z dobrym czujnikiem i nie ma potrzeby stosowania małej podpórki pod dłoń, możesz wybrać mały rozmiar dłoni. Przedsionek sterowania jest odpowiedni do pracy w różnych programach do tworzenia i obróbki grafiki i dźwięku, ponieważ jego specjalna powłoka gwarantuje precyzyjne pozycjonowanie kursora. Cylindry prędkości - wybór graczy i wszystkich, dla których szybkość poruszania się kursora w pierwszej kolejności.

Jeśli chodzi o materiały, optymalnym wyborem jest kombinacja tekstyliów i trwałych tkanin laminowanych z podkładem laminatowym. Jednak wybór zawsze należy do Ciebie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy