Jak znaleźć telefon po IMEI: unikalne i sprawdzone metody

 Jak często zadajesz sobie pytanie: "Gdzie jest mój telefon? Nie raz, rozglądając się po mieszkaniu i zaglądając w piękniejsze i spokojniejsze zakątki, zastanawialiśmy się, gdzie go zostawiliśmy. A może to było zrujnowane! Albo inna sytuacja: telefon został skradziony, a teraz musisz się dowiedzieć, gdzie on jest? Oczywiście miło by było, gdyby "komórka" była aktywna. Ale gdzie kiedykolwiek widziano takiego łotra, który nie rzuca kartą, gdy tylko dostanie aparat? Najprawdopodobniej wszystko, "numer strefy działania", i trzeba myśleć, inne sposoby wyszukiwania. Najlepszy z nich - aby znaleźć telefon po IMEI. Będzie to przedmiotem dzisiejszej dyskusji.

IMEI (International Mobile Equipment Identifier) to unikalny numer dla każdego telefonu. Składa się z piętnastu cyfr, gdzie dwie pierwsze to kod montażowy, sześć kolejnych - kod homologacji, sześć - numer seryjny i ostatnia cyfra - kwota kontrolna. IMEI służy do identyfikacji urządzenia w sieci komórkowej.

Gdzie znaleźć kod IMEI

W większości przypadków numer ten znajduje się na tylnej obudowie telefonu, a także na naklejce pod baterią. Czasami identyfikator urządzenia umieszczony jest w slocie na kartę SIM (np. w produktach SONY), lub na widocznej ramce slotu "bateria" (praktyka Apple). Możesz zobaczyć kod IMEI na ekranie wpisując *#06#.

Ale jak znaleźć telefon po IMEI, jeśli telefon jest martwy? Istnieje kilka sposobów.

  • W przypadku zakupu urządzenia mobilnego u operatora, identyfikator kodowy urządzenia znajduje się w umowie oraz w zamówieniu zakupu. Jeżeli urządzenie zostało zakupione w sklepie z elektroniką, numer IMEI powinien znajdować się na dokumencie potwierdzającym zawarcie umowy. Kiedy kupujesz iPhone'a lub inną markę smartfona ręcznie, nie zapomnij zapisać numeru modelu, lub poprosić o oryginalne opakowanie z niego. Na pudełku znajduje się również IMEI. W smartfonach z systemem Android kod dostępny jest w opcjach kasy, w panelu Google. W przypadku systemu iOS numer ten znajduje się w dodatku iCloud.

Czy jest możliwość znalezienia telefonu po IMEI?

Wynik wyszukiwania smartfona z międzynarodowym IMEI jest bezpośrednio zależny od GPS. Jeśli jest ona włączona, wszystkie niezbędne dane będą dostępne przez IMEI. Jeśli jednak telefon jest martwy lub został odłączony przez intruza, system transmisji danych również zostanie rozłączony. Bez względu na to, jak bardzo organy ścigania i rzecznicy służb bezpieczeństwa operatorów komórkowych będą się starali odnaleźć uszkodzone urządzenie, nie będzie to możliwe.

Sposoby na znalezienie telefonu po IMEI

Jeśli google ten problem, wyszukiwarka będzie produkować setki propozycji, które obiecują znaleźć lokalizację utraconego smartphone w ciągu kilku minut. Ale nie warto być szczęśliwym! Prawda jest taka, że na Ukrainie nie ma jednej firmy, która miałaby dostęp do wszystkich danych operatorów komórkowych.

Obecnie istnieje wiele programów do wyszukiwania urządzeń po IMEI. Ale wiele z nich to wyłącznie tempura, i nie są w stanie zapewnić pożądanego rezultatu. Ponadto, ich celem jest przechwytywanie danych osobowych i wykorzystywanie ich do wrogich celów. Częściej niż nie, programy te:

  • Proszą o dane karty kredytowej (szczególnie zaskakujące, jeśli program był początkowo pozycjonowany jako darmowy); żądanie wysłania powiadomienia tekstowego w celu określenia lokalizacji uszkodzonego smartfona; Jeśli dodatek obiecuje znaleźć swoje urządzenie przez satelitę (ta usługa na pewno nie jest darmowa, a może być używany tylko przez osoby o specjalnym dostępie).

Istnieją inne, bardziej sprytne schematy, które próbują Cię oszukać. Najważniejsze jest to, aby nie rozstrzygać natychmiast na, wydawałoby się, bardzo kuszące warunki i działać z chłodną głową: w przypadku, gdy telefon zniknął, szukać pomocy u organów ścigania, lub spróbować znaleźć gadżet sprawdzone środki. Co to jest? Odpowiedzi poniżej.

Oprogramowanie do wyszukiwania telefonu po IMEI bez żadnych opłat

Wariant, w którym użycie programu do wyszukiwania telefonu po IMEI, najprostszy, ale czasem pomocny. Ważne jest, aby zrozumieć, że skuteczne będą tylko te narzędzia, które wykonują wyszukiwanie w oparciu o informacje wprowadzone przez Ciebie osobiście.

Obecnie najpopularniejszym dodatkiem jest IMEI-Poisk 2.0., który służy do wyszukiwania:

  • numer telefonu; kod IMEI uszkodzonego urządzenia; ostatni punkt w przestrzeni przed stratą; ostatni czas użycia (ostatnie połączenie, wylogowanie).

Ponownie, ta metoda nie jest uważana za najlepszą.

Jak znaleźć telefon poprzez IMEI na komputerze?

