Xiaomi Mi Band 5 dostanie 1,2-calowy ekran, czujnik SpO2, wsparcie NFC i Amazon Alexa

W ciągu ostatnich kilku dni w internecie pojawiły się nowe informacje na temat cech kolejnej linii bransoletek fitness Xiaomi. Zebraliśmy wszystkie najnowsze informacje na temat specyfikacji technicznej i wyglądu Mi Band 5 i dzielimy się nimi z Tobą.

Bransoletki fitness Xiaomi Mi Band cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na łatwość użytkowania, uniwersalny design, przystępną cenę oraz szeroki wybór przydatnych pasków. To właśnie te cechy sprawiają, że Mi Band jest tak popularny.

Mi Band 5 to najszybsza droga do stania się jednym z najbardziej przystępnych cenowo trackerów fitness 2020 roku i po raz kolejny spowoduje małą rewolucję w swoim segmencie. Pozwól nam powiedzieć dlaczego.

DESIGN XIAOMI MI BAND 5

Ekran nowej bransoletki będzie większy od poprzedniego modelu o 0,25 cala. Będzie on wyposażony w 1,2-calowy wyświetlacz z matrycą AMOLED. Producent sprawi, że będzie ona bardziej jasna, tak aby w jasnym świetle słonecznym łatwiej było odczytać informacje. Wszystkie pozostałe cechy pozostają bez zmian - 20 dni pracy bez ładowania dodatovo, wodoodporność do 5 atmosfer oraz Bluetooth 5.1 Low Energy.

Sądząc po podświetlonych zdjęciach, grubość kapsuły i pasa będzie trohimenowa. Wiadomo też, że proces ładowania będzie taki sam, jak w Xiaomi Mi Band 2 i 3 - kapsułę trzeba będzie włożyć do podstawki ładującej, a nie podłączać od góry.

Radykalne zmiany w designie nie są oczekiwane, Xiaomi zrozumiało, że design Mi Band 4 okazał się najbardziej optymalny i poręczny.

MODUŁ NFC XIAOMI MI BAND 5

Oczekuje się, że nowy model stanie się pełnoprawnym urządzeniem płatniczym z wbudowanym modułem NFC. Mi Band 4 był już wyposażony w ten moduł, ale działał on tylko z systemami płatności w Chinach. Teraz pozostaje czekać, kiedy producent doda wsparcie dla Google Pay.

KOMUNIKATOR GŁOSOWY XIAOMI MI BAND 5

Być może deweloperzy dodadzą wsparcie dla komunikatora głosowego. W Chinach można komunikować się za pomocą Xiao AI, a w innych krajach będzie dostępny dla Amazon Alexa. Na razie języki rosyjski i ukraiński nie są dostępne dla komunikatora głosowego, ale będzie można podciągnąć swój angielski.

KONTROLA ZDROWIA

Według informacji od jednego z insiderów, nowe bransoletki będą dostępne z funkcją określania saturacji - gwałtowności kwaśnej krwi. Jeśli tak, to Mi Band 5 zrobi prawdziwą furorę na rynku. Ta cecha nie jest nawet w drogich bransoletkach, a na ciele pandemii to w ogóle nie będzie kosztować. Pomiar saturacji, czyli po prostu poziomu nasycenia krwi tlenem, będzie w stanie ostrzec odbiorców o problemach z oddychaniem.

Ponadto, nowy model będzie posiadał funkcję osobistego indeksu aktywności (Personal Activity Intelligence). Twórcy zapewniają, że jest to pierwszy naukowo opracowany wskaźnik aktywności, który będzie brał pod uwagę wszystkie dane osób - wiek, wagę i wzrost. Na ich podstawie użytkownik otrzyma indywidualnie dopasowane cele, które mogą zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia o 25%.

Inne zmiany w Xiaomi Mi Band 5 nie są spodziewane. Wszystkie sportowe elementy wyposażenia, które były dostępne w czwartym modelu, trafią do nowego.

DATA PREMIERY XIAOMI MI BAND 5

Zazwyczaj Xiaomi wypuszcza nową linię raz w roku. Dlatego nowego modelu możemy się spodziewać nie wcześniej niż w okresie czerwiec-wrzesień 2020 roku.

CENY XIAOMI MI BAND 5.

Według najnowszych danych, Mi Band 5 rezerwuje dla siebie status bransoletki budżetowej, jej przybliżony koszt - blisko 40 dolarów.