Smartwatche dla dzieci: bezpieczeństwo dziecka i spokój rodzica (nauka wyboru)

Zegarki elektroniczne dla dzieci stają się coraz inteligentniejsze: odbierają wiadomości głosowe i tekstowe, pozwalają usłyszeć, co robi dziecko, śledzą jego ruchy i słuchają muzyki.

Jakie funkcje spełnia inteligentny zegarek

Inteligentne zegarki dla dzieci z GPS pozwalają właścicielowi znać czas i komunikować się z przyjaciółmi. Ich zaletą jest również możliwość śledzenia miejsca pobytu dziecka, co jest ważne w dzisiejszych gorączkowych czasach. Wyposażone są w odbiornik GPS lub GLONASS, a także obsługują technologię LBS, która śledzi położenie właściciela na podstawie pozycji stacji komórkowych. Ta funkcja jest najważniejsza dla rodziców: w każdej chwili można dowiedzieć się, gdzie poszło dziecko i czy naprawdę tam jest.

Urządzenia te posiadają szereg innych funkcji:

  1. Możliwość komunikacji jak na zwykłym telefonie. Wbudowana jest książka telefoniczna, więc nie ma problemów z wybieraniem numerów; Możliwość poznania otoczenia, w którym znajduje się właściciel, czyli tryb stealth. Rodzice mogą słuchać, gdzie jest ich dziecko: w szkole, jak należy, czy na całodziennym seansie w kinie. Ta funkcja jest uważana za nieetyczną, ponieważ rodzice mogą dosłownie szpiegować swoje dziecko. Jednak producenci twierdzą, że nie można obejść się bez "kranu", ponieważ może być wymagany, na przykład, jeśli telefon alarm lub wyzwolił czujnik usunięcia zegarka; Zapamiętywanie współrzędnych miejsc, w których uczeń przebywa najczęściej, z wysyłaniem powiadomień do rodziców o przemieszczaniu się między nimi. Przykładowo, gadżet może zapamiętać lokalizacje "dom babci", "szkoła", "sekcja sportowa"; Wysyłanie sygnału SOS. Funkcja ta jest realizowana przez naciśnięcie tylko jednego przycisku: do rodziców wysyłany jest pilny sygnał, że gadżet jest zabierany z ich rąk. Możliwe, że uczeń ma kłopoty i po prostu nie może zadzwonić lub wysłać powiadomienia; Funkcja "dozwolony obszar pobytu". Jeśli granice zostaną naruszone, rodzice są ostrzegani i mogą podjąć działania, aby powrócić do bezpiecznego i dozwolonego obszaru.

To są podstawowe funkcje. Różne modele mogą mieć różne funkcje: mogą odtwarzać muzykę, wykonywać połączenia wideo, a nawet robić zdjęcia.

Jakie są tego zalety?

Smartwatche dla dzieci mają następujące zalety:

  • Różnorodność kolorów. Dzieci noszą je mimo świadomości nieustannej "kontroli rodzicielskiej". Istnieją zarówno jaskrawe modele, które lubią przedszkolaki, jak i warianty o ostrzejszej kolorystyce dla licealistów; ochrona przed uszkodzeniem. Urządzenia są odporne na zachlapania wodą, kurz nie dostaje się do środka, nie ulegają uszkodzeniu po upadku. Oczywiście, nie warto ryzykować: kąpiel w basenie, której mogą nie przeżyć; liczne funkcje. Do wyboru mamy zarówno proste modele, pozwalające jedynie na wykonywanie połączeń i śledzenie pozycji dziecka, jak i urządzenia o zaawansowanej funkcjonalności; prostota. Mogą z nich korzystać nawet małe przedszkolaki: brak wielu przycisków sprawia, że ich obsługa jest nieskomplikowana i intuicyjna; nie może wypaść z ręki i zostać usunięte bez wysiłku ze strony dziecka. Straty są całkowicie wykluczone, czego nie można powiedzieć o zwykłym telefonie komórkowym; Liczba programów rozrywkowych jest ograniczona. Uczeń nie będzie rozpraszany przez gry podczas zajęć.

