Jak wybrać odpowiednią maszynkę do strzyżenia włosów: wszystkie niuanse, które musisz znać

Oszczędność czasu, zawsze dobry wygląd i minimalny wysiłek - wszystkie te korzyści, które dają właścicielom maszynki do strzyżenia włosów. Z profesjonalną maszyną podhodnoyu pod ręką może stać się ostavlennym osobistym stylistom i nauczyć się technologii każdej fryzury. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. O osobliwościach maszyn i tych, którzy nie popełniają błędów w wyborze - więcej w tym artykule.

Skąd różnica między trymerem a maszynką do strzyżenia włosów?

Pierwsza różnica między trymerem i maszyną do strzyżenia włosów - wielkość i wartość urządzenia. Maszyny do strzyżenia (trymer) onagatoshi mniejsze i lżejsze. Ale kluczowa różnica leży w kształcie noża. W celu uzyskania gładkiego obrzeża wymagana jest specjalna konstrukcja ostrza:

  • minimalna długość cięcia; nieznaczna odległość między zębami grzebienia prowadzącego.

Wpadając w non trymer, krótkie włosy są dobrze fiksuyutsya, co pozwala na wykonanie grzywny trymera. Ale konwencjonalne maszyny włosy nie będzie pilnie przestrzegać, a większość z krótkich włosów wydaje się nie cięte.

Jaką maszynkę do strzyżenia włosów kupić, jeśli chce się połączyć możliwości trymera i standardowej maszynki do strzyżenia włosów? Zwróć uwagę na modele z wymiennymi ostrzami. Na przykład model Oster 616 wyposażony jest w nóż o szerokości 3 mm (do objętościowego usuwania włosów) oraz dyszę o szerokości 0,1 mm (do obcinania krawędzi).

Rodzaje silników

Istnieje kilka podstawowych typów silników stosowanych w maszynkach do strzyżenia włosów:

  • Wibrujące (indukcyjne, "pivot"); Rotary.

Modele wibracyjne z silnikiem indukcyjnym są najbardziej przyjazne dla budżetu i ich główną zaletą. Przeciętnie urządzenia te pracują z częstotliwością 6000 obr. Oznacza to, że urządzenie będzie wibrowało w rękach użytkownika. Urządzenia te szybko się nagrzewają i nie są zbyt wydajne. Jeśli skusisz się na wybór kombajnu do rzadkiego użytku, i planujesz włączyć go do pracy na maksymalnie 10 hvilin dziennie, model z silnikiem indukcyjnym - Twój wybór.

Maszyny wibrujące z tzw. silnikiem "pivot" (wahadłowym) pracują z częstotliwością 3000 uderzeń noża w obrocie. Oznacza to, że ich częstotliwość jest 2 razy mniejsza niż w przypadku modeli z silnikiem indukcyjnym. Ale w przypadku wyboru maszyn do ścinania, wysoka liczba obrotów - nie zawsze jest wskaźnikiem jakości. Pojemność jest podzielona na 3000, a nie 6000 obrotów, co oznacza, że urządzenie pracuje wydajnie. Im niższa prędkość obrotowa, tym wyższa wydajność na obrót. Silnik typu płynnego rozprasza mniej ciepła i ma wyższą sprawność. Maszyny te będą pracować przy ścinaniu suchych i odwijanych włosów o średniej grubości.

Najwyższa potencja vidrishnostyu maszyny typu rotacyjnego. Urządzenia te nie wydatkują energii akumulatora na ciepło, a całą moc przesyłają do napędu tarczy w sieci. Dlatego też wydajność maszyn rotacyjnych jest tak wysoka. Wszystkie urządzenia zasilane bateryjnie są wyposażone w silnik rotacyjny, ponieważ jest to silnik ekonomiczny. Ale nie bateria nie może stanowić wielkiego zasobu dla małego vazi technics. Więc jeśli Potribni naprawdę potrign³, profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów, należy zwrócić uwagę na obrotowy model³, który ³ funkcji w³d środka.

Jaka jest wymagana moc maszynki do strzyżenia włosów?