Aby szukać zagubionego gadżetu za pośrednictwem komputera lub laptopa, należy zainstalować specjalny program. Działa on za pośrednictwem satelity i będzie próbował wywołać hałas w miejscu, w którym znajduje się telefon. Proszę jednak pamiętać, że wykrywanie geolokalizacji będzie działać tylko wtedy, gdy urządzenie było wcześniej zainstalowane na tym samym programie! W innym przypadku, wszystko, co będzie można uzyskać za pomocą recyklingu, to model gadżetu, jego status (utrata lub kradzież), dane o tym, gdzie kupiłeś smartfon i jego producenta.

Jak tylko kupiłeś telefon, nie wahaj się zainstalować specjalny program do wyszukiwania, często jest on dołączony do pakietu antywirusowego. Na przykład, w programie Eset Mobile Security można aktywować moduł "Anti-Theft". W tym przypadku, jeśli urządzenie zostanie utracone, możesz śledzić jego lokalizację za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej twórcy oprogramowania.

Sposoby wyszukiwania telefonu po IMEI w zależności od systemu operacyjnego

Różne systemy operacyjne i programy, jak znaleźć telefon przez IMEI samodzielnie przez Internet, odpowiednio, różne. Jeśli jakiś dodatek jest dostępny w Google Play i możesz go pobrać na swój telefon z Androidem, nie będzie on dostępny dla urządzeń z iOS. I na dodatek. W związku z tym istnieją poważne trudności. Aby uniknąć zamieszania, oferujemy Państwu optymalne rozwiązania dla każdego z tych OS.

Jak mogę namierzyć iPhone'a za pomocą IMEI?

Telefony produkowane przez Apple - słodka przekąska dla złoczyńców, kosztują drożej niż ich analogi, dlatego są tak atrakcyjne dla złodziei. Jeśli mieliście taką sytuację, że iPhone został skradziony, albo gdzieś zginął, to zapnijcie ten sposób na jego szukanie.

  • Połącz się z programem iCloud. Tryb wyszukiwania dla iPhone'a. Odwiedź oficjalny zasób icloud.com, gdzie w specjalnym wierszu wpiszesz swój unikalny identyfikator Apple ID i hasło.

Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, natychmiast będziesz wiedział, gdzie znajduje się Twój gadżet. A jeszcze lepiej - będziesz mógł śledzić jego ruchy.

Jak znaleźć skradziony telefon z Androidem po IMEI?

Znalezienie przez iCloud urządzeń mobilnych nie są "jabłko" produkcji nie jest możliwe. Jednak posiadacze bardziej przystępnych cenowo urządzeń Xiaomi, Huawei czy Honor nie powinni się zniechęcać. Właściciele telefonów z systemem Android mogą spróbować odnaleźć swoje urządzenia przez satelitę. W tym przypadku nie można obejść się bez Google.

Na osobistym koncie użytkownika przechowywane są wszystkie dane potrzebne do wyszukiwania. Przejdź do "Android zdalnego zarządzania", a następnie będziesz w stanie

  • Znajdź swój kod IMEI; Dowiedz się, gdzie znajduje się gadżet; sprawdzić, ile energii pozostało w baterii (jeśli urządzenie jest nadal włączone); Zadzwoń do zagubionego smartfona i w ten sposób ustal, czy został skradziony, czy po prostu gdzieś zaginął; Usuń ważne dane (aby zapobiec rozpowszechnianiu informacji przez osoby trzecie); Zdalna blokada, dzięki której osoba, która ukradła lub znalazła telefon nie będzie mogła go kontrolować.

Jak znaleźć telefon Samsung po numerze IMEI?

Algorytm wyszukiwania dla urządzeń mobilnych Samsung jest taki sam jak dla innych gadżetów z systemem Android. Alternatywą - poprzez specjalne dodatki, dostępne do pobrania za darmo w Google Play. Popularne dziś są:

  • SeekDroid (z możliwością nadsylabizowania geobaz danych w celu identyfikacji urządzenia z dokładnością do 3-5 metrów); Lost Android - program zapewnia świetną maskę przed intruzami na pulpicie wygląda jak ikona notatnika; Wheres My Droid - oferuje szeroką listę dostępnych informacji, w tym współrzędne gadżetu, dostęp do książki telefonicznej, aparaty fotograficzne, itp.

Jak znaleźć skradziony telefon po IMEI na Ukrainie bez kosztów?

Trudności w poszukiwaniach polegają na tym, że nawet posiadając numer IMEI nie zawsze można ustalić, gdzie znajduje się telefon. Jeśli urządzenie ma zainstalowany odpowiedni program, może zostać zidentyfikowane przez sygnał satelitarny. Ale gdy urządzenie jest wyłączone, ta sztuczka nie będzie działać. Jedyne co można zrobić, to napisać skargę do organów ścigania i przekazać przesyłkę z numerem identyfikacyjnym smartfona. I nawet tutaj nie wszystko jest proste - najpierw policja musi uzyskać zgodę sądu na weryfikację kodu IMEI. I dopiero wtedy będą mogli spróbować odnaleźć Twój zniszczony smartfon.

Przydatne wskazówki

Aby mieć duże szanse na znalezienie zniszczonego telefonu po jego IMEI, należy aktywować program "ochrona antykradzieżowa" lub jego odpowiedniki. Początkowo zavantazhte dodatki do Internetu.

Jeśli nie znalazłeś tego narzędzia na swoim smartfonie, nie próbuj rozwiązywać problemu wykrywania na własną rękę - skontaktuj się z właściwymi organami. Policjanci wiedzą, jak to robić skutecznie i efektywnie.

Nie zapomnij o głównej zasadzie, aby znaleźć mój iPhone przez IMEI - nie trać czasu! Im szybciej zrobisz coś, aby znaleźć urządzenie, tym większe masz szanse na korzystny wynik.