Jak rozpalić grę na całym ekranie - sprawdzone sposoby

 Tryb pełnoekranowy pozwala w pełni zanurzyć się w świecie gier wideo i cieszyć się procesem 100%. Ale czasami, gdy próbujesz zapalić grę na całym ekranie, nawet doświadczeni użytkownicy nie rozumieją. Jak zrobić grę na cały ekran, jeśli standardowe metody nie działają? Przyjrzyjmy się wszystkim dostępnym opcjom.

Jak zrobić pełny ekran używając "klawiszy skrótu"?

Najbardziej powszechny problem z przejściem do trybu pełnoekranowego napotykają twórcy starych gier lub arcade, ponieważ rozproszona pojemność ekranu obecnej technologii nie pasuje do parametrów gry, wydanej kilkadziesiąt lat temu. Częściej z takim uciążliwym problemem spotykają się fani nowoczesnych gier casualowych lub indietypowych. Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z tym problemem - połączenie klawiszy skrótu "Alt + Enter". Przyciski muszą być wciśnięte jednocześnie. Ta prosta czynność spowoduje automatyczne przełączenie Twojej ulubionej gry w tryb pełnoekranowy.

Inną kombinacją klawiszy służącą do aktywacji trybu pełnoekranowego jest "Shift + Enter". Również w niektórych modelach notebooków, aby osiągnąć ten sam cel, można nacisnąć klawisz Alt i jedną z cyfr w górnym rzędzie klawiatury (od 1 do 9). Każdy laptop ma swoje własne, zaprogramowane ustawienia. Dlatego należy wypróbować wszystkie cyfry po linii lub sprawdzić instrukcję obsługi urządzenia.

Jak uruchomić grę na całym ekranie za pomocą opcji startowych?

Niektóre z mniejszych gier można uruchomić za pomocą ustawień startowych. Kliknij na ikonę gry prawym przyciskiem myszy (touchpad), wybierz właściwości, następnie wybierz opcje i ustaw żądany tryb.

Jak znaleźć wymagane pole? We właściwościach etykiety znajdują się zakładki "Security", "Reported", "Previous versions", "General", "Jarlick", "Works". Kliknij na zakładkę "Podróż". Poniżej znajduje się kolumna "Obiekt". W tym polu należy wpisać komendy zmieniające parametry startowe. Nie musisz kasować tekstu w tym grafie, wystarczy, że postawisz spację i dodasz komendę "-fullscreen" (bez pazurków). Zrobione! Teraz Twoja ulubiona gra zostanie uruchomiona na całym ekranie natychmiast po kliknięciu na skrót.

Jeszcze jedno ważne polecenie można wpisać w tym samym polu "Obiekt": w - 1920, h - 1080. Dostosowuje on rozmiar gry dokładnie do ekranu. Polecenie zawiera parametry wielkości ekranu FullHD. Możesz zmienić te wartości, określając szerokość i wysokość konkretnego modelu monitora.

Czy zauważyłeś słowo "window" po adresie w polu "Object"? To może być powód, dla którego nie można w pełni otworzyć ekranu. Po prostu usuń słowo i zapisz zmiany.

Jak ustawić tryb pełnoekranowy w ustawieniach podsumowania?

W poprzednim akapicie zostało już odgadnięte, że we właściwościach etykiety znajduje się element "Totality". Ta pozycja menu może również pomóc Ci wyświetlić cały ekran Twojej ulubionej starej gry. Zaznacz pole wyboru obok opcji "Uruchom program w trybie syntezy jądrowej" i wybierz system operacyjny z listy rozwijanej.

W tej samej zakładce poniżej, znajduje się pozycja "uruchom jako administrator". Tutaj również należy zaznaczyć to pole.

Rozszerzanie ekranu poprzez regulację obrazu wideo

Inną opcją, jak rozwinąć grę na całym ekranie - aby dostosować ustawienia wideo. Upewnij się, że zainstalowane zostały wszystkie najnowsze aktualizacje i sterowniki. Jednym z najpopularniejszych programów, które radzą sobie z tym zadaniem jest Snappy Driver Installer lub DriverPack Solution.

Następnie należy sprawdzić stan funkcji wyświetlania pulpitu. Znajdź panel sterowania Nvidia (na dole pulpitu), lub w standardowym panelu sterowania Windows (w menu Start). Wybierz element "Zmiana rozmiaru i położenia pulpitu" w oknie programu. Kliknij na "Pełny ekran". Dla kart ATI ustawienie to przedstawia się w następujący sposób. Wybierz "Właściwości ekranu" i ustaw skalowanie w menu "Właściwości ekranu". W przypadku zintegrowanych kart graficznych Intel Graphics: w menu "Display" (Ekran) wybierz "Basic settings" (Ustawienia podstawowe) i ustaw wymagane parametry.

Jak zmienić wydajność wyświetlania w grze?

Czasami powód, dla którego nie można powiększyć ekranu, leży w pojemności wyświetlacza. Sprawa jest taka, że współczesne gry są projektowane pod kątem wydajności w wysokiej rozdzielczości (od 4K wzwyż). Starsze gry nie mogą pochwalić się takimi wartościami i nie mogą być wyświetlane na całym ekranie. Parametry ekranu pomogą Ci skorygować sytuację. Kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolne miejsce na pulpicie i wybierz "Parametry ekranu". Teraz zmień poziom wydajności na niższy i zapisz zmiany. Aby poznać dokładne wartości, przy których gra działa na 100%, poszukaj informacji o wymaganej wydajności na stronie dewelopera. Niektóre gry nie obsługują trybu pełnoekranowego, ale to też może się zdarzyć.

Ponadto, czasami można przywrócić obraz na pełnym ekranie w samych ustawieniach menu. Praktycznie wszystkie programy oferują graczom kilka opcji dla trybu ekranu. Znajdź opcję "pełny ekran" i zaznacz pole obok niej.

Jak mogę zmienić wydajność gry bez wchodzenia do niej?

Jeśli maksymalna różnica wydajności standardowej gry i Twojego ekranu nie jest zgodna, gra nie tylko nie wyświetla się na pełnym ekranie, ale ogólnie może nie działać. Jak włączyć tryb pełnoekranowy w grze i zmienić możliwość rozwiązywania gry bez wchodzenia do niej?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót do gry, na dole listy wybierz "Właściwości". Kliknij na zakładkę "skrót". W kolumnie "Obiekt" należy po podanym tekście postawić spację, myślnik i wpisać żądaną pojemność dystrybucyjną w formacie: w (wartość szerokości), h (wartość wysokości). Następnie gra zostanie uruchomiona w żądanej wydajności.

Gra na pełnym ekranie w Windows 7 i Windows 10

Wszystkie sposoby opisane w tym artykule są odpowiednie dla systemu operacyjnego Windows 7. Różnice mogą być tylko w nazwach pozycji menu, ale zasada w każdym przypadku pozostaje taka sama. Windows 10 ma jednak swoje własne cechy. Oto skuteczny sposób, aby zrobić pełny ekran w tym systemie operacyjnym.

Znajdź folder z grą na dysku lokalnym, w środku będzie znajdował się wymagany plik, który kończy się dosłownym tłumaczeniem .exe. Kliknij prawym przyciskiem myszy na tym pliku i wybierz Właściwości. W menu "Właściwości", kliknij na zakładkę "Całość", znajdź przycisk "Zmień ustawienia High DPI" i kliknij na niego. W oknie wybierz opcję "Re-define high performance scaling" i zaznacz pogrubioną czcionką pole obok "Re-define high performance scaling mode". Upewnij się, że opcja "dodawanie" jest odwrócona w menu podręcznym na dole. Potwierdzić działanie. Zrobione! Teraz możesz cieszyć się swoją ulubioną grą w trybie pełnoekranowym!