6 zasad długotrwałego działania suszarki do włosów

Suszarka do włosów zajmuje ważne miejsce w życiu każdego człowieka. W codziennych zawirowaniach często się spieszymy, a suszarka do włosów przychodzi nam z pomocą: pomaga szybko wysuszyć włosy, łatwo je ułożyć i dodać im objętości. Jednak jak każde urządzenie elektroniczne, suszarki do włosów mogą z czasem stać się niewygodne.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma zasadami, które pozwolą utrzymać suszarkę do włosów w dobrym stanie.

Zasada nr 1

Nie należy przegrzewać urządzenia.

Jak wiele innych urządzeń, suszarka do włosów może się przegrzać, jeśli jest pozostawiona na dłuższy okres czasu bez zatrzymania. Modele z termostatem są lepiej zabezpieczone - w przypadku przegrzania po prostu wyłączają się na jakiś czas. Przegrzanie suszarki do włosów może zniszczyć jej silnik. Aby temu zapobiec, należy zrobić urządzeniu "przerwę" w pracy.

Zasada nr 2

Regularnie czyść suszarkę do włosów.

Podczas pracy wentylator suszarki do włosów będzie powodował gromadzenie się trocin i cząsteczek włosów na całej suszarce. Zapobiegać włosy suszarkę od zatykania i utrzymywać twój włosy suszarkę w dobrym pracującym porządku, ty potrzebujesz czyścić włosy suszarkę od brudu który akumuluje wszystko nad nim. Kiedy to zrobić? Nie ma określonych godzin, ale najważniejsze jest to, że jeśli zauważysz pewien zapach dymu, gdy suszarka do włosów pracuje, musisz wyczyścić urządzenie w odpowiednim czasie. Można to zrobić poprzez zdjęcie kraty wlotu powietrza. Czyszczenie siatki jest łatwe przy użyciu szczoteczki do zębów.

Zasada #3.

Prawidłowe przechowywanie.

Aby zapewnić długą żywotność suszarki do włosów, należy ją odpowiednio przechowywać. Dotyczy to w szczególności kabla elektrycznego. Nie należy owijać kabla zasilającego wokół korpusu suszarki do włosów ani skręcać go luźno. Może to spowodować uszkodzenie kabla zasilającego. Często w instrukcjach urządzenia znajduje się informacja, jak kompaktowo przechowywać suszarkę do włosów.

Prawidłowo wysusz włosy

Lifehack # 1

Po umyciu włosów, włóż je na dywanik, aby ułatwić i przyspieszyć suszenie. Oczyści to włosy i skróci czas suszenia.

Lifehack #2

Aby chronić włosy przed działaniem gorącego powietrza suszarki, przed suszeniem nałóż na nie specjalny produkt. Mogą to być olejki w sprayu, lotiony lub balsamy chroniące włosy przed przesuszeniem.

Lifehack #3

Podczas suszenia włosów trzymaj suszarkę pod okapem, kierując strumień powietrza tylko od nasady włosów do ich końców

. Zaleca się trzymanie suszarki w odległości 15-20 cm od głowy. Podczas suszenia wybierz średnią temperaturę, a jeśli czas na to pozwala - suszenie zimnym powietrzem. Te techniki pomogą chronić Twoje włosy przed uszkodzeniami.

Zapoznaj się z gamą produktów powiązanych z suszarkami do włosów:

Akcesoria

Czy podobał Ci się ten artykuł?

15 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubWymień swoje uwagi

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy