Zalety aparatów bezlusterkowych z aktualnej oferty firmy Canon

Aparaty bezlusterkowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. I dziś w tym artykule postaramy się zrozumieć dlaczego. Przygotowaliśmy dla Was kilka bezkonkurencyjnych zalet aparatów bezlusterkowych.

  WAGA

Różnica w wadze pomiędzy aparatami bezlusterkowymi a lustrzankami jest często nieistotna. Z pewnością aparat Canon EOS M100 będzie mniejszy niż, na przykład, twój Canon 5D mark III, ale to dlatego, że rozmiar czujnika, a co za tym idzie wartość obiektu, różnią się. Porównajmy kilka aparatów bezlusterkowych i lustrzanych:

Podczas długich sesji każdy gram ma duże znaczenie. Waga sprzętu może mieć decydujące znaczenie podczas podróży na wakacje, zwłaszcza jeśli przenosisz sprzęt w ładunku podręcznym.

  Rozmiar

Aparaty bezlusterkowe są mniejsze od aparatów lustrzanych. Mimo tej redukcji aparaty bezlusterkowe nadal nie mieszczą się w korpusie typowego użytkownika. Uchwycenie miasta i jego mieszkańców podczas jazdy jest często łatwiejsze do wykonania aparatem bezlusterkowym, ponieważ jest on mniejszy i nie powoduje takiego dyskomfortu u mieszkańców. Aparat bezlusterkowy Canon EOS M100

  Wysoka prędkość nagrywania

Szybkość działania większości aparatów bezlusterkowych jest obecnie wyższa niż innych popularnych modeli aparatów bezlusterkowych! Oto kilka przykładów tego twierdzenia:

EOS M50 - 10 klatek na sekundę

EOS M100 - 6,1 kl.

EOS M5 i EOS M6 - 7 kl.

Obecnie prędkość kamer lustrzanych waha się od 3 FPS do 16 FPS.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M50

  Autofokus

W całej linii nowoczesnych aparatów bezlusterkowych Canon zastosowano technologię Dual Pixel CMOS AF. System autofokusa (AF) wykorzystujący czujnik detekcji fazy został opracowany w celu zapewnienia płynnego i szybkiego przenoszenia ostrości podczas nagrywania filmów z manipulowanymi obiektami oraz szybkiego autofokusa podczas fotografowania w trybie Live View.

Ta opracowana przez firmę Canon technologia pozwala uzyskać profesjonalny efekt płynnego przenoszenia ostrości, gdy fotografowany obiekt jest przesuwany w kierunku widza, a obiekt jest utrzymywany w poziomie zbliżenia na tle i jest znakiem rozpoznawczym systemu EOS do nagrywania filmów.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M6

  Silent

Aparaty bezlusterkowe nie są w 100% ciche, ale są znacznie cichsze niż lustrzanki. Jest to istotna zaleta przy uwiecznianiu takich wydarzeń jak imprezy kulturalne, przedstawienia teatralne itp.

  Możliwość adaptacji obiektywów z innych systemów

Wszystkie aparaty bezlusterkowe Canon mają ten sam elektroniczny system sterowania EOS, co lustrzanki cyfrowe Canon. Dzięki temu każdy użytkownik może korzystać z zalet praktycznie każdego obiektywu firmy Canon. Ponadto firma Canon wprowadziła adapter mocowania Canon EF-EOS M, zapewniając w ten sposób wszystkim dostęp do najszerszej na świecie linii aparatów fotograficznych.

Aparaty bezlusterkowe Canon