Pokrycie

Antena odbiera sygnał z satelity GPS. Dane są przesyłane przez Internet do aplikacji na smartfonie lub tablecie rodzica. Dlatego też obszar pokrycia sygnałem będzie odpowiadał obszarowi odbioru sygnału.

Wewnątrz pomieszczeń, antena może działać gorzej: jeśli nie ma otwartego nieba, sygnał GPS jest odbierany gorzej. Dlatego też, jeśli właściciel znajduje się w mieszkaniu lub innej zamkniętej przestrzeni, stosuje się mniej dokładne metody określania jego położenia na podstawie sygnałów pochodzących z wież komórkowych.

Jak wybrać?

Aby uniknąć zamieszania, należy skupić się na następujących aspektach:

  1. pojemność akumulatora. Wysokiej jakości zegarki na rękę dla dzieci wymagają ładowania nie częściej niż raz na trzy dni; Odporność na wilgoć i wstrząsy. Im lepiej jest zabezpieczony, tym lepiej: wtedy jest mniejsza szansa, że jego właściciel przypadkowo zepsuje mechanizm; Dokładność, z jaką określane są współrzędne. Dobry zegarek dla dzieci z GPS jest w stanie określić pozycję właściciela z dokładnością do 15 metrów; Jakość odbioru sygnału satelitarnego. Na działanie urządzenia mogą mieć wpływ przeszkody takie jak dach, drzewa, a nawet wysoka ściana pobliskiego budynku. Aby dowiedzieć się, jak bardzo środowisko wpływa na dokładność, warto przestudiować opinie klientów: dla każdego modelu, wskaźnik ten jest inny; jakość głośników. Rozmowy przez telefon dla dzieci prowadzone są przez zestaw głośnomówiący. Głośnik musi dobrze pracować; Reakcja na próbę wysłania sygnału SOS. Najważniejszą rzeczą jest szybkość reakcji. Sygnał powinien pojawić się w ciągu kilku sekund od wysłania. Warto wcześniej dowiedzieć się, w jakiej formie zostanie poinformowany, że właściciel urządzenia znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Niektóre modele wysyłają wiadomość tekstową, inne dzwonią na smartfon rodziców.

Top 10 Best

Jakie modele są uważane za najbardziej niezawodne? Postarajmy się zrozumieć!

1. inteligentny zegarek dla niemowląt Q50 i Q80.

Produkty Wonlex są absolutnym liderem sprzedaży w naszym kraju. Producent otworzył nawet fabrykę w Rosji, ma oficjalny sklep internetowy.

Model Q50 wykonany jest z tworzywa sztucznego, ma niewielką wagę i wyposażony jest w czarno-biały ekran z podświetleniem. Smartwatch dla dzieci posiada wszystkie funkcje, które pozwalają śledzić położenie dziecka i czuwać nad jego bezpieczeństwem: możliwość wysłania sygnału SOS, czujnik cofnięcia oraz lokalizator GPS. Mogą również informować o opuszczeniu przez daną osobę określonego obszaru. Wszystkie modele mają jaskrawe kolory, dlatego są najczęściej kupowane dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole.

Model Q80 ma bardziej wyrafinowaną konstrukcję. Wyposażony jest w ekran dotykowy, wytrzymały silikonowy pasek. Q80 wyposażony jest w funkcję odbioru Wi-Fi, umożliwiającą "sekretne połączenie", budzik, krokomierz. Niestety, model ten jest tak popularny, że na rynku można znaleźć wiele podróbek. Dlatego zaleca się, aby kupić je tylko z oficjalnej strony internetowej.

2. Przycisk życia

GPS tracker zegarek dla dzieci z Button of Life jest bezpośrednim konkurentem do modeli wymienionych powyżej. Nie są one gorsze pod względem wzornictwa czy funkcjonalności. Wszystkie modele wyglądają minimalistycznie, przypadną do gustu nawet licealistom, którzy chcą wyglądać jak najbardziej dorośle.

