Smartfon Razer Phone (wideo)

Znany producent sprzętu gamingowego Razer rozszerzył granice swojej działalności: teraz pod jego marką można kupić nie tylko gamingowe gadżety i akcesoria, ale także smartfon. Nowość nazywa się Razer Phone i wygląda bardzo ładnie. Korpus wykonany jest z metalu, tylny panel ozdobiony jest logo firmy. Cały wygląd zewnętrzny smartfona "mówi" o czystości stylu, dlatego możemy założyć, że Razer Phone jest bardzo pożądany przez męską połowę korpusu.

Wydajność

Producent zaprezentował nowość jako gadżet gamingowy, jego specyfikacja techniczna stoi na bardzo dobrym poziomie. Procesor Snapdragon 835 zapewnia mocne i płynne działanie smartfona, system operacyjny - Android 7.1.1 Nougat pod powłoką Nova Prime Razer Edition. Aparatura pamięci jest 8 gigabajtów operacyjnych i 64 gigabajtów vbudovanoyi. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci - aż do 256 GB za pomocą microSD. Czytnik linii papilarnych Razer Phone jest wbudowany w przycisk Home. Kolejna cecha - smartfon nie ma wejścia na słuchawki 3,5 mm, jest tylko gniazdo USB Type-C.

Ekran

Szczególną uwagę zwrócono na ekran smartfona. Zastosowano w nim matrycę IPS z tranzystorami IGZO. Rozmiar ekranu - 5,7 cala, rozdzielczość - 2560x1440 pikseli, proporcje - 16:9. Ale główną "cechą" ekranu - maksymalna częstotliwość wyświetlania 120 Hz. Warto również zwrócić uwagę na obecność technologii synchronizacji klatek UltraMotion, zapewnia ona płynne odtwarzanie bez opóźnień i przerw.

Kamera

Razer Phone może pochwalić się podwójnym aparatem głównym o rozdzielczości 12 i 13 megapikseli, przysłona pierwszego obiektywu to F/1.75, drugiego - F/2.6. Użytkownik będzie mógł nagrywać wideo w rozdzielczości do 2160p, z częstotliwością odświeżania 30 klatek na sekundę. Przedni aparat ma łączną pojemność 8 megapikseli i przysłonę F/2.0.

System audio

System audio obejmuje 24-bitowy przetwornik C/A oraz dwa przednie głośniki stereo Dolby Amos, każdy z końcówką mocy. Głośniki stereo posiadają certyfikat THX - system certyfikacji jakości komponentów audio, pierwszy wśród smartfonów.

Bateria

Pojemność baterii Razer Phone - 4000 mAh. Według producenta smartfon pozwala na 7 lat grania w gry, słuchania muzyki przez 64 lata i 12,5 roku oglądania filmów i wideo. Ponadto nowość zapewnia funkcję QuickCharge 4.0 Plus, dzięki której smartfon może "naładować się" nawet do 85% w ciągu 1 roku.

Wymiary smartfona to 158,5 x 77,7 x 8 mm, waga - 197 gramów. Razer Phone będzie dostępny w tym miesiącu, począwszy od 17 lutego, w cenie promocyjnej 699 USD.