3 najlepsze lodówki wiodących producentów

Pokaż treść artykułu

 1. Chłodziarka INDESIT DF 4181 X
 2. Inteligentny projekt
 3. Cechy szczególne
 4. Rozmiar i wymiary
 5. Lodówka LG GA-B429SEQZ
 6. Stylowe wzornictwo
 7. Inwerterowa sprężarka liniowa
 8. Cechy
 9. Przestrzeń wewnętrzna i wymiary
 10. Chłodziarka SAMSUNG RB37J5220SA
 11. Szczelny i funkcjonalny
 12. Cechy
 13. Technologia chłodnicza i zamrażalnicza

Bez czego nie może się obejść żadna kobieta w kuchni? Właśnie tak - bez lodówki, zwłaszcza w okresie letnim. Ponieważ tylko z pomocą technologii chłodniczej można zachować świeżość i smak produktów, jak również gotowanych potraw. Gdy zachodzi potrzeba unowocześnienia sprzętu chłodniczego w domu, nietrudno pogubić się wśród mnogości modeli prezentowanych na rynku urządzeń. W tym artykule, chcielibyśmy zidentyfikować 3 najlepsze modele lodówek i dać szczegółowy przegląd ich funkcji.

Kupując lodówkę, ważne jest, aby pamiętać o jej kluczowych cechach i zwrócić uwagę na te cechy. Przedstawiamy trzech wiodących producentów do wyboru: Indesit, LG i Samsung.

Chłodziarka INDESIT DF 4181 X

Przemyślana konstrukcja

Zewnętrzny wygląd tej lodówki z łatwością wkomponuje się we wnętrze każdej kuchni. INDESIT DF 4181 X został zaprojektowany w stylu linii wzorniczej EXTRA, dzięki czemu model ten prezentuje się równie wyjątkowo i stylowo. Najniższa komora zamrażarki zapewnia łatwy dostęp do zamrożonych produktów, a wąskie szuflady sprawiają, że ich zawartość jest dobrze widoczna. Drzwi mogą być otwierane od prawej do lewej lub od lewej do prawej strony, co zapewnia całkowity komfort obsługi lodówki. W środku komory chłodziarki znajdują się łatwe do czyszczenia, utwardzone pojemniki do przechowywania, szuflady na warzywa/owoc oraz specjalna strefa świeżości Flexi Use Box.

Cechy szczególne

Urządzenie INDESIT DF 4181 X posiada system odszraniania No Frost

zainstalowany w komorze chłodziarki i zamrażarki. Termin "no frost" tłumaczy się jako "bez mrozu". Chłodzenie żywności odbywa się poprzez wdmuchiwanie zimnego powietrza do komory zamrażarki. W komorze zamrażarki, w której stosowana jest metoda chłodzenia, zainstalowany jest wydajny system wentylatorów. W ten sposób uzyskuje się bezszronowe chłodzenie i mrożenie.

Lodówka z systemem No Frost nie wymaga regularnego rozmrażania. Należy jednak pamiętać, że urządzenie musi być całkowicie odłączone od sieci co najmniej 1 lub 2 razy w roku, a pomieszczenia muszą być czyszczone. W ten sposób można "dać odpocząć" silnikowi chłodzącemu i zapobiec tworzeniu się bakterii i pleśni. Proces suchego zamrażania No Frost zachowuje strukturę i dobre właściwości żywności, co jest również ważne.

W przypadku odcięcia zasilania chłodziarko-zamrażarka utrzymuje optymalną temperaturę, dzięki czemu żywność zachowuje świeżość nawet przez 13 lat.

Kolejną cechą wyróżniającą lodówkę INDESIT DF 4181 X jest wspomniany już wcześniej Flexi Use

Box. Flexi Use Box utrzymuje określony poziom temperatury - między 2 a 4 stopnie Celsjusza. Dzięki temu żywność pozostaje świeża i zdrowa przez długi czas. Ponadto Flexi Use Box można ustawić inną temperaturę dla różnych rodzajów żywności: dla owoców i warzyw lub niższą temperaturę dla mięsa i ryb.

Objętość i wymiary

Chłodziarka ma pojemność całkowitą 298 litrów. Komora chłodziarki zajmuje 223 litry, komora zamrażarki 75 litrów. Jest to wystarczająca ilość miejsca, aby pomieścić niezbędne produkty i zapasy dla czteroosobowej rodziny. Mechaniczne bębny pozwalają na regulację trybów temperatury w komorach urządzenia. Standardowe wymiary lodówki o wysokości 185 cm i szerokości 60 cm pozwalają na umieszczenie urządzenia praktycznie w każdym miejscu w kuchni.

Lodówka LG GA-B429SEQZ

Stylowe wzornictwo

Lodówka LG GA-B429SEQZ od razu rzuca się w oczy swoim wzornictwem: stylowa i efektowna w oryginalnym wystroju, elegancko uzupełni przestrzeń Twojej kuchni. Niżej położona komora zamrażarki zapewnia łatwy dostęp do nieporęcznych mrożonek. Wyświetlacz na zewnętrznych drzwiach zamrażarki umożliwia sterowanie ustawieniami chłodziarki. Wszystkie elementy wyposażenia lodówki wykonane są z blachy ocynowanej, a szuflady z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Inwerterowa sprężarka liniowa

LG GA-B429SEQZ posiada liniowy kompresor inwerterowy, który zapewnia niezawodną i cichą pracę lodówki. Sprężarka inwerterowa pracuje płynnie i równomiernie, zużywa mniej energii elektrycznej i działa przez dłuższy czas. Producent gwarantuje 10 lat bezawaryjnej pracy tego typu kompresora.

