7 przydatnych wskazówek dotyczących korzystania z wideorejestratora

 W Internecie można znaleźć wiele artykułów na temat tego, jak wybrać wideorejestrator. Jednak każdy kierowca samochodu powinien zwracać uwagę na instrukcje dotyczące korzystania z wideorejestratora. Przecież to właśnie od prawidłowej instalacji kamery zależy wiarygodność wykorzystania materiału wideo w sądzie.

Zebraliśmy kilka pomysłów, które pomogą Ci efektywnie korzystać z rejestratora.

Znajdź optymalne miejsce do instalacji

To może być oczywisty wybór, ale będziesz zaskoczony liczbą błędnie zainstalowanych nagrywarek wideo po obejrzeniu filmów z YouTube. Kamera musi być umieszczona na środku przedniej szyby i tak wysoko, jak to możliwe, aby zapewnić dobrą widoczność. Wiele osób, które dysponują wolną przestrzenią, uważa, że lepiej jest zainstalować kamerę za lusterkiem wstecznym.

Rozważ te czynniki przy wyborze lokalizacji:

Długość kabla zasilającego. Odległość do źródła zasilania. Pełna kontrola kamery po instalacji. Kąt widzenia środowiska wizyjnego.

Wybór odpowiedniego miejsca na instalację kamery może być trudny. Wielu kierowców instaluje kamerę za krawężnikiem lub po prawej stronie okna. W tym przypadku montaż w pobliżu lusterka wstecznego jest uważany za dobry wariant.

Ponieważ każdy samochód ma swoją unikalną konstrukcję, nie ma ścisłych reguł dotyczących montażu. Wystarczy przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu i znaleźć optymalne miejsce do instalacji kamery - kamera musi obejmować główną część drogi.

Jeśli nie jesteś ornitologiem lub nie interesują Cię rzadkie formy mgły, ogranicz ilość nieba w kadrze. Powyżej kadru niebo w kamerze tworzy vidblisky, obniżając jakość filmu. Migotanie powoduje, że rejestrator kompensuje jasność nieba i sprawia, że reszta obrazu jest ciemniejsza. Może to pogorszyć jakość obiektów, które chcesz zachować, na przykład gdy samochód z przeciwnej strony drogi pędzi w Twoją stronę.

Nie zapomnij upewnić się, że przyssawka bez problemu przejmuje ciężar wideorejestratora, nawet gdy nie ma na nim ruchu. Jeśli regularnie się chwieje, należy rozważyć alternatywne metody montażu.

Wybierz kartę SD.

Karty SD są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i pojemnościach. Nowsze modele często posiadają wbudowane karty. W przypadku zakupu karty osobno należy sprawdzić jej kompatybilność z urządzeniem. Zalecane jest użycie rejestratora wideo, który nagrywa obraz w jakości HD. Potrzebna będzie karta pamięci o pojemności 32 GB lub 64 GB.

Na karcie o pojemności 32 GB można zapisać 160 xvideo w Full HD i około 120 xvideo w 4K.

Przy wyborze karty należy zwrócić uwagę na typ karty SD, ponieważ różne karty nadają się do różnych celów. Na przykład, klasa 4 lub 6 jest odpowiednia dla obrazów niebibliotecznych, podczas gdy klasa 10 jest odpowiednia do przechowywania i nagrywania wideo HD. Bitrate na poziomie 10 oznacza, że karta obsługuje minimalną prędkość zapisu na poziomie co najmniej 10MBit/s.

Dostosuj ustawienia rejestratora wideo.

Każdy model ma swój własny zestaw funkcji. Najpierw należy wybrać format wideo, w którym rejestrator ma nagrywać. Można również wybrać czas trwania jednego klipu wideo. Niektóre modele posiadają funkcję nagrywania łączonego. Podczas konfigurowania urządzenia należy upewnić się, że można ponownie nagrywać filmy. Dlatego, jeśli karta jest zablokowana, oprogramowanie automatycznie usunie filmy, które nie są związane z incydentami.

Dodatkowo można nagrać informacje o rejestracji samochodu, dodać datę na plikach wideo. Można również włączyć GPS, ale oznacza to, że wideo będzie fiksuvshisya prędkość.

Utrzymuj przednią szybę w czystości

Utrzymanie przedniej szyby w czystości jest podstawą technicznej obsługi samochodu, a większość czynności związanych z czyszczeniem może być wykonywana automatycznie.

Poza tym należy pamiętać, że choć urządzenie rejestrujące będzie skupione na drodze, to nierówna przednia szyba może powodować dyskomfort i trudności w prawidłowym odczytaniu nagranego materiału. Dlatego należy regularnie przeprowadzać dokładne mycie pojazdu, a w czasie deszczu i śniegu używać skrobaczek lub szczotek.

Korzystanie z funkcji żyroskopu

Dzięki czujnikom żyroskopowym rejestrator automatycznie zapisuje wartości i przechowuje je w dedykowanym folderze (dzięki czemu nie zostaną przypadkowo zgubione). Jeśli ta funkcja jest dostępna w urządzeniu, należy ją włączyć.

Zasilacz do magnetowidu

Do wyboru są trzy opcje podłączenia rejestratora wideo:

  • Gniazdo zapalniczki samochodowej. Bezpośrednie podłączenie do akumulatora samochodowego. Przenośny akumulator USB.

Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie do akumulatora. W ten sposób można podłączyć główną część wideorejestratorów.

Jeśli nie jest dostępne zasilanie z akumulatora, należy użyć gniazda zapalniczki samochodowej.

Bateria USB jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli można ją regularnie ładować.

Regularnie sprawdzaj swoje nagrania

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać rejestrator wideo, aby upewnić się, że filmy są nagrywane prawidłowo. Należy to zrobić, ponieważ w przypadku przerwy w zasilaniu może dojść do utraty ustawień. Karta pamięci może się zaciąć, jeśli urządzenie nie jest ustawione na nadpisywanie starych plików. Ponadto, karta SD może być uszkodzona, dlatego najlepiej raz na jakiś czas sprawdzić działanie urządzenia.

Dostosuj jakość wideo i liczbę klatek na sekundę

Wszystkie rejestratory wideo umożliwiają zmianę poziomu wydajności wideo. Im wyższa skuteczność separacji, tym dokładniejszy i bardziej szczegółowy będzie obraz. Większość nowych rejestratorów posiada w zestawie kartę pamięci umożliwiającą nagrywanie wideo w najwyższej rozdzielczości, ale proszę, Należy pamiętać, że filmy o wyższej rozdzielczości zajmują więcej miejsca, a zatem okno zainteresowania może być w tym momencie mniejsze.

Zmniejszanie długości nagrywanych plików

Większość rejestratorów wideo nagrywa klatki w blokach do określonego czasu. Czas trwania filmu może wynosić od 3 xvin do 10 xvin. To ograniczenie czasowe nie wpływa na jakość filmu, ale mniejsze pliki są łatwiejsze w obróbce i ich szybszy transfer z karty pamięci. Krótki czas trwania filmu ułatwi przenoszenie plików na smartfon lub tablet.

Usuń zbędne elementy z panelu sterowania

Twój pulchny tygrysek może wyglądać uroczo na panelu sterowania, ale w razie wypadku na drodze może zasłonić część obrazu. Dlatego, jeśli lubisz mieć w samochodzie zabawki, wybierz dla nich odpowiednie miejsce, które nie będzie zasłaniało widoku.