Urządzenie o poziomie pojemności powinno być dobrane w zależności od potrzeb. Jeśli profesjonalnie zajmujesz się strzyżeniem włosów i obsługą klientów, wybierz modele obrotowe o mocy od 25 do 45 W. Te maszyny są dopasowane do cięcia włosów o dowolnej długości i konsystencji. Urządzenia rotacyjne nie przegrzewają się i mogą pracować przez wiele lat.

Do codziennego użytku wystarczający jest niski pobór mocy w zakresie 10-20 W. Taką wydajność może zapewnić większość maszyn wibracyjnych. Maszyny te są niedrogie i przeznaczone do pracy przerywanej (maksymalnie 20 xvinylina na sesję). Idealnie nadają się dla osób, które kupują urządzenie dla siebie i nie planują używać go na co dzień.

Czym różni się profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów od standardowej?

Profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów do depilacji w niezawodnym silnikiem typu rotacyjnego, który gwarantuje bezproblemową pracę urządzenia przez długi czas. Ponadto maszyna-profesjonalista zatrzymuje obracanie noży, jeśli akumulator jest niewystarczająco naładowany. W ten sposób urządzenie pomaga uniknąć niespójnej fryzury. Profesjonalny sprzęt nie będzie wyginał, wyrywał ani miażdżył włosów.

Naładuj maszyny profesjonalnego typu przez cały rok i może pracować autonomicznie co najmniej 50-90 hviliny. Często soczewki w tych urządzeniach wykonane są z wysokiej jakości stali. Kolejną zaletą jest precyzyjne ustawienie długości włosia (do 0,2 mm).

Uznanie

Jak wybrać maksymalny kombajn wibracyjny, tak aby sprostał on swoim bezpośrednim obowiązkom? Najprostszy sposób - kupić urządzenie na wizytę.

Na przykład, kosiarki do usuwania włosów w nosie i uszach mają pionową konstrukcję ryzhuchuyu głowy. Robi się to po to, aby pozbyć się włosów w najbardziej niedostępnych miejscach i nie zrobić sobie krzywdy.

Trymery do brody i włosów z małym nożem i wąskimi zębami - idealne połączenie do utrwalania krótkich włosów i schludnych cięć. W zestawie często znajdują się wskazówki dotyczące korekty kształtu.

Bodygroomer - urządzenie do strzyżenia włosów na ciele, w tym w okolicach intymnych. Zazwyczaj urządzenia te są lekkie i mobilne.

Istnieją również uniwersalne maszyny, które mogą zmusić zarówno do cięcia i wąsy pridhirti. Jeśli chcesz kupić urządzenie do wszystkich rodzajów cięcia, przyzwyczajaj się do zestawów z kilkoma głowicami.

Ładowanie

Maszynki do strzyżenia włosów mogą być zasilane z sieci i baterii. Merezhevі modele są odpowiednie dla corystuvachi, które planują korzystać z urządzenia przez długi czas. Zazwyczaj urządzenia te są bardziej wydajne i pozwalają na vykonuvaty nairiznomantnishh fryzury. Główne wady tego typu zasilania - ograniczone w rukhi i potrzeba elektromerezhey. Pierwszą wadą może być częściowo niveluvaty wibrujące modele z owiniętym sznurkiem, który nie będzie skręcony i przeszkadzać w pracy.

Jak wibrować maszynę do cięcia włosów w domu, jeśli chcesz wziąć urządzenie z tobą? Zwróć uwagę na modele zasilane bateryjnie. Ładowanie baterii trwa często od dwóch do trzech lat. W miarę rozładowywania się akumulatora urządzenie zaczyna pracować bardziej wydajnie. Warto również zauważyć, że maszyny akumulatorowe trohich są bardziej istotne, w porównaniu z winami merzhego typu.

Dla tych, którzy chcą mieć wszystko naraz, jest model z pamięcią bateryjną. Urządzenie to może być podłączone do sieci i pracować tak długo jak chcesz, lub możesz naładować baterię i zabrać ze sobą w podróż. Przy zakupie należy zawsze zwracać uwagę na typ akumulatora. Jeśli na baterii widnieje napis Ni-MH, oznacza to, że masz baterię z efektem pamięci. Ładowanie takiego urządzenia może nastąpić dopiero po całkowitym rozładowaniu.

