Jak prać kurtkę puchową w pralce i ręcznie?

Pokaż treść tego artykułu

 1. Przygotowywanie się do prania płaszcza
 2. Rozumiemy, co jest napisane na etykiecie
 3. Jak prać kurtkę puchową w pralce?
 4. Mycie plaży
 5. Proces prania
 6. Jak prać ręcznie kurtkę puchową?
 7. Jak suszyć kurtkę puchową?
 8. Możliwe trudności podczas prania
 9. Krople na tkaninie
 10. Dół jest zwinięty w kłębek w klatce piersiowej
 11. Nieprzyjemny zapach
 12. Wskazówki dotyczące przechowywania

Kurtka puchowa to jeden z najbardziej popularnych modeli odzieży wierzchniej w naszej strefie klimatycznej. Taka kurtka jest bardzo praktyczna i wygodna: pasuje do większości stylów ubioru i zapewnia ciepło w chłodne dni. Ale kiedy przychodzi do prania, pojawia się wiele pytań. Jak prać kurtkę puchową w domu? Czym mogę prać kurtkę z naturalną powłoką chroniącą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Czy można prać puchowe kurtki w samochodzie? Wszystkie niuanse dotyczące prania i suszenia płaszcza znajdziesz w tym artykule.

Przygotowanie do mycia puchu

Na czym polega przygotowanie do mycia? To proste:

 • Sprawdź sklepy, aby upewnić się, że nie ukradłeś żadnych pieniędzy, telefonów lub dokumentów wraz ze strojem.
 • Wyjmij torby, jeśli je masz. W przeciwnym razie podczas kąpieli może przez nie wkraść się osad.
 • Zaopatrz się w płynny detergent do prania (dostępny w specjalistycznych sklepach), zwykły proszek nie będzie działał.
 • Proszę dbać o swoją kurtkę puchową. Jeśli kurtka jest ozdobiona jasnym khutrom, którego nie da się wyczyścić, lepiej oddać ją do pralni chemicznej. W procesie mycia na pióro kurz będzie wypełniona rozvodivok.

Aby namoczyć kurtkę puchową nie jest możliwe, ale aby usunąć plaże przede wszystkim. W tym celu zaleca się stosowanie specjalnego produktu do usuwania plaż. Ale są też przepisy domowej roboty. Na przykład, mieszanina detergentu, wody i płynnego detergentu.

I chyba najważniejszą zasadą przygotowania do prania puchu jest uważne czytanie informacji na etykiecie. Porozmawiajmy o tym sprawozdaniu.

Przyjrzyjmy się temu, co jest napisane na etykiecie.

Zwrócić uwagę na symbole na etykiecie.

 • Maskotka ze skrzyżowaną miednicą oznacza, że pranie nie może być wyprane. W takim przypadku płaszcz należy oddać do pralni chemicznej lub wodnej z trybem ultra-delikatnym.
 • Czy zauważyłeś wzór dłoni i zbiornika na wodę? Płaszcz puchowy wymaga czyszczenia ręcznego. Czy na etykiecie nie ma jakiegoś napisu? Odważnie pierz swoją odzież wierzchnią w pralce.
 • Wartość podana na etykiecie jest maksymalną dopuszczalną temperaturą wody.
 • Jeśli na metce widoczna jest linia pod miednicą, zaleca się delikatne pranie.

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj mocowania. Etykieta musi wskazywać, w jaki sposób kurtka puchowa jest izolowana. Jeśli kurtka ma w środku gęsi puch lub inną izolację z naturalnego puchu, można jedynie odmówić przyjęcia reklamacji.

Jak prać kurtkę puchową w pralce?

Oto najważniejsze kroki, jakie należy podjąć, aby umyć puch, aby niczego nie przeoczyć.

Mycie puchu

Jak umyć puch w domu? Pierwszy etap mycia - oczyszczanie plaż. Spójrz na wnętrze, podszewkę i rękawy kurtki puchowej: często te miejsca są szczególnie narażone na stłuczenia. Małe zadrapania można czyścić zwykłym detergentem domowym, a ślady makijażu można przetrzeć wacikiem obficie nasączonym wodą dietetyczną.

Plastyfikator można również przygotować samodzielnie: zmieszaj 20 gramów amoniaku i tyle samo płynnego detergentu w dużym pojemniku, ubij mieszaninę do uzyskania pienistej konsystencji i nałóż ją na plażę. Po kilku minutach przetrzeć powierzchnię gąbką lub czystą szmatką.

Masz tłustą plamę na kurtce? Sól i pasta skrobiowa pomogą. Wymieszaj składniki w równych proporcjach i dodaj odrobinę wody. Uzyskaną kaszę wyłożyć na wierzch naczynia i poczekać, aż masa wyschnie. Po tej procedurze można umyć mieszaninę z tancerką do włosów i kontynuować kąpiel.

Proces prania

Jak prać kurtkę puchową w pralce? Odwrócić do góry nogami i spłaszczyć kaptur, ugnieść wszystkie wnętrzności tak, aby nic nie wpadło do bębna. Aby zapobiec zgnieceniu uszczelniacza w piersiach, w środku samochodu należy umieścić dwie specjalne delikatne pralki (dostępne w sklepach z chemią gospodarczą). Jeśli jednak nie są one dostępne, trzeba kilka razy zatrzymać maszynę, wyjąć puchową kurtkę i ją wypuszyć.

Przejdźmy do sedna sprawy parametrów prania. Tryb - delikatny lub specjalny program dla odzieży wierzchniej. Temperatura wody - nie więcej niż 30 stopni. Wyregulować prędkość cyklu: 400-600 obrotów jest wystarczające dla kurtek puchowych. Na koniec zaleca się dodatkowe płukanie, aby nie pozostawić śladów detergentu w tkaninie.

Jak prać puch ręcznie?

Ręczne pranie kurtki puchowej nie jest łatwe. Najważniejsze jest, aby nie pocierać tkaniny zbyt mocno, jak w przypadku zwykłego prania. W przeciwnym razie struktura sierści zostanie naruszona, a sama sierść nie będzie Ci wdzięczna.

Dlaczego warto wybrać kurtkę puchową? Kup w sklepie z chemią gospodarczą specjalny płyn do prania odzieży wierzchniej, aby nie dopuścić do powstania przebarwień na kurtce. Napełnij wannę lub duży zbiornik wodą (o temperaturze nie przekraczającej 30 stopni Celsjusza) i dodaj do płukania detergent. Obracać wodę w taki sposób, aby powstała piana. Odmierz ilość płynnego proszku zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Namocz kurtkę w wodzie, weź gąbkę i delikatnie wyczyść powierzchnię viroba, pozbywając się plaż. Na koniec wyciśnij nieco kurtkę puchową, spuść wodę i dodaj nowy wkład do płukania. Dokładnie wypłucz kurtkę, aby na tkaninie nie pozostały smugi.

Jak suszyć kurtkę puchową?

Suszenie jest równie ważne jak mycie. Jak prawidłowo wysuszyć kurtkę puchową? Po opłukaniu można ją odwrócić na przednią stronę i rozpiąć wszystkie zastawki. Nie należy energicznie wyżymać kurtki ani przypalać jej w opasce uciskowej, ponieważ wypełnienie i sama struktura materiału ulegną deformacji. Wystarczy rozwiesić mokre pranie na ramionach i poczekać, aż kłaczki spłyną.

Po praniu puch może wyglądać na cienki, ale nie martw się: po wyschnięciu puch powróci do swojego poprzedniego kształtu. Twoim głównym zadaniem jest strącanie (tasowanie) puchu od czasu do czasu jako poduszki, aby puch mógł się równomiernie rozłożyć i zająć swoje miejsce podczas procesu suszenia. Kategorycznie zabrania się suszenia kurtki na kaloryferze lub suszarką do włosów: spowoduje to wysuszenie kurtki, a kurtka puchowa nie będzie już ogrzewać, nawet przy pierwszych mrozach.

Możliwe trudności podczas mycia.

Zdarza się, że po praniu kurtki puchowej w warunkach domowych pojawiają się problemy takie jak: bóle brzucha, nieprzyjemny zapach, przebarwienia na tkaninie oraz piana, która jest wdmuchiwana do piersi. Jak rozwiązać te problemy?

Rozpuszczanie na tkaninach

Czy zauważyłeś żółte przebarwienia na swojej kurtce puchowej po praniu? Najbardziej prawdopodobną przyczyną tego jest zła obróbka puchu przez producenta. Co więcej, można uniknąć tej sytuacji już na etapie zakupu kurtki. Sprawdź, czy kurtka posiada znak DIE EN 12934. Symbole te wskazują na przydatność kurtki do europejskich standardów obróbki.

Ściereczki można czyścić płynem do mycia naczyń lub środkiem Fairy Cleaner. Rozcieńczony płyn spłukać wodą po 10 minutach od zastosowania. Czy trunek na twojej kurtce jest pomalowany na biało? Puch należy ponownie wypłukać: najprawdopodobniej cała kurtka jest zanieczyszczona detergentem.

Na dole w piersiach.

Czy puch był prany w pralce i puch zaplątał się w piersi? Wystarczy zaopatrzyć się w delikatne amortyzatory u producenta pralki, załadować je do bębna razem z kurtką i włączyć cykl prania z prędkością nie większą niż 600 obrotów na minutę.

Powstał nieprzyjemny zapach.

Jeśli kurtka puchowa będzie schła dłużej niż dwa dni, zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Jedynym skutecznym sposobem zaradzenia tej sytuacji jest ponowne wysuszenie kurtki. Inną opcją jest sprawdzenie rzeki na świeżym powietrzu przez kilka dni.

Wskazówki dotyczące przechowywania

Prawidłowe i staranne przechowywanie pozwoli zachować świetny wygląd kurtki puchowej przez jak najdłuższy czas. Przed włożeniem kurtki do płaszcza należy upewnić się, że wyschła po spacerze w deszczu lub śniegu. Owłosienie jest tak samo szkodliwe dla użytkownika, jak niewłaściwe pranie. Należy jednak pamiętać, że aktywne suszenie przy bezpośrednim nasłonecznieniu lub na kaloryferze jest przeciwwskazane. Po tym zabiegu wełna staje się oklapła i traci swoje właściwości izolacyjne.

Idealnym miejscem do przechowywania kurtki puchowej jest toaleta, umieszczona w ciemnym i suchym miejscu. Możesz zabezpieczyć tkaninę przed nieprzyjemnymi zapachami i szkodnikami, umieszczając w środku saszetki o zapachu ziół. Jednak worki foliowe na kurtki puchowe nie są odpowiednie: folia nie przepuszcza powietrza i z czasem takie przechowywanie może doprowadzić do powstania tsvilli na całym naturalnym wypełnieniu kurtki.

Ramiona dobrane dokładnie do szerokości marynarki pozwolą uniknąć zagnieceń w okolicy ramion. Zanim włożysz kurtkę puchową do kaptura, sprawdź jej zawartość i koniecznie wyjmij wszystkie ważne rzeczy. Dzięki temu materiał nie będzie się rozciągał, a Twoja ulubiona kurtka puchowa zachowa swój pierwotny kształt. Pamiętaj o tych prostych zasadach, a Twoja odzież wierzchnia będzie Ci służyć dwa razy dłużej.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy