TOP 25 najlepszych lodówek na rok 2021. Jaką lodówkę wybrać?

 Z każdym rokiem technologia staje się coraz bardziej inteligentna, dlatego też coraz trudniej jest niedoświadczonemu użytkownikowi zrozumieć nowe technologie. Kim są - najważniejsi producenci lodówek w 2021 roku? A jak wybrać urządzenia, które optymalnie spełnią Twoje kryteria pod względem funkcjonalności, wielkości i wyglądu? Większość ludzi chciałaby mieć takie cechy w swojej kuchni:
 • technologia No Frost, dzięki której lodówka nie wymaga rozmrażania; meble z regulacją wysokości; strefa świeżości i zamrażarka; oszczędne wykorzystanie energii elektrycznej; stylowe wzornictwo.

Osobne pytanie dla konsumenta - którą markę preferować? Czołowi producenci lodówek na współczesnym rynku to: Samsung, LG, Bosch, Liebherr, BEKO, Haier, Delfa, Indesit, HITACHI, Samsung, GORENJE, Electrolux i Whirlpool. Każda marka ma swoje własne cechy szczególne, ale wszystkie one zdołały się dobrze sprawdzić i zdobyć reputację niezawodnych i godnych zaufania producentów.

Dokonując oceny lodówek 2021, wzięto pod uwagę wszystkie wymienione parametry. Ponieważ wymagania dotyczące wielkości są indywidualne i zależą od liczby osób w rodzinie oraz powierzchni mieszkalnej, lista urządzeń została dodatkowo podzielona na lodówki o klasycznej wielkości, szerokie modele dwukomorowe, urządzenia przestronne oraz lodówki Side-by-Side. Dla większości konsumentów kluczowa jest przystępna cena i odpowiedni stosunek ceny do jakości. Dlatego w osobnej kategorii wyróżniono lodówki o optymalnym połączeniu tych dwóch czynników.

Dlatego do naszych najlepszych modeli lodówek należą:

 • SAMSUNG RB33J3000SA/UA; HAIER A2F737CDBG; BOSCH KGN39UL316; BEKO RCSA 270K 20 W; LIEBHERR CU 3331; LG GA-B379SLUL; ATLANT XM-4021-100; SAMSUNG RB30J3200SS/UA; BEKO RCNA366I30W; INDESIT DF 4181 X; GORENJE NRK 6191 ES4 (HZF3268SCD) ELECTROLUX EN5284KOX; SAMSUNG RB33J3000SA/UA; BEKO RCNA406I30W; LG GA-B459SEQZ; INDESIT DF 4181 X; SAMSUNG RF50K5960S8/UA; PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD; HAIER A2F737CDBG; HITACHI R-WB720VUC0GBK; GORENJE NRS 9181 MX; LG GC-B247JMUV; DELFA DBFM-180; LG GC-B247SEDC; SAMSUNG RS61R5001M9/UA.

Najlepsze dostępne lodówki (cena-wydajność)

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z tych urządzeń, aby zrozumieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze technologii.

SAMSUNG RB33J3000EF/UA.

Ranking niedrogich lodówek 2021 z idealnym stosunkiem ceny do jakości otwiera SAMSUNG RB33J3000SA/UA. Podany model - zastosowanie niezawodnego sprzętu z dobrymi wskaźnikami wilgotności. Pojemność główna obu komór wynosi 328 l. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+, a poziom hałasu nie przekracza 39 dB.

Dzięki stylowemu i klasycznemu wzornictwu lodówka doskonale pasuje do każdego wnętrza. Korpus w kolorze beżowym stylizowany jest na marmur, a klamki wpuszczone są w drzwi. W komorze chłodniczej znajduje się paleta ociekowa, pojemnik na warzywa i owoce oraz dwie szklane półki. Przy drzwiach znajdują się cztery balkony drzwiowe. Panel sterowania umieszczony za drzwiami jest prosty i intuicyjny w obsłudze.

Pojemność zamrażarki wynosi 98 litrów i zawiera trzy pojemniki. Zasada działania tej technologii opiera się na technologii No Frost.

HAIER A2F737CDBG

Ta lodówka wyprodukowana przez markę Haier otrzymała jaskrawy, ale jednocześnie jasny design. Technika ma trzy komory, a zamrażarka znajduje się w dolnej części, zgodnie z normą europejską. Drzwi wyposażone są w gałkę ułatwiającą otwieranie.

Podstawą objętości użytkowej chłodziarki są podstawy przeszklonych naczyń styropianowych w górnej komorze. Jeden z koszy można złożyć i odstawić na środek, aby umieścić w nim duże naczynia. Dla warzyw i owoców jest przydatny pojemnik do przechowywania owoców i warzyw. Całkowita pojemność urządzenia wynosi 378 litrów (100 litrów - zamrażarka i 278 litrów - chłodziarka).

Lodówka pracuje bardzo cicho: maksymalny poziom hałasu wynosi tylko 38 dB. HAIER A2F737CDBG zachwyci najbardziej oszczędnych użytkowników. Model ten należy do klasy efektywności energetycznej A++ i zużywa 260 kWh/rok. Chłodziarka wyposażona jest w dotykowy panel sterowania, technologię rozmrażania No Frost oraz system ochrony antybakteryjnej.

BOSCH KGN33NW206

Duża i solidna chłodziarko-zamrażarka dla całej rodziny firmy Bosch zachwyca kameralnością, atrakcyjnym wyglądem i cichą pracą (maksymalny poziom hałasu wynosi 42 dB). Technologia ta należy do średniej kategorii cenowej i posiada dwie komory. Zamrażarka jest umieszczona na dole, zgodnie z europejskim formatem.

Wśród głównych cech technicznych:

 • 19 lat przechowywania żywności w przypadku awarii zasilania; szybkie zamrażanie; System chłodniczy o dużej pojemności; Oświetlenie diodą elektroluminescencyjną; Całkowita pojemność użytkowa 306 l; Klasa energetyczna A+ (0,794 kW na dzień).

Trzy komory chłodziarko-zamrażarki, trzy komory zamrażarki i taka sama liczba drzwi. BOSCH KGN39UL316 jest urządzeniem elektromechanicznym i zarówno komora zamrażarki jak i chłodziarki wyposażona jest w technologię No Frost.

LG GA-B379SLUL

Jeden z najbardziej popularnych modeli lodówek LG z wieloma pozytywnymi opiniami klientów. Wśród głównych zalet LG GA-B379SLUL - oszczędność energii (263 kW / rok rocznie) i cicha praca (maksymalnie 39 dB). Lodówka uznawana jest za niezawodną, ponieważ wyposażona jest w sprężarkę inwerterową objętą gwarancją producenta.

Komora chłodnicza jest raczej kompaktowa i składa się z trzech półek, szuflady na warzywa oraz dziewięciu zamknięć drzwi. Dzięki technologii Multiair Flow zimne powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całym wnętrzu i dłużej utrzymuje świeżość produktów. Zamrażarka zawiera trzy szuflady i jest wyposażona w funkcję szybkiego zamrażania.

Urządzenie może zamrozić do 9 kg żywności dziennie. Urządzenie wyposażone jest w trwały silnik inwerterowy, system ochrony przed wahaniami napięcia oraz tryb szybkiego zamrażania.

ATLANT XM-4021-100

Model XM-4021-100 białoruskiego producenta Atlant jest jednym z szalonych liderów w rankingu budżetowych lodówek roku 2021. Głębokość 63 cm pozwoli na zainstalowanie sprzętu nawet w kuchni o niewielkiej powierzchni.

W górnej części komory chłodniczej znajduje się poręczny i kompaktowy mechaniczny regulator temperatury. Na górnej ścianie chłodziarki znajduje się lampa prażalnicza zapewniająca jasne oświetlenie całego urządzenia. W środkowej części szafki znajdują się 4 kosze gazowe mogące pomieścić do 20 kg artykułów spożywczych, 2 garnki na owoce i warzywa, 3 pojemniki - kosze na drzwiach. Komora zamrażarki posiada trzy komory o łącznej pojemności 79 l.

ATLANT XM-4021-100 posiada kroplowy (statyczny) system chłodzenia. Lodówka jest oszczędna: należy do klasy efektywności energetycznej A+ i pozwala zaoszczędzić do 20% energii elektrycznej rocznie.