Akumulatorowa maszynka do strzyżenia może być zasilana bateriami. Często urządzenia zasilane bateryjnie nie mają dużej mocy i są przeznaczone do innych nietrywialnych prac, na przykład do obcinania włosów w uszach i nosie.

Ostrza kosiarek: materiał, budowa, konserwacja.

Nóż - główny element każdej maszyny do ścinania. Jakość ostrza jest oceniana przez:

  • materiały produkcyjne (stal z cięciem diamentowym lub tytanowym, w niektórych przypadkach ceramika); budowa; montaż.

Noże stalowe są mocne, ale nagrzewają się w procesie cięcia, a ceramiczne są odporne na wysokie temperatury, ale mogą się rozszczepić przy uderzeniu. Optymalny wariant - połączenie tych materiałów w jednym urządzeniu. Maszyny z takimi nożami należą do wysokiej kategorii cenowej.

Jak wybrać maszynę do strzyżenia włosów w rozsądnej cenie? Optymalnym rozwiązaniem byłby model z metalowymi nożami i fililenniem.

Mocowanie noży może być przykręcane (nie przykręcane do maszyny) i zdejmowane (istnieje możliwość szybkiej wymiany dysz). Szybkowymienne zespoły brzeszczotów mają jedną zaletę - są łatwiejsze do szlifowania, smarowania i czyszczenia.

Później włos traci swoją ostrość i zamiast ciąć zaczyna miażdżyć włos. Sposób ostrzenia noża zależy od modelu urządzenia. Niektóre noże wymagają ręcznego ostrzenia, a inne ostrzą się samoczynnie, dzięki specjalnej technologii - krawędź rozety pod kątem 45 stopni, noże noszone pojedynczo pracują i pozostają ostre przez długi czas.

Jak każdy poręczny detal, wymaga on regularnego oliwienia. Procedura ta jest niezbędna, aby utrzymać wosk w zakresie norm i nie przegrzać urządzenia. Z reguły olej nakłada się na części tnące noża oraz na "stopę", gdzie siła tarcia jest największa. Następnie maszyna jest włączana na kilka hvilin, aby olej wypłynął. Po usunięciu nadmiaru kitu wytrzeć szmatką. Aby upewnić się, że nie popełniono błędów, należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia.

Sprzęt

W razie potrzeby można zawsze rozszerzyć funkcjonalność maszyny do strzyżenia dzięki specjalnym akcesoriom. Akcesoria pomogą Ci optymalnie wybrać instalację długości i delikatnie wykonać każdą fryzurę - od pudełka włosów do fliruvannya. Liczba dysz może się wahać od 1 do 6 i więcej. Dysza Naipopulyarnisha - dla brody i sosu, jest dostarczany z większością maszyn. Jeśli nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu na pielęgnację dysz, wybierz urządzenia wymienne. Przedłużacze teleskopowe są bardzo poręczne, ale szybko się zużywają.

Dysze do strzyżarki - nie wszystkie akcesoria korisn³. Na przykład właściciele urządzeń mogą stać się bardzo pomocni:

  • wskaźnik naładowania (umożliwia monitorowanie stanu baterii); wodoszczelny korpus (maszyny te mogą być używane podczas uzdatniania wody); wymieniać się leadami (przydatna opcja dla tych, którzy nie chcą sami kupować leadów); pojemnik na olej (pojemność do smarowania mechanizmów maszyny); sprawa; wyświetlacz (pokazuje dane dotyczące pracy maszyny); Podstawka do ładowania (najłatwiejszy sposób ładowania urządzenia).

Zestaw maszyn do strzyżenia jest tak zróżnicowany, że każdy kupujący może wybrać opcję odpowiadającą jego własnym potrzebom.

Funkcje dodatkowe

Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów wziąć pod uwagę wszystkie niuanse pracy i dosogomagayut w dostogninni odkupić wynik. Dokodkova funkcja pidsvivchaniya pozwala nie przegapić zhodnogo włosy i zrobić cięcie jak dokładnie i starannie.