Na szczególną uwagę zasługuje jakość ochrony przed wilgocią i wstrząsami: praktycznie nie ma szans, aby urządzenie przypadkowo się złamało.

3. Elari KidPhone 3G

Elari KidPhone 3G są nie tylko najbardziej "cool", ale również najdroższe. Zostały one opracowane przez rosyjską firmę o tej samej nazwie.

Główną "atrakcją" Elari KidPhone 3G jest możliwość korzystania z asystenta głosowego z Yandex. "Alicja" pomoże Ci szybko znaleźć potrzebne informacje, jest w stanie opowiedzieć bajkę na dobranoc. Elari KidPhone 3G analogi nie są na rynku. W pozostałych przypadkach są one wyposażone w standardowe funkcje.

4. Geozona Aqua

Smartwatch dla dzieci z GPS pozwala na wyznaczenie bezpiecznych stref, w których dziecko może przebywać. Gdy tylko opuści on bezpieczną strefę, rodzice otrzymują alarm. Kształt strefy może być ustawiony na dowolny kształt. Jest wyposażony w aparat fotograficzny: możliwe jest uchwycenie sytuacji i natychmiastowe wysłanie zdjęcia do rodziców.

5. Jet Kid Next Turquose.

Ten model wygląda dość prosto: czarno-biały, mały ekran i brak aparatu fotograficznego sprawiają, że jest przystępny cenowo. Jednak pozostałe funkcje działają tak samo dobrze jak w droższych modelach. Urządzenie posiada nawet krokomierz.

6. AmbyGear .

Zegarek dla dzieci z GPS, kalendarzem, nasłuchujący otoczenia wokół dziecka. Zegarek jest dodatkowo chroniony przed wilgocią przez silikonowe etui, uważane za najbardziej wytrzymały model na rynku. Jeśli Twoje dziecko ma niespokojną naturę, AmbyGear będzie dla niego idealnym rozwiązaniem.

7. Vtech KidiZoom DX.

Ten inteligentny zegarek dla dzieci nie pozwala na odbieranie połączeń. Są one jednak wyposażone w programy rozrywkowe i edukacyjne. Mają nawet aparat fotograficzny i możliwość edycji zdjęć. Możesz wybrać wygląd tarczy: analogowy lub cyfrowy. Vtech KidiZoom DX jest praktycznie wodoodporny. Jest to jeden z niewielu modeli, które można trzymać z dala od basenu.

8. LG Gizmo Pal2.

LG Gizmo Pal2 posiada podstawowy zestaw funkcji: możliwość wykonywania połączeń, w tym "tajnych", określenie strefy bezpiecznej, sygnał SOS. Może nagrywać, co się dzieje i przesyłać pliki do urządzenia rodzica, ma stylowy design, który podoba się dzieciom w wieku 10-12 lat.

9. Caref

Model ten może jednocześnie pełnić funkcje telefonu komórkowego i inteligentnego zegarka. Urządzenie określa pozycję właściciela, dokonując aktualizacji co 10 minut: trasa przemieszczania się może być dokładnie śledzona.

10. Lexand Kids Radar

Minimalistyczny, jasny model, który przypadnie do gustu przedszkolakom. Posiadają standardową funkcjonalność, są stosunkowo niedrogie, pozwalają na stworzenie elektronicznego "ogrodzenia". Jednak model ten sprzedawany jest z wbudowaną kartą SIM, więc nie ma możliwości zmiany operatora.

Jaki jest najlepszy wybór inteligentnych zegarków dla dzieci? Lepiej szukać modeli, które pozwalają na dokładne określenie pozycji właściciela i dyskretne nasłuchiwanie otoczenia wokół niego. To pozwoli Ci zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku i nie martwić się o to, że pominie zajęcia zamiast pilnie uczyć się w szkole. Dodatkowe funkcje mogą odwracać uwagę od nauki.