Czysty aparat daje wspaniałe zdjęcia

Kamera jest urządzeniem wysoce niezawodnym, zaprojektowanym tak, aby wytrzymać dziesiątki lub setki tysięcy nagrań. Soczewki stosowane w tych urządzeniach są również trwałe. Aby jednak urządzenie działało długo, niezawodnie i na wysokim poziomie, należy o nie odpowiednio dbać. Najczęstszym problemem w nowoczesnych aparatach fotograficznych jest zabrudzenie matrycy. Lustrzane aparaty fotograficzne, w których pojawia się on przy zmianie obiektywu, oraz konwencjonalne aparaty cyfrowe pojawiają się poprzez tarcie mechanicznych mechanizmów aparatu. Niezależnie od przyczyny, rezultat jest zawsze taki sam - nieprzyjemne czarne plamy na wszystkich zdjęciach. Poniżej znajduje się 3-punktowy plan czyszczenia aparatu, który powinien być stosowany przez każdego fotografa.

1. Oczyścić obudowę

Zanim wyczyścisz szafkę od wewnątrz, powinieneś zacząć od wyczyszczenia jej od zewnątrz. Urządzenie należy czyścić co najmniej raz w miesiącu. Oczyść duże części piły wokół pokręteł, przycisków, gąbek za pomocą pisaka do kłaczków. Następnie wyczyść korpus aparatu i obiektyw miękką ściereczką z mikrofibry. Jeśli zdjęcie zostało zrobione nad morzem, wyczyść aparat szmatką nasączoną słodką wodą. W ten sposób z urządzenia zostaną usunięte resztki soli. 2.

Wyczyść soczewkę. 2.

Wyczyść soczewkę za pomocą niestrzępiącej się szczoteczki. Należy dokładnie wyczyścić tę część aparatu, aby uniknąć nierówności obiektywu i cząstek stałych. Obiektyw aparatu lustrzanego można zdjąć i wyczyścić zarówno od przodu, jak i od tyłu. Nigdy nie wymieniać obiektywu, gdy aparat jest włączony, ponieważ obiektyw silnie przewodzi kurz. W przypadku konwencjonalnych aparatów problem jest poważniejszy - nie można zdjąć obiektywu. Obiektyw nie może być przymocowany do aparatu, a tym samym nie można go szybko i łatwo usunąć. W takim przypadku trzeba będzie usunąć usterkę na istniejących zdjęciach lub zgłosić się do serwisu w celu rozwiązania problemu.

3. Czyszczenie i konserwacja narzędzi

Dostępne są specjalne zestawy do czyszczenia aparatów fotograficznych, które zazwyczaj zawierają:

    Specjalny spray i niestrzępiące się ściereczki do kaplicy przeznaczone do czyszczenia optyki (w celu czyszczenia należy nanieść 1-2 krople sprayu na ściereczki); Dmuchawa do wydmuchiwania proszku z optyki i innych mechanizmów aparatu; Zanurzacz z mikrofibry i wałek piankowy (zwykle używany w połączeniu z kulką gąbkową) do czyszczenia urządzenia z zanieczyszczeń.

Jeśli aparat nie będzie używany przez dłuższy czas, zalecamy wyjęcie baterii i karty flash oraz przechowywanie urządzenia w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Od czasu do czasu włączaj aparat i zrób kilka zdjęć, aby utrzymać go w dobrym stanie. Jeśli wchodzisz z zimna do ciepłego pomieszczenia, możesz włożyć aparat do plastikowej torby i zamknąć ją tak hermetycznie, jak to tylko możliwe. Pozostaw kamerę w ten sposób na około rok, aż przystosuje się do nowych warunków temperaturowych.

Jeśli będziesz czyścił aparat dokładnie co jakiś czas, Twój aparat będzie cieszył się swoją wydajnością przez długi czas. Dzięki temu zawsze możesz zachować swoje najcenniejsze chwile w najbardziej kolorowy sposób.

Cele

statywy

Torby, plecaki i worki na zdjęcia

Karty pamięci