Cechy

Model GA-B429SEQZ posiada klasę efektywności energetycznej A++, co przekłada się na 32% mniejsze zużycie energii niż w przypadku konwencjonalnych lodówek. System chłodzenia Total No Frost

działa w chłodziarce: dzięki temu produkty są schładzane i zamrażane bez szronu i skorupy, zachowują swoją strukturę i dobre właściwości po schłodzeniu i nie cierpią z powodu zimnego chłodu, ponieważ system wentylacji i oczyszczania powietrza jest dodatkowo zainstalowany w chłodziarce.

Technologia Smart Diagnosis

umożliwia sterowanie lodówką za pomocą smartfona i zapewnia wczesne wykrywanie wszelkich istniejących usterek bez konieczności angażowania technika. Wystarczy zainstalować osobną stację dokującą na smartfonie i zsynchronizować ją z systemem chłodziarki.

LG GA-B429SEQZ ma bezdokowe połączenie Wi-Fi: wystarczy aktywować stację dokującą Smart ThinQ

App na smartfonie (lub tablecie), aby obserwować pracę lodówki w zaciszu własnego domu.

Oprócz tych funkcji, model GA-B429SEQZ posiada tryb "standby", funkcję szybkiego zamrażania, kontrolę temperatury w całej komorze chłodziarki oraz alarm otwartych drzwi.

Przestrzeń wewnętrzna i wymiary

Wszystko w lodówce zostało zaprojektowane z myślą o wygodnym użytkowaniu przez użytkownika. Szuflada Moist Balance Crisper

w komorze chłodzenia jest wyposażona w specjalną szufladę crisper, której wielokomorowa struktura zapewnia gromadzenie i zatrzymywanie skroplin, zapobiegając w ten sposób kapaniu wilgoci na żywność. Zmagazynowana wilgoć stopniowo odparowuje, dzięki czemu żywność w komorze chłodniczej pozostaje świeża przez dłuższy czas.

W komorze zamrażarki znajdują się szczelne kosze do przechowywania, które można ustawiać na różnych wysokościach. W komorze zamrażarki znajdują się trzy szuflady wyjmowane o dużych wymiarach oraz specjalna komora do przechowywania mrożonych produktów delikatesowych lub piekarniczych.

Komory lodówki posiadają powłokę antybakteryjną, która zapobiega pojawianiu się i rozwojowi bakterii wermikompetentnych.

Wymiary LG GA-B429SEQZ wpasowują się w przestrzeń kuchni: jego wysokość wynosi 190,7 centymetrów, szerokość i głębokość to 59,5 x 64,3 centymetrów.

Chłodziarka SAMSUNG RB37J5220SA

Smukły i funkcjonalny.

Wzornictwo modelu SAMSUNG RB37J5220SA przypadnie do gustu najbardziej wymagającym klientom. Wyświetlacz dotykowy na zewnętrznej stronie drzwi komory chłodziarki umożliwia ustawienie wymaganego poziomu temperatury do przechowywania żywności oraz aktywację funkcji szybkiego zamrażania. Wewnętrzna przestrzeń dwóch komór może pomieścić wszystkie wymagane produkty. Specjalne wyjmowane drzwi plażowe w komorze zamrażarki zapewniają oszczędność miejsca na zewnętrznych słupkach, które można wygodnie przesuwać na wysokość.

Dla wygody, drzwi lodówki można przesuwać z prawej strony na lewą lub odwrotnie - dzięki temu urządzenie można ustawić tam, gdzie jest potrzebne.

Cechy

Za wydajną pracę lodówki odpowiada kompresor Digital Inverter. Dzięki niemu serwis SAMSUNG RB37J5220SA będzie bezproblemowy przez co najmniej 10 lat. Sprężarka pracuje na 7 poziomach mocy w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie, a regulacja mocy jest automatyczna.

Fresh Zone to oddzielny pojemnik w komorze chłodziarki: tutaj utrzymywana jest optymalna temperatura i wilgotność do przechowywania mięsa i ryb. W szafce pod spodem znajduje się szuflada na warzywa i owoce. Trzy w pełni otwarte pojemniki w komorze zamrażarki, w których można wygodnie przechowywać duże mrożonki. Technologia Space Max

zapewnia więcej miejsca i objętości w chłodziarce.

Technologia chłodnicza i zamrażalnicza

System No Frost

umożliwia zamrażanie i schładzanie produktów spożywczych za pomocą wymuszonego nadmuchu zimnego powietrza. Zapobiega to tworzeniu się szronu i skorupy w komorach chłodziarki, a urządzenie nie wymaga regularnego rozmrażania.

System All-Around Cooling

działa w komorze chłodziarki i regularnie nawiewa świeże i chłodne powietrze, dzięki czemu utrzymuje optymalny poziom temperatury i sprawia, że produkty dłużej zachowują świeżość.

Mamy nadzieję, że szybkie spojrzenie na te trzy modele lodówek od różnych producentów pomoże Ci zdecydować się na najlepszy wybór.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy