Jak rozmontować odnowionego (REFURBISHED, CPO) iPhone'a: kompletny przewodnik

 Stare iPhony mają duży udział w światowym rynku smartfonów. Każdego miesiąca na portalach aukcyjnych pojawiają się tysiące propozycji na iPhone'a, których pochodzenie czasami jest wątpliwe. I o ile wprawne oko natychmiast rozpoznaje pozorne reprodukcje, o tyle w przypadku odnowionych urządzeń, tzw. "REFURBISHED, CPO", pojawiają się problemy. Ważne jest, aby zrozumieć, gdzie w pełni naprawiony model, a gdzie, na przykład, jednostka do wymiany, oferowane przez Apple z żądaniem usługi. I w ogóle, co to jest zaktualizowany iPhone, i jak go zidentyfikować? O tym wszystkim krótko opowiemy.

Dla jakich aktualizacji iPhone

Dziesiątki tysięcy iPhone'ów z różnymi usterkami często trafiają do zakładów partnerskich Apple. Niektóre z nich nie mają działającego aparatu, inne - "martwego" sensora, jeszcze inne nie reagują na odciski palców. Zepsute urządzenia inteligentne nie są wyrzucane ani utylizowane.

Inżynierowie servisowi Apple przeprowadzają kompleksową wymianę części i modułów urządzenia (nie naprawę!) Po czym aktualizują wyświetlacz, obudowę, reinstalują system operacyjny iPhone. Urządzenie otrzymuje nowy numer seryjny, opakowanie, a także akcesoria i ładowarkę. W efekcie - obniżony, oryginalny zgodnie ze standardami gadżet mobilny Apple z gwarancją 12 miesięcy!

Często w ramach "Certified Pre-Owned" (nazwa programu nazywa się upgrade iPhone'ów) padają zupełnie nowe urządzenia z drobnymi wadami fabrycznymi, które nigdy nie były używane. W tych iPhonach wymienia się część i sprzedaje się je, nawiasem mówiąc, o rząd wielkości taniej! Świetny argument dla wielu nabywców. Ale są jeszcze ci właściciele, którzy boją się odnowionego iPhone'a. Problem polega na tym, że bez zrozumienia, jak wygląda odnowione urządzenie, można go kupić pod pozorem nowego! Co zrobić, aby nie dać się złapać na takie oszustwo? Czytaj więcej.

Co oznacza termin Renovated iPhone (odnowiony)?

Termin ten oznacza dwa rodzaje urządzeń:

  • Certified Pre-Owned (fabrycznie odnowione) - gadżety, które mają wadę fabryczną. Są one poddawane aktualizacji: wymieniane są ich komponenty, po czym urządzenie jest ponownie montowane i testowane. Funkcjonalność, wygląd i inne parametry smartfona nie ulegają zmianie, pozostają takie same jak w nowym urządzeniu. Modele odświeżone są wysyłane do sprzedaży po niższej cenie. Sprzedawca odnowiony - stare iPhone'y po naprawie przez serwisy zewnętrzne (nie serwis Apple). Odizolowali płytę główną i zamontowali nową obudowę. Design telefonu jest analogiczny do fabrycznego, ale jakość wykonania jest bardzo dobra.

Jaki iPhone odnowiony kupić? Bez wątpienia istnieją dwa realne warianty. Jednak renowacja fabryczna wydaje się być bardziej niezawodna i trwała.

Po co kupować odnowione, skoro można kupić nowe?

Istnieje kilka ważnych argumentów.

  • Cena. Logicznie rzecz biorąc, że odnowiony iPhone będzie kosztować taniej. Konsument może kupić urządzenie ze znaczną oszczędnością. A w przypadku fabrycznego odnawiania gadżetów nie tracą na jakości. Gwarancja. W przeciwieństwie do innych producentów, Apple udziela oficjalnej gwarancji na smartfony SRO. Okres ważności - 1 rok, jak dla fabrycznie nowych iPhone'ów. Ponadto urządzeniu nadawany jest nowy numer seryjny. Zakończenie. W opakowaniu z iPhonem znajdują się nowe słuchawki, bateria, pin do karty SIM, a także cała dokumentacja pomocnicza.

Kupując iPhone Refresh, nie można się wahać, aby zainstalować w nim wszystkie oryginalne części zamienne, a urządzenie przeszło wszystkie niezbędne testy na pratsedatnost. Najważniejsze jest to, aby kupować telefon u autoryzowanych dealerów.

Jakie modele iPhone'a są aktualizowane?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Apple wysyła wszystkie swoje produkty do naprawy. Ale tak nie jest. Odnawianie dotyczy aktualnych modeli, które cieszą się popularnością, co jest logiczne.

  • iPhone XS i XR. Występują na rynku WNP niezwykle rzadko. Jeśli doradzają Wam zakup tego aparatu, to koniecznie sprawdźcie numer modelu na pudełku, opcje na telefonie i w iTunes były takie same. iPhone X. Dostępny u autoryzowanych dealerów Apple na Ukrainie. O 15% tańsze od fabrycznych analogów. Na pudełku urządzenia nie znajdziemy wizerunku iPhone'a - jest ono całkowicie białe, z nazwą modelu na przedniej stronie. Wizualnie również nie różni się od fabrycznie nowego. Oznaczenia na ciele telefonu, że Certified Pre-Owned, nie ma również. iPhone 8. Nie tak popularne pokolenie z racji istnienia bardziej zaawansowanej "dziesiątki". Istnieją jednak takie zaktualizowane modele. W "Vizimtsi" dobry procesor Apple A11 Bionic, który jest bardziej wydajny niż Snapdragon 845. Pudełko smartfona jest białe, również bez zdjęcia, a na etykiecie obok nazwy urządzenia znajdują się litery RFB, które wskazują, że jest to refresh. iPhone 7. Nayavoedn³shy i dlatego opłacalny aparat wśród wszystkich remontów fabrycznych! Koszt Yogo o 15-20% niższy niż nowy. Sprawdzić, czy należał do urzędnika, można na ten sam numer modelu, który jest wymieniony na iTunes, na pudełku i w ustawieniach iPhone.

Jak odróżnić Oficjalnie odnowiony ("ref", Apple Certified Pre-Owned, CPO) iPhone vs.

Jeśli nowe urządzenie jest identyczne z RFB (zewnętrznie i funkcjonalnie), to różnica między nim a starym iPhonem jest dobrze pamiętana. W takich chwilach kształtują się różnice.

  • Opakowanie. Powyżej wspomnieliśmy już, jak to jest w ref. Pudełko z używanymi iPhone'ami jest podobne do nowego, ale gorzej wykonane. Na przykład, film jest zapamiętany małe plamy kleju lub krzywe patyczki. Gwarancja. Wszystkie modele REFURBISHED objęte są oficjalną roczną gwarancją, telefony używane są bez gwarancji. Jak mogę się dowiedzieć, czy iPhone jest objęty gwarancją? "Sprawdź serię" na oficjalnym zasobie Apple. Sprawa. Odrestaurowany smartfon nie posiada żadnych obić i innych wad typowych dla używanych smartfonów. Naprawiane w fabryce urządzenia otrzymują w pełni nowe części, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Projektowanie oświetlenia. Sędziowie wyglądają na zupełnie nowych, bez śladów użytkowania i przetarć. Obecność drobnych uszkodzeń wskazuje na to, że urządzenie mobilne było używane. Kompletny zestaw dostawy. Wszystkie akcesoria i dokumentacja iPhone CPO jest dobrze zapakowany 100% nowy. Aktywacja. Jeśli włączasz iPhone'a, natychmiast pojawia się na ekranie głównym, ignorując słowa i poprzednie ustawienia - oznacza to, że urządzenie było już wcześniej używane. Oznakowanie modelu. Numer na opakowaniu, w opcjach smartfona i w iTunes, aby dopasować. W przeciwnym razie jest to produkcja chińska.

Wiedząc jak iPhone jest sprawdzany pod kątem oryginalności, łatwo się zabezpieczyć przed zamówieniem urządzenia b/w.

Jak odróżnić odnowionego iPhone'a od chińskiej kopii?

