Suszarka jest niezastąpionym narzędziem w domu

Suszarka dopiero od niedawna stała się popularnym urządzeniem gospodarstwa domowego. Ci, którzy mają to urządzenie w swoim domu, doświadczyli korzyści i oszczędności czasu.

Obecnie istnieje duży wybór różnych modeli, niektóre z nich mają wbudowane programy, które rozładowują tkaninę po wysuszeniu. Po zakończeniu tego programu ubranie jest całkowicie gotowe do użycia.

Ten artykuł opisuje jak obsługiwać upadek suszarkę prawidłowo tak, że ono trwa dla wiele rok.

Cechy szczególne instalacji

Suszarka jest często montowana w prawidłowej kolejności. Różne typy suszarek wymagają różnych połączeń.

Osuszacze wentylacyjne podłączane są do systemu wentylacyjnego za pomocą węża.

Istnieją dwa rodzaje osuszaczy kondensacyjnych:

    modele, które muszą być podłączone do kanalizacji, ponieważ woda jest tam automatycznie odprowadzana; Modele z wbudowanym pojemnikiem na wodę. Pojemnik można łatwo wyjąć i opróżnić z wody. Ten typ jest obecnie najbardziej popularny. Osuszacz kondensacyjny wymaga jedynie gniazda wtykowego.

Informacja ta dotyczy rodzaju wody odprowadzanej w suszarniach. No i oczywiście każde urządzenie musi być podłączone do źródła zasilania - gniazdka elektrycznego.

Jeśli chodzi o miejsce instalacji, suszarka może być zainstalowana w kolumnie - urządzenie będzie znajdowało się na górze pralki. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca.

Podłoga w pomieszczeniu musi być idealnie płaska i bardzo twarda dla tego typu instalacji, a powierzchnia obszaru instalacji nie może być śliska (linoleum nie będzie działać). W przeciwnym razie maszyna może się po prostu przewrócić podczas pracy.

Rodzaj montażu kolumnowego wymaga koniecznie ustawienia suszarni na właściwej, ponieważ suszarnia waży znacznie więcej, co zapewnia jej stabilność.

W przypadku samonośnej instalacji kolumnowej, korpus pralki wyposażony jest w specjalne solidne uchwyty i maty, które utrzymają suszarkę od góry. Konstrukcja musi być absolutnie solidna i niezawodna, dlatego lepiej powierzyć tę sprawę profesjonalistom.

Inny sposób instalacji suszarki - na ścianie. Ten typ wymaga również specjalnej siły i obecności specjalnych umiejętności instalacji. Dlatego też należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego rzemieślnika, aby zainstalować taki plan.

Instalacja doposażonego modelu suszarki jest przeprowadzana w prosty sposób, w szafce. Zaleca się, aby procedura ta została przeprowadzona przez mistrza.

Cechy szczególne procesu suszenia - programy specjalne

Przeanalizujmy ograniczenia dotyczące suszenia różnych rodzajów tkanin i ubrań.

Nie wolno suszyć ubrań:

    Przedmioty i ubrania zawierające plastik (np. wkładki do ubrań); Wilgotne ubrania i maty (z wyjątkiem suszarek z bębnem do namaczania); Mowa, w której znajdują się pozostałości oleju maszynowego, benzyny lub jakiejkolwiek substancji łatwopalnej; Środki chemiczne, które były prane na sucho - pozostawione w nich środki chemiczne mogą uwalniać szkodliwe opary podczas pracy urządzenia; Tkaniny nadmiernie rozciągliwe - cambric, tiul.

Ubrania z metalowymi elementami, takimi jak nity, flary czy ćwieki muszą być skręcone. Zapobiega to uszkodzeniu bębna urządzenia. Przed suszeniem ubrań lub innych elementów odzieży należy dokładnie przeczytać etykietę, wskazując wszelkie ograniczenia lub środki ostrożności.

Instrukcje na etykiecie odzieży należy odczytywać w następujący sposób:

Suszenie delikatnych tkanin musi być przeprowadzane ostrożnie i dyskretnie. W tym celu maszyny suszące są wyposażone w specjalne programy z niskimi temperaturami, krótkimi cyklami suszenia i ciągłym owijaniem bębna.

Niektóre suszarki posiadają specjalne programy, które rozszerzają możliwości urządzenia.

Tryb zapobiegający mieszaniu

Poręczna funkcja, która oszczędza Twój czas. Pozostawia na ubraniach jedynie niewielkie zagniecenia, które łatwo usunąć, a niektóre ubrania są od razu gotowe do noszenia.

Tryb "Wearable

Po włączeniu tego trybu ciecze są wydmuchiwane wraz z powietrzem. Dzięki temu doskonale usuwa z tkaniny nieprzyjemne zapachy, np. wilgoci. Płyny zachowują swój świeży zapach.

Tryb zewnętrzny

Jeśli ten tryb jest wybrany dla suszarki, oznacza to, że w suszarce jest zainstalowany bęben do namaczania. W tym miejscu materiały są suszone. Suszenie odbywa się poprzez delikatny przepływ ciepłego powietrza. Jest to również doskonałe rozwiązanie do suszenia odzieży sportowej.

Prawidłowy załadunek ubrań

Przed załadunkiem ubrania i pranie muszą być przygotowane - wyprostowane i posortowane. Suszenie odbywa się wtedy w optymalnych warunkach i tak szybko, jak to możliwe. Sortowanie odbywa się według koloru, rodzaju tkaniny i rozmiaru odzieży.

Każdy model suszarki jest przeznaczony do tkanin o określonej gramaturze. Standardowa ładowność wynosi od 3 do 7 kilogramów. Należy pamiętać, że liczby te opierają się na suchej masie maszyny. Mokra tkanina jest więc o wiele ważniejsza. W każdym razie, im mniejszy jest ciężar załadunku tkaniny, tym bardziej wydajny będzie proces suszenia.

Jeśli chodzi o poszczególne produkty, chcielibyśmy powiedzieć, że:

    W przypadku produktów zewnętrznych zaleca się ładowanie ich w proporcji 1 lub 2 sztuki na cykl suszenia; Koszule i bluzki męskie w tych samych proporcjach.

Zapewni to właściwe i równomierne wysuszenie odzieży oraz zapobiegnie rozciąganiu się tkaniny i powstawaniu zagnieceń.

Cechy szczególne dla konserwacji i prewencji

Jak każda technologia, suszarka wymaga konserwacji. Większość nowoczesnych maszyn jest typu kondensacyjnego. W przypadku maszyn ze zbiornikami na wodę wymagane jest regularne czyszczenie zbiornika: regularnie spuszczać nagromadzoną wodę i płukać zbiornik pod bieżącą wodą. Zapewni to bezproblemową pracę maszyny i zapobiegnie powstawaniu pęcherzy.

Każda suszarka ma filtr puchu. Wymaga to również regularnego czyszczenia. Filtr puchowy można łatwo wyczyścić ręcznie lub za pomocą zwykłego odkurzacza. Jeśli stopień zanieczyszczenia jest zbyt duży, zaleca się wyczyszczenie i osuszenie filtra wodą.

Zapewni to ciągłą pracę suszarni i zmniejszy ryzyko uszkodzenia.

Zobacz naszą ofertę produktów:

Maszyny suszące