Jak wybrać elektryczną maszynkę do golenia: Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

 Dziś istnieje niezliczona ilość wariantów i sposobów ubierania się. Niektórzy wybierają maszynkę do stylizacji typu T-razor, podczas gdy tradycyjni golarze stawiają na bezpieczną maszynkę typu flick razor. Jednak obie te metody, podobnie jak wiele innych, zmieniają tę prozaiczną czynność w niezwykle wymagający rytuał. W przeciwieństwie do tych podejść, praktyczni ludzie, którzy naprawdę cenią swój czas, preferują golarki elektryczne. W przeciwieństwie do innych urządzeń do golenia, które mogą istnieć tylko w jednej formie, maszynki elektryczne łączą w sobie wysoki stopień zaawansowania technologicznego i z roku na rok stają się coraz lepsze. Osoby, które zdecydowały się zmienić swoje przyzwyczajenia związane z goleniem na korzyść urządzenia elektrycznego, mogą mieć uzasadnione pytanie o to, jak wybrać golarkę elektryczną. W doborze tego urządzenia jest wiele niuansów, które wymagają szczegółowej analizy.

Jak wybrać golarkę.

Idealna golarka musi mieć te cechy funkcjonalne:

  • Trymer musi być zdejmowalny. Dzięki tej funkcji będzie można golić wąsy, kształtować brodę, przycinać zakręty i prorodit zbyt grube włosie. Liczba głowic pływających musi wynosić 3 lub więcej. Więc prawdopodobieństwo tego, że trzon będzie idealny, a skóra nie zostanie bez fragmentów, staje się praktycznie stuprocentowe. Żywotność baterii. Jeśli działanie golarki będzie zasilane przez baterie litowo-jonowe lub niklowo-wodorkowe, które szybko się ładują, dzięki czemu urządzenie jest praktycznie autonomiczne i uwalnia użytkownika od ciągłego szukania gniazdka. Możliwość wyboru pomiędzy głowicą suchą i mokrą. Jedną z zalet golarki elektrycznej jest możliwość jak najszybszego wysuszenia zarostu, a także wykonania pełnego golenia z pianką. Duże prędkości noży. Tylko ten parametr jest w stanie zapewnić roztoczom czystą skórę i brak podziałów. Dostępność materiałów kosztochłonnych. Jeśli elektroniczna maszynka do golenia wymaga każdorazowego zakupu konkretnej maszynki, to takie podejście jest całkowicie niewłaściwe. Materiały muszą być dostępne.

Maszynka do golenia lub maszynka elektryczna

Maszynka walcowa czy elektryczna? Jak wybrać opcję, która jest dla Ciebie odpowiednia? Oczywiście, jest to kwestia gustu i umiejętności, ponieważ obie metody golenia mają swoje mocne i słabe strony. Znajomość tych informacji będzie niezwykle pomocna przy wyborze golarki.

Golarki posiadają następujące cechy:

  • Golą o wiele czyściej, dzięki czemu skóra jest tak gładka, jak to tylko możliwe; przystępna cena i łatwość użytkowania; tanie materiały; wymagają umiejętności i maksymalnej izolacji podczas procesu golenia; Konieczność zrywania i złuszczania naskórka oraz ciągłego nakładania pianki; ryzyko rozdarcia; Na skórze z problemami mogą pojawić się przebarwienia.

Maszynka T-podibnym jest najbardziej klasyczną metodą golenia. Jeśli jest to konieczne, aby być stale gładko ogolony z lepszego wariantu, niż krosna rocznie i schutz. To w tym samym czasie i zaletą, i wadą, ponieważ za pomocą urządzenia nie jest możliwe po prostu pyridrilyuvshih brodę i zmuszony do Goliath całkowicie.

Jeśli chodzi o to, jak wybrać golarkę elektryczną dla mężczyzn, użytkownicy zwracają uwagę na następujące cechy:

  • mobilność; Duża prędkość golenia w porównaniu z maszyną; delikatność przy stosowaniu na wrażliwą skórę; możliwość łączenia golenia z innymi czynnościami bez ciągłego skupiania uwagi na tym procesie; Możliwość spalania na sucho i na mokro; Bezpieczeństwo, ponieważ golarka elektryczna jest praktycznie nie do przecięcia.