Tak wysokiej jakości i drogie urządzenia, jak iPhony, dość często są sprzedawane. Stworzony chałupniczo smartfon próbuje się sprzedawać jako oryginał, oszukując klientów i zarabiając na tym duże pieniądze.

Oczywiście, odświeżenie iPhone'a jest znacznie lepsze na zewnątrz, niż Fake. Dlatego weryfikację poprawności warto rozpocząć od części wizualnej.

Opakowania

Ogólnie rzecz biorąc, pole ma pewne pozory nieprawidłowości nie może być wyróżniona. Drobne kartoniki, krzywe patyczki, niespójny napis - wszystko to powinno zaalarmować kupującego.

Kolejna uwaga - na cichej stronie opakowania odnowionego urządzenia znajdują się oznaczenia F i RFB, czego nie ma na replikach.

Po trzecie - kolor obudowy, wielkość pamięci, IMEI, podane na opakowaniu, mogą nie odpowiadać parametrom telefonu. Podrobione urządzenia są często pakowane w nieodpowiednie pudełka.

Sprawdzanie statusu i numeru

Dostępne za pośrednictwem oficjalnych zasobów internetowych firmy Apple. Po wybraniu numeru w przeznaczonym do tego polu wyświetlane są dane dotyczące gwarancji i serwisu smartfona. Początkowo zaktualizowany iPhone będzie nieaktywny, a do działania gwarancji wymagana jest aktywacja. Urządzenie nie ma nic podobnego w tym planie, nie ma o nim w ogóle informacji.

Czasami zdarza się tak, że "developer" jakoś jest, ale jest skopiowany z oryginalnego iPhone'a. Podczas sprawdzania iPhone'a w tym przypadku otrzymasz powiadomienie o wygaśnięciu okresu konserwacji.

IMEI, numer seryjny znajduje się na pudełku, z tyłu oraz w opcjach oprogramowania iphone RCO. Bardzo często numery w produkcie nie są dopasowane. Warto jeszcze raz sprawdzić ten ważny punkt.

Wygląd

Po sprawdzeniu opakowania, statusu i numeru iPhone'a przechodzimy do weryfikacji działania.

  • Śruby. Musi wyglądać zupełnie jak nowy. Moduły kamery. Їx centrum musi być w pełnej harmonii ze szklanym "okiem" na ekranie i korpusem gadżetu. Gniazdo karty pamięci oraz przyciski dotykowe muszą być w tym samym kolorze co obudowa urządzenia, a przycisk HOME musi być dotykowy, w żadnym wypadku mechaniczny. Ekran. Nie mogą się ruszać, być luźne lub skrzypieć. Sprawa. Urządzenia mobilne Apple monolityczne, tylko mistrz centrum serwisowego może je otworzyć. Tylna okładka jest często usuwana. Ładowanie urządzenia. Urządzenie jest bardzo lekkie, co wskazuje na jego niską jakość. A jednocześnie o nieadekwatności parametrów markowego iPhone'a.

Kolejny punkt: akcesoria i dokumenty skrzynki kablowej mogą być stosowane do chińskich znaków.

Roz'em.

Jeśli iPhone ma gniazda na karty pamięci, to na pewno nie jest to oficjalny smartfon Apple.

Menu ustawień

Czcionki i obrazy w systemie operacyjnym mogą mieć inny wygląd. Aby sprawdzić ważność iPhone RCO, znajdź oryginalny program w AppStore dla swojego wyboru, który z pewnością nie będzie w Google Play.

Czy warto więc kupować odświeżone iPhone'y? Oczywiście, nowe to nowe. Jednak urządzenia Apple REFURBISHED, CPO są bardzo popularne nie tylko za granicą, ale także na Ukrainie. To jest naprawdę dobre apparati, do uzyskania, które naprawdę w przystępnej cenie, a które będą służyć Ci więcej niż jeden rok, i działać bez przerwy. Angażowanie się w pomysł kupowania sędziów nie jest tego warte. Najważniejsze jest to, że wiesz dokładnie, na co wydajesz ich "pieniądze z krwi".