Nie ma ciepłej wody? To nie problem - Holendrzy znaleźli rozwiązanie

W sezonie zimowym wielu z nas boryka się z problemem braku ciepłej wody w domu. Z różnych powodów woda zostaje zakręcona, a ludzie muszą znaleźć sposób na wyjście z tej sytuacji. Ale w Holandii mieszkańcy wykazali się kreatywnością: start-up Nerdalize zaproponował rozwiązanie problemu braku ciepłej wody - podgrzać ją za pomocą serwera.

Każdy wie, że takie urządzenia jak serwery podczas pracy generują dużo ciepła (dla tych, którzy nie wiedzieli - teraz już wiecie). A teraz, dzięki nowemu projektowi zespołu z Holandii, ciepło to może być wykorzystane do ogrzewania wody. W ten sposób urządzenie będzie spełniać podwójną funkcję: serwera i podgrzewacza wody. Ilość ciepłej wody wystarcza jednak tylko na wczesny prysznic.

Twórcy pomysłu obiecują, że użytkownicy, którzy zaryzykowali ten eksperyment, będą mogli zaoszczędzić swoje finanse. Wersja ta może być testowana tylko w praktyce i będzie dostępna w najbliższym czasie - nowy system zostanie przetestowany w sierpniu. Już 3500 osób wyraziło chęć wzięcia udziału w tym zakrojonym na szeroką skalę eksperymencie. Mamy nadzieję, że test przebiegnie pomyślnie.

W oczekiwaniu na realizację tego pomysłu, proponujemy pozostać przy rzeczywistości i skorzystać z wypróbowanej metody ochrony przed zimną wodą - poprzez zakup bojlera. Szeroki asortyment podgrzewaczy wody dostępny jest na naszej stronie internetowej.