10 wskazówek, jak ułatwić sobie pracowity dzień w biurze

Jest to bardzo popularny temat. Często wydaje się, że dzień pracy jest zbyt długi i chcesz dostać się do weekendu i trochę odpocząć. Jeśli nie możemy nic zmienić w tym procesie, możemy spróbować spędzić dzień pracy w sposób wygodny, przyjemny i produktywny. Proponujemy zapoznać się z kilkoma zasadami, które usprawnią Twój czas spędzony w biurze.

1. Komfort jest najważniejszy.

Spędzanie czasu przez cały dzień powinno być komfortowe. I choć nie zawsze możemy kontrolować ilość zadań, możemy wpływać na przestrzeń dostępną w naszym miejscu pracy. Fotel biurowy to miejsce, w którym spędzamy większość czasu. Musi być wygodny - w odpowiedniej oprawie. Podczas długiego siedzenia na krześle ciało musi być równomiernie rozłożone, bez obciążania pleców. Dlatego tak ważny jest wybór wygodnego fotela biurowego.

Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, jest jedno rozwiązanie: kup oparcie. To akcesorium jest bardzo kompaktowe i lekkie, a można je nabyć w różnych sklepach internetowych. Oparcie zapobiega obciążeniu pleców i sprawia, że dzień staje się bardziej komfortowy.

2. Zakończ dzień z zadaniami, których nie lubisz.

Każdy z nas ma zadania, które nie są zbyt przyjemne do wykonania. Albo długie listy, które trzeba sprawdzić, albo góra papierów do podpisania. Tak czy inaczej, zadania te wymagają określonej ilości czasu. Wyznacz sobie cel: kiedy rano przychodzisz do pracy, rozpocznij proces pracy od tych elementów. Twoja głowa będzie "świeża" i o wiele łatwiej będzie Ci rozwiązać wszystkie skumulowane, nawet jeśli nieprzyjemne, problemy. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zaoszczędzisz czas.

content/uploads/2017/11/giphy-1-2.gif" alt="" width="500″ height="230″ />

3. Rozdzielić zadania i nadać im priorytety

Czasami strumień zadań nie kończy się, ale pojawiają się nowe zadania. Aby nie "zgubić się" w tym środowisku, trzeba od razu ustalić swoje priorytety. Aby to zrobić, po przyjrzeniu się całkowitej ilości zadań, wizualnie, a raczej fizycznie podziel je na trzy strefy oznaczone kolorem czarnym, niebieskim i np. amarantowym. Czarna strefa będzie wskazywać zadania o najwyższym priorytecie, które muszą być wykonane w pierwszej kolejności. Kolor niebieski będzie obejmował zadania o średniej ważności i czasie realizacji. I jak się domyślasz, strefa pomarańczowa będzie zawierała zadania o najwyższym priorytecie, które muszą być wykonane, ale nie "od razu".

Taki sposób szeregowania zadań według obszarów priorytetowych pomoże Ci skupić się na tym, co najważniejsze i nie zapomnieć o innych rzeczach. Możesz zbierać i organizować wszystkie swoje zadania.

4. Częste krótkie przerwy.

W ciągu dnia pracy, nawet jeśli nie masz na to czasu, pamiętaj o zrobieniu sobie krótkiej przerwy, przynajmniej na 5 bliźniaków. W tym czasie postaraj się odpocząć od turbulencji i problemów zamykając oczy na godzinę. Ta metoda pomoże Ci odzyskać energię i skupić się na dalszych zadaniach.

5. "Antystresowe pomotniki.

Jeśli masz bardzo nerwową pracę, a napływ problematycznych spraw nie ustaje, pomóż antystresowym mini-zabawkom do biura, a także różnym przydatnym gadżetom. Może to być mała torba na ręce lub mały podnóżek w formie podwieszanego hamaka. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada, a Twój dzień stanie się prostszy.

6. Ćwicz regularnie.

Wiesz, że możesz się rozciągnąć w pracy. Tak jest! Naładuj oczy i szyję bez wstawania z łóżka. Ładowanie oczu jest koniecznością, jeśli spędzasz cały czas przy komputerze. Po prostu zamknij lekko oczy i patrz w górę-dół-prawo-lewo. Powtórz ćwiczenie kilka razy. Wtedy natychmiast zauważysz, że moc przenosi się na oczy. Możesz też zamknąć oczy i delikatnie masować je palcami. Poczujesz lekki nacisk na oczy, ale rezultat jest świetny dla Twojego wzroku.

W celu rozciągnięcia szyi należy poruszać głową na różne strony, również w górę i w dół. To pomoże Ci poczuć się znacznie lepiej.

7. Wyznacz sobie czas na posiłek, aby całkowicie się wyabstrahować.

Nie ulega wątpliwości, że każda firma daje swoim pracownikom określony czas na poczęstunek. Może to być "pływający" rok lub stała godzina, na przykład od 13 do 14 godzin. W obu przypadkach czas ten można spędzić kosztem samego siebie. Po około 30 minutach jedzenia, należy wyjść na zewnątrz i cieszyć się wiatrem. Pomoże Ci to dobrze wypocząć. W tym wolnym czasie najlepiej całkowicie oderwać się od życia zawodowego i pozwolić swojemu umysłowi "naładować się". Takie rozładowanie jest bardziej produktywne w pracy.

8. Zasada pięciu kółek.

Ta zasada pomoże Ci uporządkować wszystkie nagromadzone prace. Jeśli Twoja skrzynka pocztowa jest "zawalona" przychodzącymi papierami, a nowe sprawy wciąż napływają, przeznacz 5 xvinvin swojego czasu na rozwiązanie niektórych z nie zakończonych zadań. Jeśli będziesz regularnie wdrażał "Regułę 5 win" do swojego przepływu pracy, nawet nie zauważysz, jak poradzisz sobie z wszystkimi nagromadzonymi zadaniami.

9. Zrób sobie przerwę od pracy - po prostu zrelaksuj się i ciesz się spokojem ducha.

W ciągu całego dnia poświęć chwilę na relaks i odprężenie. Pomocna będzie cicha muzyka na słuchawkach i specjalne programy. Istnieją mało mobilne programy, które dają możliwość medytacji. Nie bądź zaskoczony - to właśnie medytacja (nawet jeśli krótka) rozjaśni Twoje myśli, przyniesie spokój i zaufanie do siebie. Użytkownicy systemów Android i iOS mogą łatwo pobrać te dodatki na swoje smartfony. Oto kilka z nich: Brain.fm, Headspace, Calm, Defonic.

10. Zawsze spędzaj czas z własnym ciałem.

Wykorzystuj przerwy w ciągu dnia nie tylko na bierny relaks. Jeśli masz okienko w pracy lub wykonałeś już wszystkie zadania i masz jeszcze czas, naucz się czegoś nowego. Możesz spędzić dosłownie 20-30 hivinin dziennie ucząc się nowych umiejętności, czytając użyteczną literaturę. Pomyślą Państwo, że to zbyt mało, ale nie należy spieszyć się z wyciąganiem wniosków. 30 x dziennie to 150 x dziennie, 10 x miesięcznie i 120 x miesięcznie! Regularne ćwiczenia dadzą Ci możliwość zdobycia nowej wiedzy, wyższych stanowisk i wszystkiego, czego pragniesz.

Mamy nadzieję, że ta lista dziesięciu porad i wskazówek sprawi, że Twoje życie zawodowe stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Eksperymentuj i znajdź nowe sposoby na spędzenie dnia w biurze z uśmiechem. ????