Zapomniałeś naładować maszynę, a fryzura musi być zrobiona natychmiast? Przyda się dodatkowa opcja szybkiego ładowania. Urządzenie zostanie naładowane w ciągu zaledwie kilku godzin. Jednak ten zarzut nie potrwa długo. Wśród innych przydatnych funkcji ładowania jest możliwość ładowania urządzenia z portu USB.

Zdarza się, że po zabiegu należy ściąć wszystkie włosy na twarzy, szyi i ramionach. Dzięki funkcji okluzji próżniowej można uniknąć niedogodności. Maszyny z taką opcją wyposażone są w pojemnik do zbierania krótkich włosów.

Niektóre modele maszynek do strzyżenia włosów są wyposażone w funkcję czyszczenia na sucho: można je bez obaw myć bezpośrednio pod strumieniem gorącej wody.

Przewodnik wyboru

Oprócz swojej funkcji urządzenie musi być przyjazne dla użytkownika. Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą uzyskać maksymalną wydajność i komfort pracy z urządzeniem.

Jeśli twoje ręce szybko się męczą, lepiej nie wybierać ważnych modeli. Jednak właściciele zbyt lekkich maszyn często narzekają na to, że podczas strzyżenia ważne jest, aby utrzymać je w jednej pozycji. Tak więc w sile maszyny lepiej jest podążać za złotym środkiem.

Niektórych ludzi bardzo denerwuje hałas. Jeśli jesteś z ich plemienia, wibrujące modele mogą Cię zniechęcić.

Elementy chodzące na obudowie pomogą zwiększyć sztywność maszyny i sprawią, że ruch będzie bardziej precyzyjny. To jest flail, który pomaga uniknąć błędów i poprawić jakość fryzury. To samo dotyczy przycisków: ich rozmieszczenie wydaje się być drobnym szczegółem, ale ten niuans ma ogromny wpływ na użyteczność.

Chcesz szybko zdjąć i wyczyścić lez? Wybierz modele z wyjmowanymi blokami noży na wałach. Modele z zapięciem na śruby są odpowiednie dla cierpliwych użytkowników, którzy mają czas na dokręcenie śruby za pomocą przekręcenia.

Maszynka do strzyżenia, która marka wibruje?

Kluczem do udanego zakupu - wybór technologii dla cech, których potrzebujesz. Nie należy wahać się zbyt wiele, aby polegać na marki, ale warto mieć świadomość producentów zaangażowanych, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący i kupić urządzenie po raz pierwszy.

Wśród najpopularniejszych marek maszyn do strzyżenia: Moser, Ermila, Wahl, Andis, Oster, Thrive i Panasonic. Wszyscy ci producenci mają bogatą historię, są sprawdzeni na rynku i oferują klientom szeroką gamę urządzeń.

Moser to niemiecka marka, wszystkie urządzenia produkowane są wyłącznie w Niemczech. Kraj produkcji maszyn Whal, Oster i Andis - Stany Zjednoczone. Oster - ograniczona gama modeli i najwyższa cena, w porównaniu z innymi amerykańskimi producentami. Thrive i Panasonic - japońskie marki, produkty, które różnią się wysoką jakością montażu.

Dobrą korelację ceny i jakości można również znaleźć u producentów BaByliss, GA.MA, Braun, Clatronic, Philips, Remington, Rowenta. Maszyny tych marek są łatwe w obsłudze, trwałe, charakteryzują się energooszczędnością i wysoką jakością ostrza.

Podstawowym warunkiem prawidłowego doboru maszyn jest

Aby wybrać maszynę do strzyżenia włosów, która będzie spełniała wszystkie Twoje potrzeby, należy wybrać priorytety. Jeśli jesteś profesjonalistą i zależy Ci na maszynie wibracyjnej o maksymalnej wydajności i precyzyjnym dostrojeniu długości, zwróć uwagę na modele o wielkości rotacyjnej. Nie wiesz, jak wybrać trymer do brody, aby szybko i samodzielnie przycinać włosy? Najlepszym rozwiązaniem jest model wibracyjny z kilkoma dyszami, który spełni Państwa oczekiwania. Wiedząc, które cechy są dla Ciebie najważniejsze, możesz łatwo dokonać właściwego wyboru.