Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone'a

 Kiedy zdecydujesz się przejść z Android smartphone do urządzenia iOS, najprawdopodobniej będziesz myśleć o tym, jak przenieść kontakty z android do iPhone. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego. Istnieje wiele wariantów, jak to zrobić - oto kilka najprostszych i najbardziej obiecujących.

Poprzez dodatek Przenieś do iOS dla Androida

Firmware od Apple pozwala na transfer danych z androida do iPhone'a bez utraty.

Przed użyciem rozszerzenia, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na telefonie iPhone dla wszystkich danych android. Podłącz telefon do sieci Wi-Fi i postępuj zgodnie z instrukcjami:

  • Na urządzeniu mobilnym z systemem Android przejdź do Google Play i pobierz aplikację Move to iOS; włącz dodatek i sprawdź warunki użytkowania; Aktywuj Move to iOS na swoim iPhonie, wybierz "Transfer danych z Androida". Na ekranie "Apple" smartphone wyświetli kombinację liczb, które muszą być skopiowane do Androida.

Po zakończeniu procesu synchronizacji, użytkownik będzie miał dostęp do listy materiałów, które można przenieść. Zaznacz całą listę lub tylko wybrane pliki. Następnie rozpocznie się proces kopiowania, podczas którego nie zaleca się wyłączania urządzeń, wylogowywania się, czy nawet wychodzenia z programu.

Przesyłanie kontaktów za pośrednictwem usługi Kontakty Google

Jak przenieść kontakty z androida do iPhone'a przez Kontakty Google? Operacja jest wykonywana w kilku krokach.

  1. W pierwszej kolejności należy przenieść wszystkie dane z Androida na konto Google. W ustawieniach wprowadź login i naciśnij "Synchronizuj kontakty". Aby przenieść dużą liczbę numerów, będzie to wymagało czasu. Przenieś kontakty z konta do smartfona Apple. Weź "Apple" w opcjach wybierz "CardDAV Download". Następnie wpisujemy wybrane informacje i czekamy kilka minut, aż numery telefonów pojawią się na iPhonie. Numery telefonów można pozostawić bez zmian lub zmienić.

Przez kartę SIM

Jest to najprostszy sposób, aby przenieść kontakty z android do iPhone. Wszystko, co musi zrobić użytkownik, to:

  • zainstalować system; Przejdź do sekcji "Kontakty" w ustawieniach; Włącz "Import kontaktów SIM", po czym pełna lista numerów telefonów zostanie zapisana w dokumentacji iPhone'a.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone'a

Aby zaimportować dane z telefonu z Androidem do iPhone'a, użyj darmowej aplikacji "Transfer to iOS" z Google Play. Przed rozpoczęciem kopiowania należy podłączyć oba telefony do sieci bezprzewodowej. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  1. Na nowym iPhonie wybierz "Transfer danych z Androida". Na telefonie z systemem Android uruchom wcześniej pobraną dokumentację, zaakceptuj warunki i naciśnij "Kontynuuj". iPhone wyświetli kod składający się z serii cyfr. Wprowadź go na urządzeniu, które będzie odbierać dane. Wybierz zawartość do importu z android do iPhone.

Przesyłanie danych z android do iPhone

Rozczarujemy Cię po trzykroć: programy zakupione w Google Play, najprawdopodobniej będziesz musiał kupić od nowa w App Store. Ale nie zawsze tak się dzieje: wiele programów jest przystosowanych do różnych systemów operacyjnych. Jeśli dodatek wymaga rejestracji za pośrednictwem poczty, możesz go zaktualizować na nowym telefonie iPhone. Aby dowiedzieć się, czy ten dodatek jest dostępny dla systemów Android i iOS, wyszukaj go w Search w sklepie Apple.

Przesyłanie zdjęć i multimediów

Przechodząc na iPhone'a, nie chcesz rozstawać się ze swoimi ulubionymi zdjęciami / filmami. Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz tego robić - istnieje wiele programów do przesyłania danych z androida na iPhone'a. Mały niuans: ta sama aktualizacja musi być dostępna w App Store i Google Play. Zalecamy korzystanie z funkcji Kopiuj moje dane lub PhotoSync.

Aby skopiować pliki multimedialne, zainstaluj program na smartfonie i po uruchomieniu zaloguj się. Następnie należy sparować telefony z Androidem i iOS, wybrać pliki i skopiować je za pomocą mechanizmu integracji.

Przez iTunes

Inna poręczna metoda kopiowania filmów i obrazów/zdjęć. Wszystko, czego potrzebujesz:

  • Podłącz urządzenie mobilne do komputera osobistego za pomocą przewodu; wybrać zawartość do przeniesienia i skopiować ją do wcześniej utworzonego folderu na pulpicie komputera; Podłącz iPhone'a i otwórz iTunes; Wybierz typ plików i "Synchronizuj ... z", a następnie zapisz dane w folderze.

Dostępne są wersje programu iTunes dla systemów Windows, iOS i Mac.

Via Google Photos

Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy wcześniej korzystali z serwera Google, aby mieć dostęp do specjalnej zawartości Androida. Dane są przechowywane w systemie iOS. Aby odzyskać je na telefonie iPhone, potrzebujesz trzy razy więcej czasu i dobrego połączenia internetowego.

Klienci potrzebują:

  • Zainstaluj Google Photos i zaloguj się do androidowej stacji dokującej, wpisując wcześniej hasło do konta; utworzyć duplikat katalogu w opcjach aplikacji; zainstalować aplikację na iOS; zaloguj się na konto Google i uzyskaj dostęp do treści z możliwością zapisywania i udostępniania krewnym i znajomym.

Przesyłanie muzyki z Androida do iPhone'a

Pliki audio kopiuje się pomiędzy urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku multimediów - za pośrednictwem komputera lub synchronizując je z desktopowym klientem iPhone'a.

Jak przenieść postępy w grach z Androida na iPhone'a?

Przydatne informacje dla graczy! Przenieś postęp gry z Androida na iOS i w szybki i łatwy sposób, postępując zgodnie z instrukcjami poniżej.

  1. Na obu smartfonach zaktualizuj grę dodatok do najbardziej aktualnej konfiguracji. Otwórz konto, które chcesz zmienić. Kliknij ikonę "Connect to Android/Apple" w menu ustawień. Aby wygenerować kod, należy kliknąć na odpowiedni przycisk. Uruchom grę na swoim smartfonie. W menu opcji - "Połącz z Androidem / Apple". W załączonym pliku "Wprowadź kod" i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Należy zauważyć, że ta metoda nie działa w przypadku kilku rekordów. Nie jest możliwe przeniesienie kilku "kont osobistych" na nowy telefon, a próba przeniesienia może spowodować utratę wszystkich kont.

Kolejna sprawa: aby aktywować kod należy połączyć dwa urządzenia w jedno bez sieci droid, a dodatki do gier zaktualizować do ostatniej wersji.

To wszystko, jesteś świadomy, jak przenieść kontakty z android, a teraz możesz zacząć korzystać z iPhone'a w pełni. Z Twoimi ulubionymi zdjęciami, filmami, muzyką i grami.