Osoby zainteresowane budżetowymi chłodziarkami wysokiej jakości zasługują również na uwagę modele BEKO RCSA 270K 20 W i LIEBHERR CU 3331.

Lodówki No Frost w najlepszym rozmiarze (60 cm)

Klasyczne modele lodówek, które harmonijnie wkomponowują się w salon o dowolnej przestrzeni, a jednocześnie zaskakują właścicieli swoim minimalistycznym designem.

SAMSUNG RB30J3200SS

Model ten odpowiada dwukomorowym chłodziarkom, wyposażonym w wyświetlacz LED oraz zamrażarkę o pojemności 98 litrów. Komora chłodziarki składa się z czterech biegunów, które mogą pomieścić do 213 litrów produktów spożywczych.

Lodówka wyposażona jest w:

 • dotykowy panel sterowania; system szybkiego zamrażania; ochrona przed przepięciami; wysokoprądowy system chłodzenia; Technologia No Frost.

Jeśli użytkownik zapomniał zamknąć drzwi, lodówka informuje go o tym sygnałem dźwiękowym. Urządzenia te mają klasę efektywności energetycznej A+ i zużywają średnio 272 kWh/rok.

Suchy polistyren w komorze chłodniczej pozwala na łatwe wyjmowanie produktów z lodówki, a duże obudowy drzwi pozwalają na przechowywanie między nimi wysokiej jakości bukowych torebek i saszetek z sokami.

INDESIT DF 4181 W

Duża i kompaktowa lodówka INDESIT DF 4181 W ceniona jest przez klientów za cichą pracę, dwudrzwiowe szafki oraz całkowitą kubaturę 333 litrów. Technologia No Frost zapobiega tworzeniu się szronu lub skorupy na ściankach komory, dzięki czemu lodówka nie musi być rozmrażana.

W ciągu jednego dnia taka lodówka może zamrozić do 3,5 kilograma produktów spożywczych. A w przypadku wyłączenia zasilania elektrycznego INDESIT DF 4181 W może utrzymać ustawioną temperaturę w całej komorze chłodniczej przez 13 lat. Urządzenia posiadają sterowanie elektromechaniczne i doskonałą efektywność energetyczną (klasa A+, 313 kWh/rok).

BOSCH KGN39UW316

Ta dwudrzwiowa lodówka niemieckiej firmy Bosch wyróżnia się wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

Główne cechy lodówki:

 • sterowanie elektroniczne; klasa efektywności energetycznej A++; najniższe miejsce w zamrażarce; bardzo cicha praca (maksymalny poziom hałasu wynosi 39 dB); trwała sprężarka inwerterowa.

Trzy szklane poliki w środku lodówki, poręczne uchwyty na drzwiach, trzy przegródki w komorze mrożenia, pojemnik na warzywa i tacka na jajka.

Odpowiedzią na pytanie "jakie lodówki są najlepsze" jest duża liczba urządzeń o standardowej wielkości i funkcjonalności, przeznaczonych dla małej rodziny. Poza opisanymi powyżej modelami, do tej kategorii należą BEKO RCNA366I30W oraz GORENJE NRK 6191 ES4 (HZF3268SCD).

Największe i najszersze dwudrzwiowe lodówki No Frost

Duże rodziny wybierają te modele lodówek ze względu na brak miejsca w kuchni. Zgrabne, stylowe i funkcjonalne - przedstawiamy najlepsze modele lodówek dwudrzwiowych.

ELECTROLUX EN5284KOX.

Duża (79 cm) i wydajna lodówka ELECTROLUX EN5284KOX o pojemności brutto 465 litrów. Komory chłodziarki i zamrażarki znajdują się za różnymi drzwiami. Technologia nie wymaga rozmrażania, ponieważ jest wyposażona w technologię No Frost.

Użytkownicy mogą samodzielnie regulować temperaturę w komorach, szybkie zamrażanie i superchłodzenie. Sterowanie w tym modelu jest czujnikowe. Istnieje opcja "Wakacje", aktywując ją można bezpiecznie pozostawić lodówkę bez nadzoru na kilka dni, będzie ona pracować w trybie ekonomicznym zużywając minimalną ilość energii elektrycznej. Ponadto model ten jest ekonomiczny i należy do klasy efektywności energetycznej A+.