Jedną z głównych cech golarki jest jej odporność na przenikanie wody. Możesz brać prysznic i kąpać się jednocześnie, co jest bardzo wygodne, gdy nie masz czasu na dopasowanie tych dwóch procesów.

Golarki rotacyjne i smocze

Przed vibroziruet elektroshivnûm dla sztywnej szczeciny, konieczne jest, aby wiedzieć więcej o różnorodności urządzeń elektronicznych do golenia. Warunkowo, wszystkie golarki są podzielone na obrotowe i svitkovi. Sprawdźmy, dlaczego istnieje główna różnica między tymi dwoma systemami.

Szkockie maszynki do golenia.

Mokre golarki charakteryzują się obecnością metalowej siatki, która znajduje się za soczewką. Druty pozwalają na możliwie najbezpieczniejszy kontakt skóry z owiniętymi nożyczkami. Jedną z cech obrotowych turbin wiatrowych są drgania podstawy, na której ustawione jest rusztowanie.

Lista głównych cech golarki jest następująca:

  • Większość modeli ma kompaktowe wymiary; Metoda golenia nie powoduje naruszenia ciągłości skóry; rdzeń, jak również inne zużywalne elementy konstrukcyjne, są łatwe do samodzielnej wymiany; piły owijane w połączeniu z wibracjami podważają włosie piły, którego łatwo się pozbyć na końcu trzpienia; Wyjątkowo problematyczny w użyciu z pianką, ponieważ pędzel się w niej zakleszcza, nie naruszając włosia.

Ponadto, jedną z cech charakterystycznych elektrycznej maszynki do golenia z metalową siatką jest sposób golenia. Praktycznie nie różni się to od tradycyjnego zastosowania maszyny, gdyż część tnąca powinna być prowadzona pod kątem kierunku wzrostu włosa.

Ale pomimo prostoty wymiany materiałów odpadowych, należy wiedzieć, że brakuje im dovgov³³³. String, który znajduje się między nożami i skóry w czasie golenia, łatwo zginać pod wysokim ciśnieniem. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał szybko wymienić ostrza i sznurek, ponieważ golarka nie będzie działać poprawnie w tej konfiguracji. Z drugiej strony, większość nowoczesnych modeli svitkovyh golarki sitka "wpuszczony" w ciało, co pozwala uniknąć takich awarii.

Golarki rotacyjne

Charakterystyczną cechą golarek rotacyjnych jest obecność kilku głowic w górnej części ciała. Za okrągłą kratą ochronną znajduje się urządzenie przypominające przekładnię, które po włączeniu zaczyna obracać się z dużą prędkością. Włoski szczeciny wpadają w mikrowióry na siatce blokującej i powodują ich drgania.

Lista innych cech rotacyjnych generatorów elektrycznych jest następująca:

  • Praktycznie bezgłośna praca dzięki odpowiedniej konstrukcji głowic; Głowice mają znacznie dłuższą żywotność niż siatka; większa czystość skóry po goleniu; wysoka czułość procesu golenia; Może powodować rozdzielenie na skórze wrażliwej lub problematycznej.

Podczas golenia maszynką rotacyjną stosuje się okrężne pociągnięcia funkcjonalnej części urządzenia po skórze. Trajektoria ruchu głowy powinna być zgodna z kierunkiem wzrostu ścierniska.

Aby zrozumieć, że głowica obrotowej maszynki do golenia wyczerpała swoje zasoby, jest to proste - jeśli głowica nagle przestała być idealna. Inne objawy to ból i dyskomfort związany z procesem golenia - włoski są wciągane do środka rotora i przez to widoczne. Ten nieprzyjemny efekt może jednak wystąpić również w wyniku golenia z obciętymi włosami. Aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić maszynkę rotacyjną.

Główki brzytwy i ich chrupkość

Preimayuschihsya jak wybrać golarkę jako prezent i zybivshis jego wybór na modelu obrotowym, warto wiedzieć o specyfice golarki. Liczba głowic może wahać się od 2 do 4, najczęściej spotykany jest model z 3 głowicami. W tańszych modelach głowice są ustawione w pozycji statycznej, natomiast droższe golarki mają głowice chłodne lub nawet pływające. W momencie, gdy ten element konstrukcji przylega do skóry osoby, sam włos jest uwalniany do środka głowy, gdzie jest obcinany przez owijające się wokół niego ostrze. Niektóre modele mają również mały górny blok. Ta osobliwość sprawia, że głowa jest bardziej anatomiczna, ponieważ o wiele łatwiej jest podążać za wszystkimi konturami twarzy.

Sucha i owłosiona głowa

Najbardziej funkcjonalne modele z silnikiem elektrycznym mają możliwość stosowania zarówno na skórze suchej, jak i owłosionej. Oczywiście, klasyczne golenie wymaga, aby włosie było schowane, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której nie ma natychmiastowego dostępu do wody, lepiej skorzystać z trybu golenia na sucho. Wrażenia dotykowe mogą być początkowo bardzo nieprzyjemne, ale skóra dostosowuje się do nich po kilkukrotnym użyciu.

Jednocześnie, możliwość spalania w konsekwencji, przy użyciu wody i piany - to również nie jest coś, od czego należy się powstrzymać. Ponadto, mając delikatną skórę, która przy stosowaniu maszynki elektrycznej wysycha z wdziękiem i zaczyna się ciągnąć, tylko owłosiona głowa jest w stanie zapewnić pożądany poziom komfortu.

Golarki wyposażone w funkcję suchego i suchego zarostu często posiadają również funkcję samooczyszczania. W tym celu konieczne jest nałożenie na głowy kremu trohi do golenia, włączenie trybu "turbo", a następnie można po prostu wyczyścić czyszczony obszar pod bieżącą wodą.

Golarki akumulatorowe i łączone

Zastanawiając się nad tym, jak właściwie wybrać odpowiednią golarkę, należy również wziąć pod uwagę jej sposób działania. Golarki elektryczne dzielą się na dwa rodzaje - te, które są podłączone do sieci elektrycznej za pomocą kroplówki, oraz modele wolnostojące, które działają na baterie. Często golarki wyposażone w baterie mogą również pracować z sieci. Niektóre modele są podłączane do gniazdka, aby naładować urządzenie, ale to może być czasami wadą, ponieważ urządzenie nie może być dostępne podczas ładowania.

Jeśli chodzi o zalety i wady urządzenia, wszystko jest absolutnie wyjątkowe. Jeśli dasz pierwszeństwo do korzystania z golarki tylko w domu, a gniazdo jest bardzo dobrze zlokalizowany w pobliżu lustra, golarka jest najlepszym rozwiązaniem z opcji. Ale w przypadku golarek akustycznych są pewne niuanse. W tanich modelach często stosowane są baterie niklowo-kadmowe, natomiast urządzenia z droższego segmentu wyposażone są w baterie litowo-jonowe.

Akcesoria

Czasami tradycyjne usuwanie włosów jako pojedyncza opcja może nie wystarczyć do pełnej satysfakcji z silnika elektrycznego. Każda wysokiej jakości golarka elektryczna jest dostarczana z szeregiem akcesoriów i nasadek zaprojektowanych tak, aby uczynić głowicę znacznie przyjemniejszą, wygodniejszą i bardziej funkcjonalną.

  • Nasadka przypominająca trymer pozwala na eksperymentowanie z długością włosów. Dodatkowo trymer jest wyposażony w przedłużki do podtrzymywania brody lub wąsów, jeśli jest to pożądane. Obecność dodatku do golonego włosia z pewnością pomoże w sytuacjach, gdy nie masz czasu na sprzątanie. Najważniejsze jest, aby nie zapominać o czyszczeniu szczotki co jakiś czas. Etui pomoże zachować integralność urządzenia w szczególnych sytuacjach, np. podczas transportu.

Liczba akcesoriów wchodzących w skład kompletnego zestawu może być różna, ale ich obecność zawsze zwiększa zakres dostępnych opcji i podnosi użyteczność podczas montażu.

Działanie i wskazania różnych trybów

Na szybkość i intensywność działania celu ma wpływ tryb rewersu. Niektóre nowoczesne urządzenia wyposażone są w funkcję automatycznego przełączania pomiędzy trybami. System czujników jest w stanie wykryć intensywność aplikacji ostrza dla danego obszaru skóry i potrzebę czyszczenia urządzenia.