SAMSUNG RB33J3000SA

Jedna z najbardziej pożądanych szerokich lodówek z dwiema komorami SAMSUNG RB33J3000SA/UA wyposażona w zamrażarkę o pojemności 98 litrów i komorę chłodziarki o pojemności 230 litrów. Wnętrze zamrażarki podzielone jest na trzy szuflady, a komora chłodnicza składa się z czterech słupków i półek na drzwiach.

Sprężarka inwerterowa automatycznie reguluje prędkość obrotową silnika, w zależności od wybranego poziomu wydajności chłodniczej. Typ sterowania w tym modelu jest elektromechaniczny. Lodówka cieszy się swoją wysoką wydajnością: urządzenie może zamrozić do 12 kg żywności dziennie, a produkty pozostaną świeże nawet do 20 lat po podłączeniu do prądu.

WIZERUNKI SAMSUNG RB33J3000SA - technologia No Frost, szybkie zamrażanie, lugatopotokovaja system chłodzenia i cicha praca (maksymalnie 39 dB).

BEKO RCNE560E35ZXB

Szeroka (70 cm) i smukła (74,5 cm) dwukomorowa lodówka BEKO RCNE560E35ZXB doskonale sprawdzi się w przypadku dużej rodziny. Pojemność chłodnicza jest znaczna - 356 litrów. Zamrażarka może pomieścić do 145 litrów produktów.

Chłodziarka wyposażona jest w firmową technologię NeoFrost, dzięki której produkty są szybko schładzane, a zamrażarka nie wymaga rozmrażania. Przestrzeń wewnętrzna z czterema słupami jest oświetlona jasnym światłem i podświetleniem LED. Model ten posiada strefę świeżości o temperaturze bliskiej zeru.

Główną cechą lodówki jest technologia Harvest Fresh, która pomaga zachować świeżość warzyw i owoców. Część techniczna jest realizowana w standardzie: sprężarka inwerterowa, sterowanie elektroniczne, klasa efektywności energetycznej A++.

Przy wyborze nowego sprzętu AGD wielu klientów zadaje pytanie: "Którą lodówkę firmy lepiej kupić? Wszyscy uczestnicy naszej top listy są tworzeni przez liderów rynku. Jednak każdy producent ma swoje własne osobliwości, niuanse, zaprojektowane dla idiosynkratycznych potrzeb klienta. Na przykład, szeroka lodówka LG GA-B459SEQZ wyposażona w technologię DoorCooling+ firmy, a model INDESIT DF 4181 X posiada przenośne drzwi dla bardziej komfortowego zakwaterowania w pomieszczeniu.

Najlepsze szafki na lodówki

Masz duży ogród i miasto? Lubisz przechowywać warzywa i jagody na zimę? Polecamy przegląd modeli lodówek.

SAMSUNG RF50K5960S8/UA

Gładkie linie obudowy i elegancki kolor sprawiają, że ta lodówka komorowa jest stylowym dodatkiem do każdego wnętrza. Technologia ta jest wyposażona w:

 • Wyświetlacz ledowy; Trwały silnik inwerterowy; sterowanie dotykowe; trzy polityki; siedem klamek drzwi; sześć komór zamrażarki.

Lodówka posiada strefę świeżości, a także możliwość niezależnej regulacji temperatury we wszystkich trzech komorach. Całkowita pojemność 486 litrów może być podzielona w następujący sposób: komora chłodnicza - 336 litrów, dwa zamrażalniki - 150 litrów. Pomimo znacznych wymiarów, sprzęt jest ekonomiczny: lodówka zużywa 410 kW/rok i mieści się w klasie A+.

PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD.

Chłodziarka tajlandzkiego producenta PRIME TECHNICS może pochwalić się całkowitą pojemnością użytkową 469 litrów. Dzięki technologii No Frost ścianki urządzenia nie zapychają się, a lodówka nie wymaga rozmrażania. Wśród zalet modelu PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD w porównaniu z innymi modelami należy wymienić funkcję szybkiego zamrażania, funkcję Vacation, blokadę przed dziećmi oraz sygnał dźwiękowy informujący o niedomkniętych drzwiach.

Na przestrzeń wewnętrzną składają się:

 • trzy bieguny komory chłodniczej; sześć otworów drzwiowych; sześć komór zamrażarki; strefa świeżości; szuflada na warzywa i owoce.

Chłodziarka odpowiada klasie efektywności energetycznej A+ i jest wyposażona w sterowanie elektromechaniczne.

HITACHI R-WB720VUC0GBK

Ta trzykomorowa lodówka japońskiego producenta Hitachi wyróżnia się nie tylko kompaktowością, ale także stylowym wzornictwem. Dla przypomnienia, Hitachi jest jednym z liderów w rankingu niezawodności lodówek. Główną cechą urządzenia jest zbiornik próżniowy do konserwowania ryb, mięsa i ikry rybiej. Po zamknięciu skrzynki powietrze jest wypompowywane z boksu i utrzymywany jest optymalny poziom ciśnienia, co zapewnia świeżość produktów.

Lodówka wyposażona jest w:

 • niezawodny silnik inwerterowy; funkcja szybkiego zamrażania; sterowanie dotykowe i wyświetlacz LED; 6 przegródek w zamrażarce i 3 półki w chłodziarce; 6 zamków drzwiowych.

Całkowita pojemność chłodziarki wynosi 568 litrów, z czego 372 litry przypadają na komorę chłodziarki, 196 litrów na zamrażalnik i 8 litrów na strefę świeżości.

Najlepsze chłodziarki side-by-side

Stylowe i funkcjonalne lodówki z pewnością będą ozdobą Twojej kuchni.

GORENJE NRS 9181 VXB

Pierwsza w zestawieniu najlepszych lodówek side-by-side - GORENJE NRS 9181 VXB. Wymiary lodówki GORENJE NRS 9181 są standardowe dla lodówek Side-by-Side - 98,2×187,7×78 cm. Przydatne funkcje:

 • szybkie zamrażanie; Tryb wakacyjny; Kostkarka do lodu z trzema trybami przygotowania lodu; regulacja temperatury; Tryb "Eco"; Ostrzeżenie o otwartych drzwiach.

Pojemność całkowita tylko jednej komory chłodniczej wynosi 365 litrów. 5 palet przechowywanej w lodówce żywności może być łatwo odłożone, nawet dla dużej rodziny. Jest osobna szuflada na warzywa i strefa świeżości na mięso i ryby. Technologia Multiflow 360 zapewnia wentylację zapewniającą świeżość we wnętrzu lodówki i równomiernie rozprowadza powietrze. GORENJE NRS 9181 VXB zawiera wszystkie niezbędne elementy, w tym mini-bar, który umożliwia pobieranie zimnych napojów bez konieczności otwierania głównych drzwi lodówki.

LG GC-B247JMUV

Lodówka Side-by-Side od LG corporation ma pojemność całkowitą 613 l. Typ wyświetlacza - przycisk Led, polaryzacje w komorze chłodniczej - 4, w zamrażarce - 6. Technologia ta jest wyposażona w niezawodną sprężarkę liniową, która redukuje wewnętrzne wytwarzanie ciepła i obniża poziom zużycia energii o około 32%. Lodówka posiada klasę efektywności energetycznej A+.

Główne cechy modelu:

 • Technologia Multi Air Flow - zwiększona świeżość dzięki równomiernemu rozprowadzaniu powietrza; Inteligentna diagnostyka za pomocą smartfona; Ochrona antybakteryjna dzięki środkowi czyszczącemu Bioshield; Technologia Moist Balance Crisper, która usuwa nadmiar wilgoci.

Lodówka wyposażona jest w proste sterowanie elektromechaniczne, zabezpieczenie przed dziećmi i jest w stanie powiadomić użytkownika, gdy drzwi są otwarte.

DELFA DBFM-180.

Ten model lodówki wyróżnia się zwartością i organizacją przestrzeni wewnętrznej, przemyślanej do samego dna. Pojemność całkowita urządzenia wynosi 482 litry. Lodówka składa się z:

 • komora chłodnicza (5 pól, 3 półki na drzwiach, szuflada na warzywa i owoce); Komora zamrażarki (7 przedziałów, 3 półki na drzwiach).