Tryb pracy golarki można wybrać lub ustawić za pomocą ikony znajdującej się bezpośrednio na obudowie lub na wyświetlaczu RC. Można również sprawdzić stan akumulatora i inne wskaźniki, które są ważne dla utrzymania golarki w dobrym stanie.

Łatwa obsługa

Jak każda inna golarka, wymaga ona konserwacji. Możesz być zadowolony, że tak łatwo jest dbać o swoją golarkę. Jeśli na obudowie znajduje się napis "washable", łatwo jest pozbyć się siniaków i obciętych włosków, wystarczy przytrzymać urządzenie przez godzinę pod strumieniem bieżącej wody.

Często golarka elektryczna zawiera specjalny penzlick, który jest bardzo przydatny do czyszczenia górnej części urządzenia bez pośrednio po zakończeniu procesu golenia.

A jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby dbać o golarkę na wystarczającym poziomie, wygodniej jest kupić stację dokującą. Automatycznie czyści golarkę, dezynfekuje, ładuje akumulator i smaruje wymagane elementy konstrukcyjne. Najważniejsze jest to, aby stacja dokująca pasowała do konkretnego modelu golarki.

Koszt eksploatacji

Używanie golarki elektrycznej oznacza również ograniczenie zużycia materiałów, które ona zużywa. Ten aspekt również powinien być brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze maszynki elektrycznej. Głowica obrotowa służy średnio przez około 2 lata, w czasie gdy metalowa klatka danego typu maszynki do golenia umożliwia cykl życia około półtora roku. Oczywiście liczby te opierają się na rzetelnym podejściu do urządzenia i jego konstrukcji. W każdym przypadku należy wcześniej dowiedzieć się, gdzie można nabyć kosztowne materiały i ile będzie kosztował ich zakup w dłuższej perspektywie. Chociaż golarkę elektryczną można wyposażyć w dodatkowe funkcje, takie jak odżywianie skóry lub automatyczne oczyszczanie skóry, sprzęt, który to umożliwia, jest również kosztowny.

Najbardziej egzotyczne warianty

Branża urządzeń elektrycznych, jak każda inna dziedzina związana z technologią, nie stoi w miejscu i ciągle się rozwija. Na przykład, dziś można kupić maszynkę do golenia wyposażoną w element chłodzący. Funkcja ta praktycznie do zera redukuje podrażnienia skóry podczas golenia. Niektórzy producenci idą dalej i wyposażają urządzenia w funkcję ładowania bez baterii. To znacznie zwiększa mobilność urządzenia.

Jak ogołocić się bez rozpraszaczy.

Aby golenie było najwygodniejsze, a skóra nie pozostawała na powierzchni podskórnej, musisz przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Wcześniejsze przygotowanie. Nawet jeśli zdecydowałeś się spalić suche, tak aby nie zakodit skóry, konieczne jest, aby opóźnić procedurę rozporyuvannya. Również dezynfekcja skóry przy użyciu wody kolońskiej nie zajmie dużo czasu. Nadaje się jednak dla osób z cerą bezproblemową, w przeciwnym razie może pojawić się uczucie suchości i łuszczenia. Wybór kanapy, pod którą będzie realizowany cel. Najlepsza pozycja jest prostopadła do skóry. Nie zapomnij o osobliwościach roztashuvannya lesa, w zależności od rodzaju maszynki - svitkovu do prowadzenia przeciwko lineinii wzrostu włosów, a obrotowy pokaże maksymalną effetivnosti, yaskhovy prowadzenia głowy okrągłe rukhami. Ważne jest, aby nie przesadzić. Warriors twarde włosie może często, a następnie przenieść golarkę na tym samym obszarze skóry, tylko provokuyuchi jego rozratuvannya. Nie zaleca się tego robić w celu uzyskania wolnej od bólu głowy.

Podejdź do pytania "jak się golić" w sposób kompleksowy. Konieczne jest połączenie osobistych potrzeb z dostępnymi informacjami, a wtedy bez wysiłku wybierzesz odpowiednią opcję.