Dzięki dotykowemu sterowaniu i wyświetlaczowi LED, tryb temperatury jest wygodnie regulowany przez użytkownika. Technologia wyposażona jest w No Frost, dzięki czemu ścianki urządzenia nie skorupiają się, a lodówka nie musi się rozmrażać. DELFA DBFM-180 posiada klasę efektywności energetycznej A+ i zużywa rocznie 395 kW/rok.

LG GC-B247SEDC.

Ta biurkowa lodówka side-by-side ma pojemność 626 litrów na żywność. Pomimo tak dużej objętości, technologia ta nie zużywa dużo energii elektrycznej. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+ z normą zużycia 438 kWt/rok na rok.

Przez jeden dzień LG GC-B247SEDC może zamrozić do 12 kilogramów żywności. Lodówka wyróżnia się niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Sercem tej technologii jest standardowy silnik inwerterowy LG. Wśród autorskich technologii warto wymienić Multi Air Flow, Smart ThinQ oraz DoorCooling+. Urządzenie ma możliwość informowania użytkownika o otwarciu drzwi, blokowania panelu sterowania (zabezpieczenie przed dziećmi), szybkiego zamrażania produktów.

Przestrzeń wewnętrzna komory chłodniczej podzielona jest na cztery pola i cztery otwory drzwiowe. Jest tam forma na lód, szuflada na warzywa i owoce. Lodówka LG GC-B247SEDC zachwyca swoją cichą pracą. Maksymalne wskazanie hałasu podczas pracy technologii wynosi 39 dB.

SAMSUNG RS61R5001M9 / UA

Wygląd zewnętrzny lodówki zachwyci miłośników minimalistycznego designu. Pojemność całkowita 647 litrów pozwala na łatwe rozprowadzenie wszystkich niezbędnych produktów w jednym miejscu. Technologia ta pracuje cicho (maksymalny poziom hałasu - 41 dB) i zużywa minimalną ilość energii (420 kW/rok rocznie).

Jeden z liderów niezawodności w swojej kategorii cenowej, ponieważ posiada trzyletnią gwarancję jakości od producenta. Zamrażarka może zamrozić 14 kg żywności na jeden dzień. Niezbędne funkcje: niezależna regulacja temperatury w komorach; sygnalizacja otwarcia drzwi; wyświetlacz; tryb "Vacation"; szybkie zamrażanie; superchłodzenie; system chłodzenia bagażu.

Technologia ta obejmuje No Frost i poręczne sterowanie sensorowe. W środku komory chłodniczej znajdują się 4 półki i 5 otworów drzwiowych, a zamrażarka składa się z 6 komór.

Którą lodówkę powinienem w związku z tym wybrać?

Ten ranking najlepszych lodówek 2021 jest subiektywny. Jednak zgodnie z przedstawioną listą modeli, łatwiej będzie zorientować się w asortymencie i dokonać wyboru. Przede wszystkim, zmierzyć obszar kuchni w celu zrozumienia wielkości lodówki, której potrzebujesz. Do małych kuchni odpowiednie będą modele o wysokości 1,70-1,85 m i szerokości 60 cm. Jeśli przestrzeń nie jest ograniczona, można śmiało wybrać modele szerokokomorowe. Przy podejmowaniu decyzji o miejscu instalacji nowych urządzeń nie należy zapominać o otwieranej stronie drzwi. Posortuj lodówki według wielkości i przejdź do zapoznania się z ich parametrami.

Zastanów się najpierw nad przestrzenią i funkcjami, których potrzebujesz. Nie chcesz zamrażać urządzenia? Wybierz urządzenia typu No Frost. Szukasz małej lodówki dla dużej rodziny? Przyjrzyj się urządzeniom Side-by-Side. Czy ważne jest dla Ciebie, aby urządzenia mogły szybko schłodzić sok, wodę i Twoje ulubione potrawy? Wybieraj urządzenia z funkcją superchłodzenia. Jeśli Twoim priorytetem jest niezawodność i trwałość, szukaj urządzeń z silnikiem inwerterowym. Jeśli chodzi o poziom hałasu, norma wynosi 45 dB. Potraktuj tę wartość jako wskazówkę przy wyborze cichej lodówki.

Nie jest możliwe określenie jednej idealnej lodówki dla wszystkich kupujących. Najlepsza marka lodówki i najlepszy model urządzenia będzie inny dla każdego.